Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Ebay και paypal...


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά
Πρόσφατα δημιούργησα μία webuy κάρτα στην πειραιώς που είναι προπληρωμένη....ουσιαστικά κάτι σαν χρεωστική....την φόρτωσα με το ποσό χρημάτων που χρειάζομαι..
 

Παράλληλα άνοιξα λογαριασμό στο paypal...έκανα την σύνδεση και το verification με τον τετραψήφιο κωδικό που παίρνεις από την τράπεζα...
 

απο κει και πέρα πηγα να αγορασω το αντικειμενο που ηθελα apo ebay  με βγάζει σε μία σελίδα όπου φαίνεται το αντικείμενο που θέλω να αγοράσω και το ποσό...πατάω continue και στη συνέχεια μου λέει να κάνω Log in στο paypal...κάνω log in και μετά με βγάζει σε μία σελίδα που πρεπει να πατησω επιβεβαιωση παραγγελιας και μετα μου βγαζει αυτο 

 

''Λυπούμαστε μα δεν μπορέσαμε να επεξεργαστούμε την πληρωμή σας, καθώς υπάρχει πρόβλημα με την πηγή χρηματοδότησης του PayPal σας.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να πληρώσεις με τον internet explorer,όχι με άλλον broswer οτάν κάνεις την συναλλαγή σου.

εγώ με αυτήν τήν κάρτα/τράπεζα κάνω της συναλλαγές μου,χωρίς κανένα πρόβλημα έως τώρα.

όταν σε βάζει  το ebay στο paypal  γιά check out.. (προ/τελευταίο βήμα πρίν την πληρώμη) τα νούμερα της κάρτας σου πχ xxxx- xxxx-xxxx- 0099 και το τελικό ποσό πού πρέπει να πληρώσεις πχ 23.99

μήπως δέν έχει τόσα χρήματα μέσα η κάρτα σου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να πληρώσεις με τον internet explorer,όχι με άλλον broswer οτάν κάνεις την συναλλαγή σου.

εγώ με αυτήν τήν κάρτα/τράπεζα κάνω της συναλλαγές μου,χωρίς κανένα πρόβλημα έως τώρα.

 

Με το παυπαλ κάνει την συναλλαγή.

 

 

@6xXx6 δοκίμασε να αγοράσεις κατι άλλο ευτελούς αξίας για δοκιμή, πιστεύω οτι αν δοκιμάσεις αύριο (και υπάρχουν χρήματα στην κάρτα) ίσως να δουλέψεις.

 

Μήπως δεν έχει γίνει ακόμα η αποδοχή του verification από το παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το παυπαλ κάνει την συναλλαγή.

Ποιό παλιά  υπήρξε πρόβλημα με τον firefox,για αυτό το αναφέρω, μήπως υπάρχει εκεί το πρόβλημα :-)

Αυτά πού λές 6xXx6 τα έκανες την ίδια μέρα, paypal/verification/αγορά;;?? καί σου έβγαλε αυτό το μύνημα που αναφέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@6xXx6 δοκίμασε να αγοράσεις κατι άλλο ευτελούς αξίας για δοκιμή,

δοκίμασα και από άλλο site όχι ebay αλλά τίποτα 

 

 

Αυτά πού λές 6xXx6 τα έκανες την ίδια μέρα, paypal/verification/αγορά;;?? καί σου έβγαλε αυτό το μύνημα που αναφέρεις

to paypal το είχα κάνει παλιότερα verification/αγορά ναι ιδία μέρα 

 ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως 

 

επίσης έκανα μια δοκιμή και στο αγγλικό ebay αλλα αυτο μου έβγαλε διαφορετικό μήνυμα

 

 We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-χχχχ. This happened because it has been denied by the card issuer
 
και κατι ακομα απλά πέρασα την κάρτα δεν έχω βάλει χρήματα στο παυπαλ μου είπαν οτι δεν χρειαζετε τραβάει το παυπαλ απο την κάρτα μόνο του σωστά ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε  ολους θα ηθελα μια βοηθεια πρωτη φορα γραφω εδω  εχω ενα προβλημα... εχω λογαριασμο στο ε-βαυ εδο και 4 χρονια.. αγοραζα πολλα πραγματα οσποθ δοκιμασα να πουλαω κιολας. εχω φτασει ηδη τα 70 δεματα που εχω στειλει με μονο ενα αρνητικο φιντμπακ.. οσο για το αρνητικο ο αγοραστης ειπε ψεμματα. στο θεμα μας ομως. χθες πουλησα δυο αρωματα που σαφως ειναι 100% αληθινα σε ενα αγοραστη απο αγγλια με αμεση πληρωμη. η πληρωμη εγινε .. ειδα τα χρηματα στο παυπαλ αλλα επιδει δεν συνδιαζω την αποστολη για δυο αρωματα προτιμησα πρωτα να στειλω μυνημα στον αγοραστη οτι θα πληρωσει.. δυο σιπινκ κοστ. ειχα βαλει μιση τιμη το αρωμα και ενα μερος του κοστους του αρωματος υπηρχε στην αποστολη ετσι... δεν μπορουσα να του κανω καποια εκπτωση εκτος απο μια ελαχιστη. τι εχει γινει τωρα... μετα απο δυο ωρες που υπηρχαν τα χρηματα στο λογαριασμο μου παυπαλ.. εξαφανιστηκαν... ο αγοραστης αμφισβητησε οτι αυτη η αγορα εγινε με την θεληση του  κα ανοιξε υποθεση στο παυπαλ...  συγκεκριμενα λεει στο παυπαλ ο αγοραστης... Status Details:The
buyer has filed a claim stating this transaction was made without the
account holder’s knowledge or consent. Please click Resolve Claim Now to
view your options to resolve this issue and how to provide relevant
information will help in PayPal’s investigation. We must receive your
response by 7 calendar days from case creation in order to include your
input in our investigation.  εγω τιμπορω να κανω απο εδω και περα; εκανα αναφορα στο εβαυ τον αγοραστη εστειλα μηνυμα με τα λιγα αγγλικα που ξερω στο παυπαλ και ειπα οτι αγορασε ναι μεν απο εμενα αλλα πηρε τα χρηματα του πισω...  παρακαλω αν γνωριζει καποιος ειναι πολυ σημαντικο για  μενα.. ειμαι αξιοπιστος πωλητης με ενα ποσοστο  99.4 % και εχο στειλε 79 δεματα παγκοσμια και δεν ειχα ποτεπροβλημα γιατι παντα προσεχο σε ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε  ολους θα ηθελα μια βοηθεια πρωτη φορα γραφω εδω  εχω ενα προβλημα... εχω λογαριασμο στο ε-βαυ εδο και 4 χρονια.. αγοραζα πολλα πραγματα οσποθ δοκιμασα να πουλαω κιολας. εχω φτασει ηδη τα 70 δεματα που εχω στειλει με μονο ενα αρνητικο φιντμπακ.. οσο για το αρνητικο ο αγοραστης ειπε ψεμματα. στο θεμα μας ομως. χθες πουλησα δυο αρωματα που σαφως ειναι 100% αληθινα σε ενα αγοραστη απο αγγλια με αμεση πληρωμη. η πληρωμη εγινε .. ειδα τα χρηματα στο παυπαλ αλλα επιδει δεν συνδιαζω την αποστολη για δυο αρωματα προτιμησα πρωτα να στειλω μυνημα στον αγοραστη οτι θα πληρωσει.. δυο σιπινκ κοστ. ειχα βαλει μιση τιμη το αρωμα και ενα μερος του κοστους του αρωματος υπηρχε στην αποστολη ετσι... δεν μπορουσα να του κανω καποια εκπτωση εκτος απο μια ελαχιστη. τι εχει γινει τωρα... μετα απο δυο ωρες που υπηρχαν τα χρηματα στο λογαριασμο μου παυπαλ.. εξαφανιστηκαν... ο αγοραστης αμφισβητησε οτι αυτη η αγορα εγινε με την θεληση του  κα ανοιξε υποθεση στο παυπαλ...  συγκεκριμενα λεει στο παυπαλ ο αγοραστης... Status Details:The

buyer has filed a claim stating this transaction was made without the

account holder’s knowledge or consent. Please click Resolve Claim Now to

view your options to resolve this issue and how to provide relevant

information will help in PayPal’s investigation. We must receive your

response by 7 calendar days from case creation in order to include your

input in our investigation.  εγω τιμπορω να κανω απο εδω και περα; εκανα αναφορα στο εβαυ τον αγοραστη εστειλα μηνυμα με τα λιγα αγγλικα που ξερω στο παυπαλ και ειπα οτι αγορασε ναι μεν απο εμενα αλλα πηρε τα χρηματα του πισω...  παρακαλω αν γνωριζει καποιος ειναι πολυ σημαντικο για  μενα.. ειμαι αξιοπιστος πωλητης με ενα ποσοστο  99.4 % και εχο στειλε 79 δεματα παγκοσμια και δεν ειχα ποτεπροβλημα γιατι παντα προσεχο σε ολα...

Καλημέρα 

 

Κατ'αρχάς πώς τα πήρε τα χρήματα πίσω? Απότι ξέρω από τη στιγμή που έχουν μπει στο paypal σου δε μπορεί να εξαφανιστούν και να τα πάρει πίσω αν δεν κάνεις εσύ ο ίδιος refund. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

 

Κατ'αρχάς πώς τα πήρε τα χρήματα πίσω? Απότι ξέρω από τη στιγμή που έχουν μπει στο paypal σου δε μπορεί να εξαφανιστούν και να τα πάρει πίσω αν δεν κάνεις εσύ ο ίδιος refund

 

Χρήματα μπορεί να επιστρέψει και μονο του το παυπαλ στον αγοραστή  χωρίς να πάρει την γνώμη του πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήματα μπορεί να επιστρέψει και μονο του το παυπαλ στον αγοραστή  χωρίς να πάρει την γνώμη του πωλητή.

 

καλημερα νικο. εκανε αμφισβητιση πληρωμης ... δηλαδη αυτη την στιγμη στο παυπαλ γραφει.. The buyer has filed a claim stating this transaction was made without

the account holder’s knowledge or consent. Please click Resolve Claim

Now to view your options to resolve this issue and how to provide

relevant information will help in PayPal’s investigation. We must

receive your response by 7 calendar days from case creation in order to

include your input in our investigation.    λογικα καποιος αλλος απο το σπιτι του μπικε και αγορασε τα δυο αρωματα μου και αυτος νευριασε και εκανε αμφισβητηση.... εγω ομως τι μπορω να κανω απο εδω και περα γιατι το παυπαλ το εξεταζει αυτη την στιγμη..  του ειπα κιολας του αγοραστη οτι αγορασατε πληρωσατε και τραβηξατε τα χρηματα πισω δεν μπορω να σας στειλω τα δυο αρωματα. δεν απαντησε καν...

 

δεν εχω υπολοιοπο στο λογαριασμο μου για να παρει χρηματα .. στο εβαυ φαινετε οτι πληρωσε κανονικα... στο παυπαλ ομως απο την τραπεζα του απο οτι βλεπω  υπαρχει προβλημα και στην πληρωμη αλλα και στην μεταφορα χρηματων του σε εμενα...  δε ξερω τι να κανω... πουλαω εδω και δυο χρονια στο εβαυ τετοιο πραγμα δεν μου εχει συμβει. εχει συμβει να στειλω δεμα σε αλλο αγοραστη  να παρει πισω τα χρηματα αλλα εγινε χαμος... μολις ειπα οτι πηρατε τα χρηματα και θα κανω για εσας αναφορα η τραπεζα του τα επεστρεψε. τωρα με αυτον δεν ξερω τι να κανω...

 

και κατι ακομη... μπορει να αγορασει καποιος και να παρει τα χρηματα του πισω ... το παυπαλ δινει αυτη την δυνατοτητα.. ακυρωση πληρωμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά για να συννενοηθουμε

 

αυτό που λες

"του ειπα κιολας του αγοραστη οτι αγορασατε πληρωσατε και τραβηξατε τα χρηματα πισω δεν μπορω να σας στειλω τα δυο αρωματα."

 

και ταυτόχρονα αυτο δεν γίνετε.

"δεν εχω υπολοιοπο στο λογαριασμο μου για να παρει χρηματα"

 

 

Τα πήρε τα χρήματα ή όχι?

 

 

Τελος πάντων αν πήρε τα χρήματα πίσω και δεν εχεις στείλει τις κολόνιες, μην τις στειλεις

 

 

Αν τάρα σου εχει δώσει αρνητικά σχόλια στειλ' του μια αναιρέσει για το feedback να δούμε τι θα κάνει.

 

 

 

 

Αυτα κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ... για να καταλαβεις νικο μου  αυτος αγορασε δυο αρωματα πληρωσε ... κανονικα τα ειδα τα χρηματα .. στο δικο μου λογαριασμο... και μετα απο δυο ωρες  αυτος αμφισβητησε την συνναλαγη... και τωρα εξεταζει το παυπαλ την υποθεση. ανοιξε υποθεση αυτος οτι η αγορα εγινε χωρις την δικη του εξουσιοδοτηση...  του εκανα ρεπορτ... εχω στειλει στα αγγλικα στο παυπαλ οτι εγω δεν πηρα τα χρηματα του... απο το γκουγλε τρανσλαιτ.. τωρα οτι καταλαβαν καταλαβαν... δεν ξερω τι να πω.



δεν φαινετε να εχει γινει η επιστροφη στο λογαριασμο του τα χρηματα του.. ειναι σε αναμονη αλλα και εγω δε εχω τα χρηματα στο λογαριασμο μου...   το παυπαλ μου εστειλε μηνυμα οταν εκανε αυτος αυτο το πραγμα..

We're investigating a payment reversal αυτο μου εστειλε το παυπαλ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήματα μπορεί να επιστρέψει και μονο του το παυπαλ στον αγοραστή  χωρίς να πάρει την γνώμη του πωλητή.

Γι'αυτό είπα απ'ότι ξέρω και όχι στα σίγουρα. Γιατί εμένα ας πουμε μου κάνανε οι ίδιοι οι πωλητές refund δυο φορές που είχα πληρώσει και τελικά δεν υπήρχε το αντικείμενο. Πριν κάνω αμφισβήτηση. Αλλά και πάλι δε θάπρεπε αν γίνει αμφισβήτηση να κοιταχτεί πρώτα το θέμα? Δηλαδή όποιανού του καπνίσει να κάνει αμφισβήτηση παίρνει κατευθείαν λεφτά πίσω χωρίς να έχει ο πωλητής την ευκαιρία να αντιδράσει? Λέω εγω τώρα. 

 

 

λοιπον ... για να καταλαβεις νικο μου  αυτος αγορασε δυο αρωματα πληρωσε ... κανονικα τα ειδα τα χρηματα .. στο δικο μου λογαριασμο... και μετα απο δυο ωρες  αυτος αμφισβητησε την συνναλαγη... και τωρα εξεταζει το παυπαλ την υποθεση. ανοιξε υποθεση αυτος οτι η αγορα εγινε χωρις την δικη του εξουσιοδοτηση...  του εκανα ρεπορτ... εχω στειλει στα αγγλικα στο παυπαλ οτι εγω δεν πηρα τα χρηματα του... απο το γκουγλε τρανσλαιτ.. τωρα οτι καταλαβαν καταλαβαν... δεν ξερω τι να πω.

 

δεν φαινετε να εχει γινει η επιστροφη στο λογαριασμο του τα χρηματα του.. ειναι σε αναμονη αλλα και εγω δε εχω τα χρηματα στο λογαριασμο μου...   το παυπαλ μου εστειλε μηνυμα οταν εκανε αυτος αυτο το πραγμα..

We're investigating a payment reversal αυτο μου εστειλε το παυπαλ.

Αν θες βοήθεια με τα αγγλικά πάντως στείλε μου πμ και θα σε βοηθήσω ευχαρίστως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι δεν μπορω να εξηγησω... στο παυπαλ τι εχει γινει γιατι δεν εχει καπου να κανω αντ για να γραψω κατι... αλλα απο οτι καταλαβα εξεταζει ενας ειδικος απατης του παυπαλ την υποθεση.



δες την συνναλαγη απο το παυπαλ.

Original Transaction  Date  Type  Status  Details  Gross  Fee  Net  Feb 19, 2013 Payment From Maggie Gillespie  Held  ... $98.40 USD  -$5.12 USD  $93.28 USD    Related Transaction  Date  Type  Status  Details  Gross  Fee  Net  Feb 19, 2013 The funds are not available while this transaction is being reviewed  PlacedPayPal has placed a temporary hold while we're reviewing it. We'll contact you shortly with further information.
PayPal has placed a temporary hold while we're reviewing it. We'll contact you shortly with further information.
 Details -$98.40 USD  $5.12 USD  -$93.28 USD  Total: $5.12 USD  -$5.12 USD  $0.00 USD 

η ανοιχτη υποθεση που ανοιξε δες τι γραφει...

Buyer Name: Maggie Gillespie Buyer Email: [email protected] Transaction Amount: $98.40 USD Transaction Date: Feb 19, 2013 PayPal Case ID: PP-002-212-545-325 Reason for Dispute: Unauthorized Date of Complaint: Feb 19, 2013 Status: Waiting For Seller's Response Status Details: The
buyer has filed a claim stating this transaction was made without the
account holder’s knowledge or consent. Please click Resolve Claim Now to
view your options to resolve this issue and how to provide relevant
information will help in PayPal’s investigation. We must receive your
response by 7 calendar days from case creation in order to include your
input in our investigation.

αν καταλαβεις μακαρι ευχομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>το θεμα ειναι δεν μπορω να εξηγησω... στο παυπαλ τι εχει γινει γιατι δεν εχει καπου να κανω αντ για να γραψω κατι... αλλα απο οτι καταλαβα εξεταζει ενας ειδικος απατης του παυπαλ την υποθεση.</p>

 

<p>δες την συνναλαγη απο το παυπαλ.</p>

 

<span>Original Transaction</span>

 

Date

 

Type

 

Status

 

Details

 

Gross

 

Fee

 

Net

 

Feb 19, 2013

 

Payment From Maggie Gillespie

 

Held

 

...

 

$98.40 USD

 

-$5.12 USD

 

$93.28 USD

 

 

 

Related Transaction

 

Date

 

Type

 

Status

 

Details

 

Gross

 

Fee

 

Net

 

Feb 19, 2013

 

The funds are not available while this transaction is being reviewed

 

<a class="" href="https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=#historydetails1">Placed<span>PayPal has placed a temporary hold while we're reviewing it. We'll contact you shortly with further information.</span></a>

<div>PayPal has placed a temporary hold while we're reviewing it. We'll contact you shortly with further information.</div>

 

<a href="https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_history-details&info=x-lwfQ-t_Yx2_9Dqd5yQ7RiD7BddLBDrad8GkGlRR9Xx3HgTm0gic_12s4O&history_cache=">Details</a>

 

-$98.40 USD

 

$5.12 USD

 

-$93.28 USD

 

Total:

 

$5.12 USD

 

-$5.12 USD

 

$0.00 USD

 

<p>η ανοιχτη υποθεση που ανοιξε δες τι γραφει...</p>

 

Buyer Name:

 

Maggie Gillespie

 

Buyer Email:

 

[email protected]

 

Transaction Amount:

 

$98.40 USD

 

Transaction Date:

 

Feb 19, 2013

 

PayPal Case ID:

 

PP-002-212-545-325

 

Reason for Dispute:

 

Unauthorized

 

Date of Complaint:

 

Feb 19, 2013

 

Status:

 

<a href="https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_rescenter-status-flow-unauth-spoof&cid=PP-002-212-545-325&status_flow_id=9&is_upp_eligible=is_upp_eligible">Waiting For Seller's Response</a>

 

Status Details:

 

The

 

<p>αν καταλαβεις μακαρι ευχομαι...</p>

 

Ε περίμενε να δεις τι θα σου πει το paypal απο το ρηβιού, εφόσον έχεις κάνει οτι ενέργειες πρέπει να κανεις

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...