Προς το περιεχόμενο

Format σε flash usb


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω μια απορια...στα windows οπως ξερουμε πατας δεξι κλικ διαμορφωση και επιλεγεις τι μορφη θες...ειμαι με linux mint..τι ακριβως κανεις για να κανεις format ενα flash σε αλλο file system?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ειναι ωραιο τωρα να ανοιξω καινουργιο θεμα...τι ακριβως κανω για να αλλαξω στο mint xfce θεμα και εικονιδια? δεν μιλαω για αυτα που εχει μεσα...πχ θελω να κατεβασω απτο gnome look καποια που μου αρεσαν αλλα στα αριστερα εχει παρα πολλες κατηγοριες..gtk 1x 2x 3x gnome shell και κατι τετοια...ποια πρεπει να κατεβασω? και πως ακριβως τα περναω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xfce ειναι γραμμενο σε gtk2, οποτε οποιο θεμα εχει υποστηριξη gtk2, θα φαινεται και στο xfce σου. Τα οσα εχουν και gtk3 ειναι για τις εφαρμογες που ειναι σε gtk3 πλεον, πχ file-roller, gnome-mplayer, abiword κλπ.

Για τον xfwm, τον window manager του xfce, θες αλλο θεμα.

Στο θεμα του xfce εχω προτεινιε μερικα πολυ ωραια θεματα για xfce...

 

Τα περνας κανοντας extract τα περιεχομενα του φακελου στον κρυφο φακελο .themes που ειναι μεσα στο home σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε πρεπει να παω στην κατηγορια του gtk2 κατεβαζω το συμπιεσμενο και τον φακελο που θα μου βγαλει τον πεταω στον κρυφο .themes..και μετα παω στην εμφανιση και το βαζω? οσο για τα εικονιδια? τον xfwm πως τον αλλαζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω αυτο το θεμα

http://gnome-look.org/content/show.php/Zukitwo?content=140562

 

Ανοιγεις το .zip που κατεβαζει και απο οσα εχει μεσα, πιανεις το φακελο "Zukitwo" και τον πετας μεσα στο .themes. Αφου το θεμα εχει υποστηριξη για gtk3 (φακελος gtk-3.0), gtk2 (φακελος gtk-2.0) και xfwm (φακελος xfwm4) εισαι μια χαρα. Τους φακελους unity και metacity μπορεις vα τους σβησεις, δεν τους θες αφου εισαι σε xfce. Μετα απλα πας και τα επιλεγεις απο την εμφανιση.

 

Για τα εικονιδια κανεις το ιδιο, μονο που τα αποσυμπιεζεις στον κρυφο φακελο .icons μεσα στο home σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...