Προς το περιεχόμενο

Το Facebook κλείνει 9 χρόνια λειτουργίας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη γκόμενα μου την παίρνω τηλέφωνο στο τέλος της μέρας,?

Αχα, την παίρνεις τηλέφωνο. Που είναι εκείνα τα χρόνια που για να μιλήσεις με κάποιον έπρεπε να πας να τον δεις από κοντά ;

Αυτή η νέα γενιά, με τα τηλέφωνα έχει αποξενωθει τελείως. Έχουν κάνει το τηλέφωνο σκουλαρίκι, όπως έλεγε και ο παππούς μου.

 

Κρίμα που δεν πρόλαβα και το άλλο σου σχόλιο. Έχεις note ; Έχω λιώσει στο γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν πολύ πλάκα οι αντικομφορμιστες του καναπέ. Αφού έφαγαν στην μάπα κινητά, SMS, email, υπολογιστές, Internet, Skype και ότι άλλο προσφέρει η τεχνολογία σήμερα, στο Facebook βγαίνει όλος ο κομπλεξισμος.

 

Πάντα το είχα απορία, αυτά που λέτε τα πιστεύετε; Δηλαδή στο τέλος της ημέρας θα στείλετε email στον φίλο σας, θα κάνετε video κλήση στο αίσθημα μέσα από το ταρατατζουμ κινητό, λέγοντας πόσο κακό κάνουν που χρησημοποιουν το facebook;

Ειπαμε,το facebook μπορει να κανει ολα οσα κανουν τα sms,email,υπολογιστες,Internet,Skype κτλ,αλλα δεν χρησημοποιηται σωστα.

 

Στο τελος της ημερας πιστεψε με δεν θα κανω video κληση στο αισθημα γιατι την βλεπω καθημερινα,ουτε θα στειλω email στον φιλο μου για να του πω καληνυχτα με ενα "μου αρεσει" απο κατω.Θα πουμε καληνυχτα μονο αν εχουμε μιλησει ολην την μερα,και στο μωρο απλα θα στειλω φιλακια.

 

Αλλα οχι θα ητανε πιο ωραιο να εχω λογαριασμο,να κανω like στην φωτο της κοπελιας και να της στειλω "καληνυχτα μωρακι μου,σε αγαπω πολυ" για να το δειξω σε ολους ποσο αγαπιομαστε.Μαλλον ο κομπλεξισμος ειναι στα ποσα likes θα παρω,στους ποσους εικονικους φιλους εχω,στο ποσοι θα δουν ποσο καλα περναμε με το μωρο μου,στο πως περασαμε χτες στο W και στον οικονομοπουλο,και οχι στο να μιλας μεσω skype,msn,sms για τα τυπικα με 5-10 ατομα που πραγματικα εχεις καποια σχεση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα, την παίρνεις τηλέφωνο. Που είναι εκείνα τα χρόνια που για να μιλήσεις με κάποιον έπρεπε να πας να τον δεις από κοντά ;

Αυτή η νέα γενιά, με τα τηλέφωνα έχει αποξενωθει τελείως. Έχουν κάνει το τηλέφωνο σκουλαρίκι, όπως έλεγε και ο παππούς μου.

 

Κρίμα που δεν πρόλαβα και το άλλο σου σχόλιο. Έχεις note ; Έχω λιώσει στο γέλιο.

Προσωπικά μένω μαζί με τη γκόμενα μου, αλλά στην υποθετική φάση που θα μασταν μακριά λέω ότι θα την έπαιρνα τηλέφωνο.

Τα γέλια στον καθρέφτη σου λέει ο δικός μου ο παππούς.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάνεις το νόημα και δεν ενδιαφέρει κανένα τι κάνεις ΕΣΥ με την φίλη σου.

 

Άλλοι κάνουν καντάδα, άλλοι γράφουν γράμματα, άλλοι μιλάνε στο κινητό, άλλοι στο facebook. Ο τρόπος είναι διαφορετικός, και ανάλογα με την αισθητική σου, επιλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μένω μαζί με τη γκόμενα μου, αλλά στην υποθετική φάση που θα μασταν μακριά λέω ότι θα την έπαιρνα τηλέφωνο.

Τα γέλια στον καθρέφτη σου λέει ο δικός μου ο παππούς.. 

Εγω λεω να πατε σε δυο διαφορετικα δωματια και να αρχισετε να κανετε like μεταξυ σας.Ετσι θα δει και ο κοσμος ποσο αγαπημενοι και ερωτευμενοι εισαστε.Μαλακιες θα κανουμε και θα μιλαμε απο κινητα και sms,χωρις να το βλεπει κανενας;Επισης θα κανεις πολλους νεους φιλους.Υπολογιζε γυρω στα 4000 ατομα και οχι οτι και οτι.ΚΟΛΛΗΤΑΡΙΑ.

 

Αντε κανε λογαριασμο ρε,να ζησεις την ζωη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα έχουν την μία όψη της "χρήσης" και την άλλη της "κατάχρησης". Με ένα μαχαίρι μπορούμε να κόψουμε το ψωμί μας ή να προξενήσουμε κακό. Για οποιοδήποτε λόγο και να δημιουργηθεί κάτι, αφού δημιουργηθεί και τεθεί στη διάθεση του κοινού, υπόκειται στον καθένα από εμάς το πως θα το χρησιμοποιήσουμε, πώς θα επωφεληθούμε ή αντίθετα πως θα κάνουμε αλόγιστη, άσκοπη και χωρίς καμία ωφέλεια χρήση.

 

Αυτός που το έφτιαξε το facebook είχε φιλοδοξίες. Φυσικό είναι. Δεν έκανε θυσία. Τώρα, αν μπορούμε αν βγάλουμε κάτι καλό από την όλη φάση, τότε δεν μας ενδιαφέρει αν αυτός έγινε δισεκατομμυριούχος. Τώρα αν η ανθρώπινη ματαιοδοξία και η λαχτάρα πάρα πολλών ανθρώπων να γίνουν δημοφιλείς τους ώθησαν στο να καίνε τον εγκεφαλό τους με τις ώρες και να ανεβάζουν τα άπαντα της ζωής τους φάτσα φόρα σε έναν ιστότοπο κοινωνικής δικτύωσης, τότε πάλι δεν φταίει ο δημιουργός του. Άλλο ένα "μαχαίρι" με λάθος χρήση.

 

Όλα θέμα παιδείας είναι. Και για εμάς τους παλαιότερους που ζήσαμε τουλάχιστον την προfacebook και γενικά την προhightech εποχή αλλά ακόμα περισσότερο για τις νεότερες γενιές που, κακά τα ψέματα, γεννήθηκαν με όλα τα σημεία της εποχής μας σαν δεδομένα και δεν έχουν μέτρο σύγκρισης. Ίσως εκεί θα έπρεπε και εμείς να επέμβουμε λίγο, αν δουμε την ανηψούλα ή το παιδί μας να έχει ανεβάσει 500 φωτογραφίες τραβηγμένες με το κινητό μπροστα στον καθρέπτη του μπάνιου με φόντο τα πλακάκια για να μαζέψει likes!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάνεις το νόημα και δεν ενδιαφέρει κανένα τι κάνεις ΕΣΥ με την φίλη σου.

 

Άλλοι κάνουν καντάδα, άλλοι γράφουν γράμματα, άλλοι μιλάνε στο κινητό, άλλοι στο facebook. Ο τρόπος είναι διαφορετικός, και ανάλογα με την αισθητική σου, επιλέγεις.

Εσύ έχεις χάσει το νόημα και παραληρείς εδώ και ώρα.

Δε μίλησα εγώ για τη γκόμενα, παράθεση έκανα, δες παραπάνω.

Ακριβώς για την αισθητική του fb μιλάμε τόση ώρα.

Εμείς τουλάχιστον. Εσύ μιλάς για τις γκόμενες μας, για το κινητό μου και για τον παππού σου. GF! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον nemesis που βλέπω από πάνω και κανα δυο ακόμα που χουν κάνει like σε posts μου.

Στάνιαρες βλέπω ηρέμησες..

Αλλάζεις θέματα βέβαια με την ταχύτητα του φωτός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν πατε να μπειτε σε καμια σπηλια λεω εγω καλυτερα, που σας φταiει το μεσον και οχι η χρηση του.Ενταξει ειστε χοντροι το καταλαβαμε  δεν θελετε να σας βλεπουν δικαιωμα σας  αλλα μην μας τα ζαλιζεται οτι φταιει το fb ,αφορισμοι ανουσιοι σε τεχνολογικο φορουμ ελεος.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, υπάρχουν τόσα που θα μπορούσα να σου πω, αλλά δεν θα τα κατέβεις. Μπορει να μην χωράνε στην οθόνη του κινητού σου.

 

Θα κλείσω την κουβέντα μαζί σου, σχολιάζοντας τα like που πήρες στο insomnia. Αυτά είναι καλά like, όχι σαν του Facebook. Σκέφτεσαι πρώτου γράψεις κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ρώτησες ποιοι συμφωνούν, πειράζει που αντί για hackerW32 έγραψα αυτός που κανε like?

Είμαι στο pc στη δουλειά τώρα, όχι στο κινητό, πες και καμιά βλακεία ακόμα..

 

 

 

 

Δεν πατε να μπειτε σε καμια σπηλια λεω εγω καλυτερα που σας φταiει το μεσον και οχι η χρηση του.Ενταξει ειστε χοντροι το καταλαβαμε  δεν θελετε να σας βλεπουν δικαιωμα σας  αλλα μην μας τα ζαλιζεται οτι φταιει το fb ,αφορισμοι ανουσιοι σε τεχνολογικο φορουμ ελεος.

 

 

 

Θα θελα φώτο σου με μπλουζάκι πάνω και 6packs φόρα παρτίδα.

pm me αν θες και συ  ;)

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά αδύνατο να σου δώσω να καταλάβεις. Κάθεσαι στον υπολογιστή σου, μιλώντας με ένα άγνωστο σε ένα forum, μαζεύοντας like για τα σχόλια σου. Και σου φταίει το facebook και όσοι κάνουν το ίδιο.

 

Καταλαβαίνω την απόγνωση σου όμως, να βρεις κάτι να πεις να γυρίσει η κουβέντα. Θα φανώ καλός και δεν θα σε σχολιάσω άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πατε να μπειτε σε καμια σπηλια λεω εγω καλυτερα που σας φταiει το μεσον και οχι η χρηση του.Ενταξει ειστε χοντροι το καταλαβαμε  δεν θελετε να σας βλεπουν δικαιωμα σας  αλλα μην μας τα ζαλιζεται οτι φταιει το fb ,αφορισμοι ανουσιοι σε τεχνολογικο φορουμ ελεος.

 

Συγνωμη που δεν μπορουμε να πουμε την γνωμη μας.Ναι ειμαστε χοντροι,βρωμιαρηδες και κακογουστοι για τον γνωστο λογο.Ξερεις εσυ,επειδη εχουμε android.Συγνωμη και παλι,παω στην σπηλια μου.

Θα κλείσω την κουβέντα μαζί σου, σχολιάζοντας τα like που πήρες στο insomnia. Αυτά είναι καλά like, όχι σαν του Facebook. Σκέφτεσαι πρώτου γράψεις κατι;

Αλλο like στο insomnia που δειχνει οτι συμφωνουμε με καποιο παιδι,και αλλο like στο facebook επειδη μια φωτο ειναι γουτσου γουτσου.Επισης μην το πας στην αλλην ακρη.Εγω τουλαχιστον αναφερθηκα στο μεγαλυτερο κομματι του facebook και στην νεα ταση που υπαρχει γυρω απο αυτο.Ξαναειπα οτι υπαρχουν ατομα που το χρησημοποιουν σωστα και καλα κανουν αφου τους αρεσει.Μπορει να εισαι μεσα σε αυτα,δεν το γνωριζω.

 

Φιλικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@#58 icon_share.pngmarios_geo

Εσύ έχεις αλλάξει θέμα 47 φορές. Σου είπα και πριν εσύ μίλησες για τις γκόμενες μας, για τον παππού σου και για το κινητό μου.

Αυτό με τα like πραγματικά δεν ξέρω γιατί σε κόμπλαρε έτσι. Σου είπα και πριν αντί να γυρίσω σελίδα να δω ποιος είχε κάνει το like το γραψα.

Να μη με σχολιάσεις άλλο ακριβώς, εδώ σχολιάζουμε για το fb, σε ανέχτηκα αρκετά.

Απλά αδιάφορο μου είναι το fb δε μου φταίει σε τίποτα αυτό δεν καταλαβαίνεις. Θεωρώ ότι δεν έχει να προσφέρει τίποτα απλά.

Αυτά τα ontopic έλεγα και πριν εμφανιστείς και πεις τις ασυναρτησίες σου για τον παππού σου.

Φτάνει κούρασες.



Συγνωμη που δεν μπορουμε να πουμε την γνωμη μας.Ναι ειμαστε χοντροι,βρωμιαρηδες και κακογουστοι για τον γνωστο λογο.Ξερεις εσυ,επειδη εχουμε android.Συγνωμη και παλι,παω στην σπηλια μου.

 χαχαχαχαχαχα έχω πεθάνει ρε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...