Προς το περιεχόμενο

Έκπτωση 50% στη συνδρομή εφ' όρου ζωής $45 στο ShopAndShip


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ'οτι καταλαβαίνω δλδ η έκπτωση 50% ισχύει μόνο σε λογαριασμούς paypal που είναι δηλωμένοι στις παραπάνω χώρες. (?)

 

 

Το μήνυμα που πήρα σήμερα από το PayPal λέει τα εξής:

 

Dear ...........

 

Tired of high international shipping rates? Have you shopped online, only to find they don’t deliver to your country?

 

Shop and Ship is all about making global shopping simple. Once you register, you will get 3 personalized shipping accounts in the US, UK and China. You can use these accounts as shipping addresses and get your shipments delivered at very reasonable rates.

 

Register today using your PayPal account and get 50% off the Shop and Ship Lifetime Membership.

 

To get the discount simply register online and make the payment via your PayPal account. No additional promotional codes required.

 

Buy it over there, get it over here.

spacer50.gif

Sincerely,

PayPal

 

και έχει link αυτό που έγραψα στο πρώτο post.

 

Αφενός το μήνυμα του PayPal δεν αναφέρει τις χώρες που αναφέρει το site του SNS αφετέρου το PayPal γνωρίζει ότι η διεύθυνσή μου είναι στην Ελλάδα.

 

Έκανα την εγγραφή αλλά το PayPal δεν με έχει χρεώσει ακόμη για τη συγκεκριμένη συνδρομή ενώ έχει χρεώσει άλλη μεταγενέστερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ενδιαφερει και μενα ,να μας πεις αν σου ειναι ευκολο αν η εκπτωση ισχυει και για Ελλαδα.

 

Προσωπικα εστειλα και mail ,και περιμενω απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ενδιαφερει και μενα ,να μας πεις αν σου ειναι ευκολο αν η εκπτωση ισχυει και για Ελλαδα.

 

Προσωπικα εστειλα και mail ,και περιμενω απαντηση

 

Κατά τη σύνταξη του κεφαλαίου 3 του οδηγού "Αγορές από το εξωτερικό", έψαξα και βρήκα στο ιντερνετ στοιχεία και αναφορές και για την εταιρεία αυτή, από έλληνες που είχαν προσωπική εμπειρία και έγραψα ότι:

 

Με μια μόνο συνδρομή $45, παρέχει μια διεύθυνση σε ΗΠΑ, Αγγλία και Κίνα, οπότε μπορείς να αγοράσεις τα αντικείμενα που θέλεις και να δηλώσεις στα αντίστοιχα καταστήματα, ως διεύθυνση αποστολής, τη διεύθυνση που σου έχουν δώσει, στη χώρα που θέλεις να αγοράσεις. Επομένως, μπορείς να παραγγείλεις ό,τι θέλεις σε αυτές τις χώρες, ακόμα και αν δεν παραδίδουν στην Ελλάδα.

 

Όταν τα παραλάβουν αυτοί, τα στέλνουν πολύ γρήγορα, εντός εβδομάδας, και στα παραδίδει στο χώρο σου η Γενική Ταχυδρομική. Η χρέωση είναι ανάλογη με το βάρος, σύμφωνα με το calculator που έχει το site και η υπηρεσία δεν επιβαρύνεται με άλλα έξοδα. Σε γενικές γραμμές, σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις που το χρησιμοποίησε ο χρήστης που το ανέφερε, το συνολικό κόστος ήταν μικρότερο από τις εναλλακτικές περιπτώσεις. Επίσης, ανέφερε ότι επειδή είχε παραγγείλει αντικείμενα που αποτελούσαν μικρά δεματάκια, δεν είχε χρεωθεί ποτέ με επιπλέον έξοδα. Ως παράδειγμα ανέφερε την αγορά ενός ipod από το site της Apple στην Αμερική. Η Apple το έστειλε, χωρίς μεταφορικά, στη διεύθυνσή του στην Αμερική και από εκεί του το έστειλαν express με tracking και παράδοση με courier στο σπίτι του, με χρέωση μόνον 8,60 ευρώ (η ελάχιστη χρέωση για δέματα βάρους  έως 0.5 kg).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται εξαιρετική προσφορά, ευχαριστώ πολύ τον  topic starter και για το εξαιρετικό post του για τις online αγορές!

Να ρωτήσω εγώ, ξέρετε αν ανοίγουν τα πακέτα και μπορούν π.χ να αφαιρέσουν συσκευασίες κτλ (ώστε να γλυτώσεις τελωνία) ή απλά βάζουν το πακέτο όπως είναι σε ένα άλλο πακέτο και στο στέλνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται εξαιρετική προσφορά, ευχαριστώ πολύ τον  topic starter και για το εξαιρετικό post του για τις online αγορές!

Να ρωτήσω εγώ, ξέρετε αν ανοίγουν τα πακέτα και μπορούν π.χ να αφαιρέσουν συσκευασίες κτλ (ώστε να γλυτώσεις τελωνία) ή απλά βάζουν το πακέτο όπως είναι σε ένα άλλο πακέτο και στο στέλνουν;

 

Αυτό που ζητάς το έχω διαβάσει ότι γίνεται σε άλλη εταιρεία και το έχω γράψει στον οδηγό.

Δεν βλέπω το λόγο να μην γίνεται αφού εάν παραγγείλεις περισσότερα του ενός αντικείμενα από μια συγκεκριμένη χώρα πχ Αμερική, θα τα παραλάβουν, θα τασυσκευάσουν σε ένα δέμα και θα στα στείλουν.

 

Στη ουσία, λειτουργούν σαν τον φίλο σου στη συγκεκριμένη χώρα, που θα έκανε αυτό που θέλεις.

Φυσικά, δεν πρέπει να μιλάμε για υπερβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μη στο βαζουν και σε συσκευασια δωρου.. αυτο που λες ειναι παρανομο..

 

Τι να πεί κανείς...

Η συμπεριφορά ορισμένων εδώ μέσα μόνο μαντρί και σπήλαια θυμίζει.

Ένα παλικάρι σε θέμα στο "Προσφορές" είπε πως ο Touro είναι άγνωστη μάρκα και 10 διαφορετικά άτομα τον ειρωνεύτηκαν...

Συγγνώμη ρε μάγκες για τα χαζά ποστ μας, είστε πιό έξυπνοι από εμάς, μπράβο σας.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.

Αγοράζω κάτι από Αμερική και το στέλνω στην διεύθυνση του SNS στην Αγγλία και απο εκεί Ελλάδα που δεν έχει τελωνείο.

Από Αμερική > Αγγλία θα χρεωθώ κάποιο τελωνείο της Αγγλίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερομε να αγορασω απο dell.com ενα λαπτοπ alienware  αξιας 1800$.

η dell το στελνει δωρεαν στην αμερικη.

 

επιδει ειναι και μεγαλο το κουτι, με πιο τροπο γινεται να αποφυγουμε το τελωνειο διοτη θα ειναι αρκετα φουσκομενο με αξια 1800$?

 

ευχαριστω παρα πολυ τον φιλο makfil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερομε να αγορασω απο dell.com ενα λαπτοπ alienware  αξιας 1800$.

η dell το στελνει δωρεαν στην αμερικη.

 

επιδει ειναι και μεγαλο το κουτι, με πιο τροπο γινεται να αποφυγουμε το τελωνειο διοτη θα ειναι αρκετα φουσκομενο με αξια 1800$?

 

ευχαριστω παρα πολυ τον φιλο makfil

 

 

Δεν περνάει τελωνείο αν σταλεί με USPS  - ΟΧΙ με UPS -. Πάει κατ΄ευθείαν στα ΕΛΤΑ. Το παίρνεις και φεύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν στο στελνει σαν δωρο λογικα θα γλιτωνεις το τελωνειο.

 

+ σε αυτο που σου ειπε ο Dimigar.

λογικα θα γινεται. θα κανω και εγω λογαριασμο στο εν λογο site για μελλοντικες αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερομε να αγορασω απο dell.com ενα λαπτοπ alienware  αξιας 1800$.

η dell το στελνει δωρεαν στην αμερικη.

 

επιδει ειναι και μεγαλο το κουτι, με πιο τροπο γινεται να αποφυγουμε το τελωνειο διοτη θα ειναι αρκετα φουσκομενο με αξια 1800$?

 

ευχαριστω παρα πολυ τον φιλο makfil

 

Σε αγορές παρόμοιας αξίας και μάλιστα από Αμερική πρέπει να ξεκινάμε με τη σκέψη ότι θα πληρώσουμε ΦΠΑ+τέλη+δασμό κλπ και όχι "με ποιο τρόπο θα αποφύγουμε το τελωνείο".

 

Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις αγοράς ανταλλακτικών αυτ/των από τρίτες χώρες χωρίς να καταβληθούν τα σχετικά έξοδα αλλά κανείς δεν μπορεί να βεβαιώσει ότι αγορές παρόμοιας αξίας θα μπορέσουν να τα αποφύγουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να πεί κανείς...

Η συμπεριφορά ορισμένων εδώ μέσα μόνο μαντρί και σπήλαια θυμίζει.

Ένα παλικάρι σε θέμα στο "Προσφορές" είπε πως ο Touro είναι άγνωστη μάρκα και 10 διαφορετικά άτομα τον ειρωνεύτηκαν...

Συγγνώμη ρε μάγκες για τα χαζά ποστ μας, είστε πιό έξυπνοι από εμάς, μπράβο σας.

sakis543, βλεπω τωρα οτι το μηνυμα σου αλλαξε, δεν ξερω αν το αλλαξες εσυ ή καποιος mod...

 

Τεσπα, δεν εχεις αδικο, αλλα να σου πω μια διαφορετικη οπτικη γωνια προς σκεψη:

Δεν χρειαζεται να τα παιρνεις ολα στα σοβαρα εδω.

Ενα φορουμ ειναι, απο τα μεγαλυτερα στην Ελλαδα μεν, αλλα απο την φυση του, ενας "εικονικος" τοπος επικοινωνιας δε. Ο καθενας μπορει να γραφτει κ να λεει διαφορα...μπορεις καλλιστα εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος να φτιαξει 2-3 λογαριασμους και να παριστανει τον χαζο ή τον εξυπνακια, ενω αλλοι τα παιρνουν ολα προσωπικα, λες και γνωριζομαστε μεταξυ μας.

Επιπλεον η ψυχαγωγια παιζει τον ρολο της. Κανε μια δοκιμη και θα το διαπιστωσεις και εσυ, οπως και εγω και πολλοι αλλοι εδω:

 

- Εχω γραψει σοβαρα πραγματα και στην αρχη με αρκετες τεχνικες πληροφοριες και οχι μονο like δεν δεχθηκα, ουτε καν ευχαριστω δεν ειδα.

- Στον αντιποδα, εχω γραψει λιγες φορες με ολιγον σατυρικο και ειρωνικο (αλλα παντα ευγενικο) τροπο και δεχθηκα πολλαπλα like...

 

Αυτο το φαινομενο δεν ειναι μεμονωμενο, ειναι η συνηθης κατασταση.

 

Ακομη και το χιουμορ μπορει να ειναι παρεξηγησιμο, ο καθενας εχει το στυλ του.

Γι'αυτο, γνωμη μου ειναι να μην "κολλας", κρατα οτι σου αρεσει, συμμετεχεις οπως θελεις ... και η ζωη συνεχιζεται...

Αλλωστε τα πραγματα εκει "εξω" στην "πραγματικη" ζωη, ειναι πολυ πιο σκληρα απο μερικα εξυπνα ή χαζα ή σατυρικα ή ειρωνικα σχόλια μεσα στο forum. Δεν χρειαζεται να μεγαλοποιουμε τα οποια θεματα εδω.

 

Υ.Γ. Η υπογραφη σου, πολυ ωραια, το κανω clopy που λενε στο facebook :-)

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να μας συγχωρέσει η κοινότητα για το εκτός θέματος...

nek4d, έχεις δίκιο στα γραφόμενά σου. Δεν είναι ότι τα παίρνω στα σοβαρά και παρεξηγιέμαι, είναι πως το νόημα ενός τέτοιου φόρουμ-κοινότητας είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλον, από το πιό απλό ως και το πιό σύνθετο. Κανένας δεν γεννιέται με γνώσεις, όλοι σιγά-σιγά τις αποκτάμε. Εκτός από μερικούς insomniacs βεβαίως-βεβαίως, στους οποίους οι γιατροί κατά την αμνιοκέντηση πέρασαν όλη τη βάση δεδομένων της wikipedia... :D  :P

Ο σαρκασμός και δη ο αυτοσαρκασμός είναι από τις μεγαλύτερες αρετές ενός ανθρώπου. Περικλείουν και την έννοια της ειρωνείας αλλά όχι την έννοια της προσβολής. Εκεί είναι η μαγκιά...

 

 

Αλλωστε τα πραγματα εκει "εξω" στην "πραγματικη" ζωη, ειναι πολυ πιο σκληρα απο μερικα εξυπνα ή χαζα ή σατυρικα ή ειρωνικα σχόλια εδω μεσα.

 

Μην ξεχνάς πως κάθε τέτοια μικρή κοινότητα-κοινωνία αποτελεί μικρογραφία της κανονικής κοινωνίας. Και όταν στη μικρή βασιλεύουν τα "ουγκ-ουγκ", φαντάσου τι γίνεται στη μεγάλη...

 

Υ.Γ.1 Το μήνυμά μου δεν το άλλαξα εγώ, με ότι κι αν σημαίνει αυτό...

Υ.Γ.2 Όπως βλέπεις, η υπογραφή μου επιβεβαιώθηκε πλήρως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...