Προς το περιεχόμενο

Αμεση αγορα ψηφιακης-Ποια να διαλεξω ;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια σκεφτομαι να αγορασω ψηφιακη σημερα .

 

Ποια απο τις 3 λετε ;

 

Δεν θελω απο skroutz διοτι την θελω σημερα οποτε θελω κατι ετοιμοπαραδοτο.

 

 

 

http://www.kotsovolos.gr/site/imaging/digital-cameras/compact/109243-nikon-s9300#prettyPhoto

 

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/fotografikes-mixanes/compact/Panasonic-Digital-Camera-DMC-TZ30-Black-DMC-TZ30EG-K.htm

 

http://www.kotsovolos.gr/site/imaging/digital-cameras/compact/114393-panasonic-dmclz20

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τις panasonic θα διαλεγα εγω πηγαινε δες τες βγαλε καμια φωτογραφια χωρις φλας και κανε zoom απο την οθονη μηπως καταλαβεις ποια βγαζει ισως λιγοτερο θορυβο παιξε λιγο μαζι τους και αποφασισε. Αν υπαρχει βλεπεις και τη Nikon εννοειται. Καλυτερα παρε την πιο συμμαζεμενη σε μεγεθος κουβαλιουνται πολυ ευκολοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τις panasonic θα διαλεγα εγω πηγαινε δες τες βγαλε καμια φωτογραφια χωρις φλας και κανε zoom απο την οθονη μηπως καταλαβεις ποια βγαζει ισως λιγοτερο θορυβο παιξε λιγο μαζι τους και αποφασισε. Αν υπαρχει βλεπεις και τη Nikon εννοειται. Καλυτερα παρε την πιο συμμαζεμενη σε μεγεθος κουβαλιουνται πολυ ευκολοτερα

και γω για panasonιc ελεγα αλλα δεν εχω και μεγαλη εμπειρια,τωρα εχω μια 10.1 casio πολυ  μικρη οποτε σκεφτομαι μια μεσαιου μεγεθους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα απο οτι σου πουν εδω ,καλυτερα να τις δεις απο κοντα ,εσυ πρωτα και αποφασιζεις μετα ποια σου αρεσει!

Εννοειται ! Αλλα εαν καποιος ειναι κατοχος μια εκ των τριων θα εχει αποψη γιαυτο εγραψα εδω. 

 

Στο καταστημα δεν μπορεις να βγαλεις φωτογραφια νυχτα ας πουμε γιατι εχουν πολλα φωτα.

 

Επειτα δεν μπορεις να τραβηξεις βιντεο διοτι δεν εχουν καρτα μνημης μεσα.

 

Γιαυτο περιμενω καποιον κατοχο αν εχει να γραψει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς μεσαίου μεγέθους; Μία μηχανή σαν αυτές που κοιτάς προσφέρει σίγουρα μεγαλύτερο zoom, αλλά είσαι σίγουρος ότι η διαφορά στις φωτό θα αξίζει τα σχεδόν 300 ευρώ; Θα αγοράσεις μία μηχανή που βγάζει γενικά καλύτερες φωτό και είναι πιο καλά εξοπλισμένη, αλλά το μέγεθος δεν έχει ιδιαίτερη σημασία.

H ΤΖ30 μοιάζει η καλύτερη επιλογή, αλλά μην κάνεις βιαστικές κινήσεις, διάβασε πρώτα στο dpreview για την καθεμιά ξεχωριστά και μετά αποφάσισε. Υπόψιν ότι το dpreview είναι πολύ αυστηρό και δεν ικανοποιείται ποτέ με τίποτα, αλλά δίνει μια πολύ καλή ιδέα τί να περιμένεις από την κάθε μηχανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς μεσαίου μεγέθους; Μία μηχανή σαν αυτές που κοιτάς προσφέρει σίγουρα μεγαλύτερο zoom, αλλά είσαι σίγουρος ότι η διαφορά στις φωτό θα αξίζει τα σχεδόν 300 ευρώ; Θα αγοράσεις μία μηχανή που βγάζει γενικά καλύτερες φωτό και είναι πιο καλά εξοπλισμένη, αλλά το μέγεθος δεν έχει ιδιαίτερη σημασία.

H ΤΖ30 μοιάζει η καλύτερη επιλογή, αλλά μην κάνεις βιαστικές κινήσεις, διάβασε πρώτα στο dpreview για την καθεμιά ξεχωριστά και μετά αποφάσισε. Υπόψιν ότι το dpreview είναι πολύ αυστηρό και δεν ικανοποιείται ποτέ με τίποτα, αλλά δίνει μια πολύ καλή ιδέα τί να περιμένεις από την κάθε μηχανή.

 

Εννοω οτι ειναι πολυ μικρη σε μεγεθος δεν ξερω αν αξιζει να δωσω τα 300 αλλα αν παρω ας πουμε την TZ30 θα εχω και βιντεο φουλ ενω με την casio...αστα να πανε !!

 

Επισης ειδα το review sto dpreview και ο τυπος λεει οτι ειναι καλη καμερα.

 

Εχεις να προτεινεις καποια αλλη μηπως εως 300 ευρω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν βγάζεις πολλές φωτό σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, θα έλεγα να σκεφτείς και την Canon SX260.

Υποτίθεται πως η SX260 είναι αργή σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, αλλά όπως σου είπα το dpreview είναι πολύ σκληρό με όλες τις μηχανές.

Επεξ/σία από Voodooman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγάζεις πολλές φωτό σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, θα έλεγα να σκεφτείς και την Canon SX260.

Υποτίθεται πως η SX260 είναι αργή σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, αλλά όπως σου είπα το dpreview είναι πολύ σκληρό με όλες τις μηχανές.

Δεν με ψηνει η Canon εχει φιλος και εχουμε βγαλει αρκετες φωτο,παρατηρω πολλα προβληματα στο zoom της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβληματα σαν τι

 

Βγαζει αρκετη θολουρα δηλαδη δεν ξεχωριζεις αντικειμενα. Μπορει να ετυχε και σε προβληματικο μοντελο δεν εχω ιδεα.

Ομως και αλλος γνωστος ο οποιος εχει μια canon στα 9.2.mp αρκετα πιο παλια και εκεινος εχει καποια θεματα στο zoom.

Βασικα εχω δειγματα εικονων και απο τις 2 μαρκες panasonic-canon απο φιλους και με ψηνει η panasonic. Παντα ιδιας κατηγοριας εννοειται compact .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην περιμενεις θαυματα σε 20Χ zoom χωρις τριποδο και σε compact. Αν το παρατηρει σε φυσιολογικο zoom καλυτερα να την παει πισω εκτος και αν βαζει λαθος  manual ρυθμισεις

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην περιμενεις θαυματα σε 20Χ zoom χωρις τριποδο

Το ξερω. Δεν περιμενω κατι επαγγελματικο απο αυτης της κατηγοριας απλως θελω κατι με αντοχη στο χρονο,δεν ειμαι για να αλλαζω συνεχεια. Την casio την εχω 4 χρονακια και το μονο που με χαλαει πλεον ειναι η μικρη οθονη της και το χαλια βιντεο της.

Οποτε για εμενα θα ειναι τεραστια αναβαθμιση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ, παντως πλεον πανω απο 200€ ψηφιακη compact χανεται και το value for money αν το λαμβανεις και αυτο υποψιν. Νομιζω παντως πως η TZ30 ειναι μια χαρα επιλογη

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ, παντως πλεον πανω απο 200€ ψηφιακη compact χανεται και το value for money αν το λαμβανεις και αυτο υποψιν. Νομιζω παντως πως η TZ30 ειναι μια χαρα επιλογη

 

Σε αυτο εχεις δικαιο ομως ποια να διαλεξω στα 200 ευρω και να κανει αυτα που θελω ;

 

Αν εχεις προταση πες μου θα χαρω πολυ φιλε. θα γλυτωσω και χρηματα .

 

 

http://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmczs20/review

 

Δειτε λιγο εδω αν θελετε μερικα δειγματα.

 

Βασικα να ρωτησω κατι ; Τις Nikon να τις βαλω στο παιχνιδι η δεν αξιζει καν ;

Επεξ/σία από Vairas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...