Προς το περιεχόμενο

deamon tools αντιστιχο προγραμμα για linux


takhs_TAKHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξέρω αυτό το πρόγραμμα http://www.daemon-tools.cc/eng/downloads και θέλω να εγκαταστήσω ένα αντιστοιχώ πρόγραμμα για ubuntu 12.10 είτε από το κέντρο λογισμικού ubuntu είτε να κατεβάσω ένα πρόγραμμα το οποίο να έχει κατάληξη deb η κάποια άλλη παρόμοια κατάληξη που να εκτελείτε σε ubuntu  για να μην χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το wine η κάτι αντιστοιχώ του για τι μετά μπορεί να μην  μπορώ να το απεγκαταστήσω, συγκεκριμένα θέλω να ανοίξω αρχεία  rmt και img και δεν θέλω να τα μετατρέψω σε άλλο αρχείο πχ iso θέλω να

τα ανοίξω έτσι όπως είναι

Επεξ/σία από takhs_TAKHS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είναι android rom με nandroid, εάν είναι απο κάποιο stb dvb με το ext2explore η μπορείς να δοκιμασίες να το κανεις mount με

mount -o loop file.img path

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω ένα πρόγραμμα που να μιμούμενοι εικονικό CD / DVD drives και να τα ανοίξω έτσι δεν έχω cd η dvd να τα αντιγράψω θέλω ένα πρόγραμμα που να μιμείστε την συσκευή cd player αυτό κάνει το daemon tools άλλα είναι για windows εγώ θέλω για ubuntu 12.10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα την ερώτηση σου βασικά τι εννοεις όταν λες  είναι native στο linux .Εγώ θέλω ένα πρόγραμμα που να μην χρειαζετε να χρησιμοποιήσω το τερματικό θέλω να είναι σε γραφικό περιβάλλον για τι δεν ξέρω και πολλά από προγραμματισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τρέξεις μια εντολή σε κονσόλα για να κάνεις mount ένα iso δεν θέλει και γνώσεις προγραμματισμού ούτε νομίζω χρειάζετε να μπεις στην διαδικασία για εγκατάσταση νέου προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα την ερώτηση σου βασικά τι εννοεις όταν λες  είναι native στο linux .Εγώ θέλω ένα πρόγραμμα που να μην χρειαζετε να χρησιμοποιήσω το τερματικό θέλω να είναι σε γραφικό περιβάλλον για τι δεν ξέρω και πολλά από προγραμματισμό

 

δεν υπάρχει ερωτηματικό κάπου, άρα δεν σε ρωτάω :P 

σου λέω ότι δεν χρειάζεται 3d party software/πρόγραμμα το κάνει το ίδιο το λειτουργικό/Linux αλλά και πρόγραμμα σου βρήκε ο tr3quart1sta

η κονσόλα δεν είναι μόνο για προγραμματισμό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...