Προς το περιεχόμενο

Apple: Προειδοποιεί τους χρήστες για τις επιπτώσεις του jailbreaking, έπειτα από την κυκλοφορία του evasi0n hack


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιος λεει οτι κι εκει ειναι συνηθεια? 

 

μια μηδαμινη μειοψηφια ασχολειται με αυτα.. 

 Όσοι περνούν Android κινητά, κατηγορίας Nexus, Galaxy S Κλπ - έχω διαπιστώσει ότι είναι οι πιο ψαγμένοι - και ναι βάζουν custom rom. Αυτοί την άποψη έχω εγώ τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όσοι περνούν Android κινητά, κατηγορίας Nexus, Galaxy S Κλπ - έχω διαπιστώσει αυτό.

εγω παλι οχι , οπως επισης σκεψου οτι συσκευες android δεν παιρνουν μονο οι "ψαγμενοι" , αλλα και απλος κοσμος 

 

αυτο που δε θελει πρωτιστως η apple ειναι να υπαρχει πειρατεια για να τα κονομαει απο το itunes

 

η οποια συγκριση με το android ειναι ακυρη ,γιατι εκει βαζεις ο,τι εφαρμογη θες αλλαζοντας μια μονο επιλογη στα settings 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι οχι , οπως επισης σκεψου οτι συσκευες android δεν παιρνουν μονο οι "ψαγμενοι" , αλλα και απλος κοσμος 

 

αυτο που δε θελει πρωτιστως η apple ειναι να υπαρχει πειρατεια για να τα κονομαει απο το itunes

 

η οποια συγκριση με το android ειναι ακυρη ,γιατι εκει βαζεις ο,τι εφαρμογη θες αλλαζοντας μια μονο επιλογη στα settings 

Η apple κονομάει από itunes -> οι developers κονομάνε από itunes -> οι χρήστες απολαμβάνουν ποιοτικές εφαρμογές από itunes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι οχι , οπως επισης σκεψου οτι συσκευες android δεν παιρνουν μονο οι "ψαγμενοι" , αλλα και απλος κοσμος 

 

αυτο που δε θελει πρωτιστως η apple ειναι να υπαρχει πειρατεια για να τα κονομαει απο το itunes

 

η οποια συγκριση με το android ειναι ακυρη ,γιατι εκει βαζεις ο,τι εφαρμογη θες αλλαζοντας μια μονο επιλογη στα settings 

 

Θέλεις να μου πεις, ότι χωρίς root / customrom μια εφαρμογή που έχει 5 ευρό στο marketplace μπορείς να την βρεις και να την βάλεις χωρίς κόστος στο android smartphone σου;  

 

(μίλησα για την κατηγορία τον άνο 500 ευρό για κινητό - που τα συνήθως παίρνουν οι ψαγμένοι) 

 

edit: Ναι και είναι η κακή η apple που θέλει να πλουτίσει - όχι ότι προστατεύει την ποιότητα των εφαρμογών και τους developers της. Ας ακούσουμε και την άποψη ενός developer. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χριαζετε να κατεβασις τραγουδια απο το itunes απλα κατεβαζεις το free video apo to app store και εισαι κομπλε κατεβαζεις οτι τραγουδι θες απο το youtube και δεν χριαζεσε και συνδεση στο διαδικτιο για να δεις η να ακουσεις το video που εχις κατεβαση!!

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple κονομάει από itunes -> οι developers κονομάνε από itunes -> οι χρήστες απολαμβάνουν ποιοτικές εφαρμογές από itunes.

 

lol.. η Apple χρεώνει ετησίως τους Developers, εξού και οι πολλές paid εφαρμογές. ποιοτικές εφαρμογές υπάρχουν παντού είτε είναι free είτε paid.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol.. η Apple χρεώνει ετησίως τους Developers, εξού και οι πολλές paid εφαρμογές. ποιοτικές εφαρμογές υπάρχουν παντού είτε είναι free είτε paid.

 

πες και πόσο τους χρεώνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να μου πεις, ότι χωρίς root / customrom μια εφαρμογή που έχει 5 ευρό στο marketplace μπορείς να την βρεις και να την βάλεις χωρίς κόστος στο android smartphone σου;  

κατσε βρε φιλε μου, νομιζα οτι ειχες πει πως εχει android.. 

 

φυσικα και δε θες root και ρομ για να περασεις οποια  εφαρμογη σου καπνισει στο κινητο σου, μην λες ανακριβειες 

 

απλα επιλεγεις αυτη την επιλογη

 

 

το unknown sources

Screenshot_2013-02-07-15-33-23_zps470717

 

 

 

οπως εχουμε χιλιοπει για αλλο λογο κανει αυτος που εχει android root για αλλο αυτος που εχει iphone jb και ας κανουν θεωρητικα την ιδια δουλεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Antonis_V

Ναι στο Android δεν χρειάζεσαι root για να τρέξεις unsigned εφαρμογές.

Εγώ στο iphone μένω μόνο επειδή έχω jailbreak και ναι έχω κάποιες σπασμένες (ελάχιστες) και ναι πληρώνω για εφαρμογές(εφόσον τις δοκιμάσω σπασμένες και μου  κάνουν) και ναι χρησιμοποιώ tweaks που η apple δεν επιτρέπει να φτιαχτούν στο appstore. Δεν μπορώ να διανοηθώ iphone χωρίς sbsettings. jailbreak is freedom. Δεν είναι μόνο σπασμένα. Είναι ένα κομμάτι του.Και όχι το σημαντικότερο. Άλλωστε και στο cydia υπάρχουν paid tweaks και apps.Και από εκεί έχω πληρώσει ενώ τα δοκίμασα πρώτα σπασμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε βρε φιλε μου, νομιζα οτι ειχες πει πως εχει android.. 

 

φυσικα και δε θες root και ρομ για να περασεις οποια  εφαρμογη σου καπνισει στο κινητο σου, μην λες ανακριβειες 

 

απλα επιλεγεις αυτη την επιλογη

 

 

το unknown sources

Screenshot_2013-02-07-15-33-23_zps470717

 

 

 

οπως εχουμε χιλιοπει για αλλο λογο κανει αυτος που εχει android root για αλλο αυτος που εχει iphone jb και ας κανουν θεωρητικα την ιδια δουλεια 

 

Άλλο αυτό που λες - είναι προγράμματα έξω από το Market. Μιλάω για την εφαρμογή ΑΝΤΟΝΗΣ που κοστίζει 5 ευρό το marketplace. Την βρίσκεις και δωρεάν έτσι; Σπασμένη να την περάσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple κονομάει από itunes -> οι developers κονομάνε από itunes -> οι χρήστες απολαμβάνουν ποιοτικές εφαρμογές από itunes.

εμενα μια χαρα μου φαινονται οτι προσαρμοζονται οι developers σε αυτο που θελω (τσαμπα καλες εφαρμογες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο αυτό που λες - είναι προγράμματα έξω από το Market. Μιλάω για την εφαρμογή ΑΝΤΟΝΗΣ που κοστίζει 5 ευρό το marketplace. Την βρίσκεις και δωρεάν έτσι; Σπασμένη να την περάσεις; 

μα ΚΑΙ αυτο (και κυριως αυτο μαλλον  ) αφορα η συγκεκριμενη επιλογη

 

με λιγα λογια ναι αν επιλεξεις αυτη την επιλογη και μπεις σε ενα πειρατικο site και βρεις το σπασμενο apk του ΑΝΤΟΝΗΣ που κανονικα κοστιζει 5 ευρω , μπορεις να το περασεις μονο και μονο επειδη επελεξες αυτην  την επιλογη 

 

δε θες root ουτε τιποτα

 

επισης υπαρχουν και δωρεαν  εφαρμογες που για διαφορους λογους δεν ειναι στο playstore με πιο γνωστη το swype keyboard και για να περαστει πρεπει να επιλεξεις αυτη την επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol.. η Apple χρεώνει ετησίως τους Developers, εξού και οι πολλές paid εφαρμογές. ποιοτικές εφαρμογές υπάρχουν παντού είτε είναι free είτε paid.

Καραλολ λέμε. https://www.google.gr/search?q=developers+prefer+ios&aq=f&oq=developers+prefer+ios&aqs=chrome.0.57j0l3j62l2.8611&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=developers+prefer+ios&hl=el&tbo=d&ei=ia0TUZewCu364QT73IGICQ&start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.42080656,d.bGE&fp=7671512616a98f9b&biw=1393&bih=824

 

Γιατί είναι απολύτως λογικό να χάνεις το χρόνο σου γράφοντας εφαρμογές για μια πλατφόρμα που η πειρατεία πάει σύννεφο (χώρια τις άλλες ιδιαιτερότητες), αντί μιας άλλης που κατά βάση είναι εντελώς κλειστή και οι χρήστες της βάζουν πιο συχνά το χέρι στην τσέπη, έχεις δίκιο. https://www.google.gr/search?q=developers+prefer+ios&aq=f&oq=developers+prefer+ios&aqs=chrome.0.57j0l3j62l2.8611&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=ios+users+pay&hl=el&tbo=d&tbs=qdr:y&ei=nq4TUcO3HaqG4ATn1IHIBw&start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.42080656,d.bGE&fp=7671512616a98f9b&biw=1393&bih=824

 

Κατά τα άλλα, εννοείται ότι και γω είμαι υπέρ του jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...