Προς το περιεχόμενο

HP PSC 1410: Μαύρη γραμμή κατά την σάρωση


spasoklambania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εδώ και πολλά χρόνια το πολυμηχάνημα HP PSC 1410. Τελευταία φορά το είχα χρησιμοποιήσει το 2009, λειτουργούσε άψογα και από τότε ήταν σε αποθήκη τυλιγμένο σε πλαστικό με φούσκες. Είχα βγάλει εννοείται τα μελάνια και είχα κολήσει με ταινία τα εξωτερικά πλαστικά που άνοιγαν για να μην γίνει καμιά στραβή. Δεν είχε μετακινηθεί (άρα και δεν είχε χτυπηθεί) μέχρι πριν μερικές μέρες που ήθελα να το χρησιμοποιήσω. Το άνοιξα, δεν είχε μέσα ίχνος σκόνης, καθάρισα την γυάλινη επιφάνεια με AZAX τζαμιών και το φύσηξα από μακριά με το blower. Εγκατέστησα τους drivers και το σύνδεσα. Σκάναρε κανονικά αλλά σε οτιδήποτε σκανάρω βγάζει μια μαύρη γραμμή, πάντα στο ίδιο σημείο. Γνωρίζει κανείς γιατί το κάνει αυτό και αν μπορώ να κάνω κάτι για να το φτιάξω; Επισυνάπτω 2 σκαναρίσματα για να δείτε τι εννοώ. Στο πρώτο έχω σκανάρει την άσπρη επιφάνεια του καπακιού και στο δεύτερο ένα πακέτο σύνδεσης CU. Στο CU είχε μείνει λίγο ανοιχτό το καπάκι γιατί δεν είχα αδειάσει το πακέτο.

 

post-40200-0-84310900-1360429817_thumb.jpg

 

post-40200-0-29727600-1360429821_thumb.jpg

 

EDIT

Το λειτουργικό μου είναι Windows 7 64bit SP1 με όλες τις ενημερώσεις του windows update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...