Προς το περιεχόμενο

Apple: Προειδοποιεί τους χρήστες για τις επιπτώσεις του jailbreaking, έπειτα από την κυκλοφορία του evasi0n hack


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χριαζετε να κατεβασις τραγουδια απο το itunes απλα κατεβαζεις το free video apo to app store και εισαι κομπλε κατεβαζεις οτι τραγουδι θες απο το youtube και δεν χριαζεσε και συνδεση στο διαδικτιο για να δεις η να ακουσεις το video που εχις κατεβαση!!

 

Sent from my iPad using Insomnia

Και θα εχει μια φοβερη ποιοτητα το τραγουδι απο το youtube.Τυφλα να εχει το flac.Επισης το πανακριβο ipad σου δεν εχει καμια εφαρμογη για ορθογραφικο ελεγχο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πες και πόσο τους χρεώνει :)

 

iOS

 

99$/yr το Standard και 299$/yr to Enterprise.

 

+ Τρεχει μονο κατω απο Intel-based Mac με Mac OS X Snow Leopard (+650€ minimum μια φορα)

 

 

https://developer.apple.com/support/ios/enrollment.html

 

What are the fees associated with being an iOS developer?

The iOS Developer Program annual fee is $99, and in local currency where available. The iOS Developer Enterprise Program annual fee is $299, and in local currency where available. The iOS Developer University Program is free.

 

Android

Μονο Hardware εχω βρε και με 180€ που τρεχει.

+ OS οτι αγαπατε

 

*Αν θελουμε να τρεχουμε καλα με Emulator τοτε Η/W=450€

 

Windows Phone

Αν δεν εχουμε κινητο

H/W + S/W = 600€

Windows 8 Pro edition 64-bit

 

6.5 GB of free hard disk space

4 GB RAM

64-bit (x64) CPU (με SLAT )

 

Αν εχουμε κινητο

H/W + S/W = 500€

 

 

*Σε ολες τις περιπτωσεις δεν εβαλα οθονη και περιφερειακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε γιατί να κάτσω να γράψω εφαρμογή για το Android - να ζω από αυτό - και η τζαμπτζιδες να με κλέβουν; Και γιατί να την βάλω στο market? Άλλο ένα μειονέκτημα στο Android το οποίο δεν ήξερα μέχρι σήμερα.

 

Τέλος πάντων - άποψη μου είναι: καλά είναι να είναι προστατευμένοι οι developer. Στο τέλος, θα χαθούν μεγάλες εταιρίες (όπως αυτές που βγάζαν παιχνίδια για PC) γιατί η πειρατεία πάει κάγκελο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε γιατί να κάτσω να γράψω εφαρμογή για το Android - να ζω από αυτό - και η τζαμπτζιδες να με κλέβουν; Και γιατί να την βάλω στο market? Άλλο ένα μειονέκτημα στο Android το οποίο δεν ήξερα μέχρι σήμερα.

κι ομως τοσοι βγαζουν και στις 2 πλατφορμες τις εφαρμογες τους  και εχουν τελικα κερδος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι ομως τοσοι βγαζουν και στις 2 πλατφορμες τις εφαρμογες τους  και εχουν τελικα κερδος 

Κέρδος από το IOS οκ!

Κέρδος στο Android από της διαφημίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ήξερα ότι κάποιος βασίζεται για το αν θα ζήσει ή θα πεθάνει από την εφαρμογή που θα δώσει στο store!! άλλο και τούτο...

 

Αμφιβάλεις ότι το κάνουν άτομα αυτό επαγγελματικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφιβάλεις ότι το κάνουν άτομα αυτό επαγγελματικά; 

 

άλλο επαγγελματικά (δεν αμφιβάλλω εννοείτε), άλλο να είναι θέμα ότι θα πάνε στους 5 δρομούς και δεν θα έχουν να φάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές που κόβουμε με το Adblock, λες;

Jo! :D

 

2. Εφαρμογή ΑΝΤΩΝΗΣ 5 Euro. 2000 downloads σε ένα χρόνο. 30 % Apple - 70 % Dev = 7000 Euros. - 299 Dollar, -99 Dollar =  ca 6500 euros  / 12 = 540 ευρό το μήνα.

 

Εγώ που ζω ελλάδασταν, και είμαι π.χ. άνεργος / η είμαι ελεύθερος επαγγελματίας. Προτιμώ την apple -  που μου εξασφαλίζει κάποια λεφτά, και κάνει ότι μπορεί να με προστατέψει (έστω και με το κέρδος που βγάζει) η θα κάτσω να ασχοληθώ και με το android που μπορεί να την έχουν 10000 άτομα την εφαρμογή μου και δεν θα δω ούτε ένα ευρολάκι για την δουλειά μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο android ειναι και παρα πολλοι που φτιαχνουν φοβερες εφαρμογες και τελειως εθελοντικα βεβαια , αλλα αυτο το παραβλεπουμε  B)

 

θα κατσει νομιζεις ο κοσμος να νοιαστει για τον καθε wannabe developer που νομιζει οτι η apple θα του δωσει ψωμι

 

τους μεγαλους τζιρους παλι οι μεγαλες εταιρειες τις κανουν και στις mobile εφαρμογες που ειναι ο παραδεισος των μικρων devs και οι μεγαλες εταιρειες κυκλοφορουν τα παντα και στις 2 πλατφορμες 

 

αρα εγω σα τζαμπατζης ( 4-5 εφαρμογες που εχω χρειαστει τις εχω αγορασει και οι 3 απο αυτες ηδη εχουν αντικατασταθει απο δωρεαν καλυτερες με ελαχιστες εξαιρεσεις οπως το tapatalk) ειναι προφανες απο πού θα βγω κερδισμενος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το καταλαβαινω πραγματικα,το πληρωσα?θα του κανω οτι θελω και με δικια μου ευθύνη αν παθει κατι.δεν θα ζητησω τα ρεστα ουτε απο την apple  ουτε απο τo καταστημα που το πηρα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το iphone 4 με jailbreak απο τη πρωτη βδομαδα αγορας χωρις να αντιμετωπισω κανενα προβλημα,ουτε με τη μπαταρια,ουτε με κατι αλλο.Και οταν το πουλησα ,με jailbreak μου το ζητησαν.Το jailbreak σου δινει την επιλογη να διαμορφωσεις οπως θελεις το κινητο σου χωρις να περιοριζεσαι.Το δοκιμαζεις και αν δε σου αρεσει,το κανεις οπως πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...