Προς το περιεχόμενο

Το Surface Pro των 64GB θα διαθέτει ελεύθερο χώρο μόλις 23GB


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μουφα τελείως...Α! Ρε Microsoft ποτέ θα βάλεις μυαλό να κανείς κάτι σωστό....

Εν έτη 2013 και τις ίδιες πατάτες κανείς..

Τι σημαίνει ειναι υπολογιστής που λέτε;;Θα μπορεί να τρέχει δηλαδή παιχνίδια απαιτητικα;

Θα εχει καλύτερα γραφικά απο το ipad;;

Ποια ειναι η σοβαρή δουλειά που θα κανει δηλαδή κάποιος σε αυτό που δε θα μπορεί να την κανει σε οποιοδηποτε tablet;;

Επικ φαιλ ακόμα μια φορά αχαχαχαχαχ

Ναι θα τρεχει ολο το φασμα των παιχνιδιων που υπαρχουν για Pc ενταξει δεν ξερω αν τρεχει και το far cry 3 σε ultra αλλα το far cry 2 το βλεπω να το τρωει για πλακα.wow κτλ χαλαρα,

Επισης εννοειτε οτι θα εχει καλυτερα γραφικα απο το ipad αυτο ειναι δεδομενο μιλαμε για ενα full λειτουργικο,που κανει χρηση 4 gb ραμ και η intel graphics 4000 ειναι η κλασσικοτερη επιλογη σε chipshet με αριστες επιδοσεις.

Επισης θα τρεχεις ολη την σουιτα της adobe,office,open office,gimp,blender και οτι αλλο θες,οτι browser θες με FLASH και βασικο μπορεις να το συνδεσεις σε οθονη και να βλεπεις ταινιες με ολα τα γνωστα προγραμματα για βιντεο η να παιζεις παιχνιδια με ασυρματο ποντικι και πληκτρολογιο η το χειριστηριο..Το οποιοδηποτε ταμπλετ που λες τι απο ολα αυτα κανει?Της μικροεφαρμογες?Που επειδη ειναι μικροεφαρμογες δεν πιανουν καθολου χωρο?

Επισης επειδη ειναι κανονικο λειτουργικο εχει πολλα πραγματα μεσα που πιανουν χωρο ενα παραδειγμα ειναι οι γραμματοσειρες,εγω προσωπικα γιατι εχω εγκαταστησει πολλες εχουν φτασει τα 4 giga.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι σωστά η intel 4000 ειναι σιγουρα dedicated για απαιτητικό video gaming και με 20γιγα ελευθερο σκληρο θα μπορεις να εγκαταστήσεις πααααρα πολλα παιχνιδια...

Δε ξερουν τι τους γίνεται μου φαίνεται και πιο ειναι το user group που απευθηνεται η συσκευή με αποτελεσμα να ειναι πατάτα και θα κάνει λίγο απ'ολα μέτρια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστά η intel 4000 ειναι σιγουρα dedicated για απαιτητικό video gaming και με 20γιγα ελευθερο σκληρο θα μπορεις να εγκαταστήσεις πααααρα πολλα παιχνιδια...

Δε ξερουν τι τους γίνεται μου φαίνεται και πιο ειναι το user group που απευθηνεται η συσκευή με αποτελεσμα να ειναι πατάτα και θα κάνει λίγο απ'ολα μέτρια ...

Εγω σου ανεφερα τι γινετε τωρα δεν ξερω αν το θες αποκλειστικα για gaming αλλα πιστεψε με και 1 τερα να ειχες παλι δεν φτανει,οπως και τα 64 γιγα παλι δεν φτανουν και ολοκληρα 64 να ειναι παλι δεν φτανουν,Εγω παντως το θεωρω + που γυρναει η ιδια εταιρια και σου λεει ποσο χωρο εχεις και δεν στο κρυβει απλα αν το παρεις στα χερια σου μπορεις να σβησεις ενα καρο αχρηστα πραγματα που εχει μεσα και εν τελει εγω προσωπικα που ειμαι Old school ατομο με εποχες 8 γιγα σε Pc!!!!!Οταν τερματιζω ενα game το σβηνω ασχετα αν εχω ενα τερα τωρα και αλλα 2 σε εξωτερικους,Επισης οταν δουλευω στην σουιτα κατευτειαν τα αρχεια τα αποθηκευω σε εξωτερικο σκληρο και οχι μεσα στο μηχανημα οποτε και το surface να επαιρνα παλι εξω θα τα αποθηκευα,Επισης μια 64αρα sd card ειναι πολυ φτηνη πλεον και γρηγορη και τα αποθηκευεις εκει ολα και δεν χρειαζετε να την ξεκουμπωνεις σχεδον ποτε.Λυσεις θεωρω πως υπαρχουν οταν ειναι εφικτες και στης δινει το μηχανημα,Στην ουσια οκ ειναι μαμακια που σου τρωει τοσο χωρο αλλα σου δινει usb,sd card πραγμα που σωζει την κατασταση.

Κατι ασχετο ειμαι πολυ περιεργος αν θα τρεχει ubuntu δεν ειμαι φαν του αλλα θελω να δω αν θα το τρεχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πολύ διασκεδαστικό είναι πως ο όλος συνδυασμός μέγεθος οθόνης / 6ωρη αυτονομία / Chipset / χωρητικότητα δίσκου / τιμές υπάρχει εδώ και πολύ καιρό στην αγορά, σε λιγότερο ευέλικτες λύσεις αλλά μόλις απειλήθηκε το iPad τα βγάλαμε όλα άχρηστα.
Αν το iPad τα έκανε όλα καλά, αν ο συγκεκριμένος συνδυασμός ήταν άχρηστος, τα Ultrabooks δεν θα πουλούσαν. Πουλάνε όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο ειμαι πολυ περιεργος αν θα τρεχει ubuntu δεν ειμαι φαν του αλλα θελω να δω αν θα το τρεχει.

 

αν μπορεις να εχεις προσβαση στο bios (οπος σε κατι tablet με win7) μπορεις να περασεις οτι γουσταρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να τραβήξει πολλές σελίδες το thread για να γελάσει λίγο το χειλάκι μας :-) Έλα μωρέ τώρα, θα πετάξω πάνω μια 64αρα SD και ένα USB stick και έναν σκληρό δίσκο και είμαι οκ. Εντάξει, θα είναι λίγο αστεία η εικόνα του tablet με 3-4 περιφερειακά να κρέμονται αριστερά δεξιά όταν το βγάζω να δουλέψω εκτός σπιτιού αλλά δεν βαριέσαι... Εγώ θα κάνω video encoding και photoshopping και θα σώζω στην SD που θα έχει write speed 10ΜΒ/sec. Μπάοκ είσαι.

Παίρνεις την έκδοση των 128 γίγα, μία sd card 64 γίγα, απελευθερώνεις τα 8 γίγα backup περνώντας τα σε στικάκι και διαγράφεις το bloatware. Et voilas! Case closed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου ανεφερα τι γινετε τωρα δεν ξερω αν το θες αποκλειστικα για gaming αλλα πιστεψε με και 1 τερα να ειχες παλι δεν φτανει,οπως και τα 64 γιγα παλι δεν φτανουν και ολοκληρα 64 να ειναι παλι δεν φτανουν,Εγω παντως το θεωρω + που γυρναει η ιδια εταιρια και σου λεει ποσο χωρο εχεις και δεν στο κρυβει απλα αν το παρεις στα χερια σου μπορεις να σβησεις ενα καρο αχρηστα πραγματα που εχει μεσα και εν τελει εγω προσωπικα που ειμαι Old school ατομο με εποχες 8 γιγα σε Pc!!!!!Οταν τερματιζω ενα game το σβηνω ασχετα αν εχω ενα τερα τωρα και αλλα 2 σε εξωτερικους,Επισης οταν δουλευω στην σουιτα κατευτειαν τα αρχεια τα αποθηκευω σε εξωτερικο σκληρο και οχι μεσα στο μηχανημα οποτε και το surface να επαιρνα παλι εξω θα τα αποθηκευα,Επισης μια 64αρα sd card ειναι πολυ φτηνη πλεον και γρηγορη και τα αποθηκευεις εκει ολα και δεν χρειαζετε να την ξεκουμπωνεις σχεδον ποτε.Λυσεις θεωρω πως υπαρχουν οταν ειναι εφικτες και στης δινει το μηχανημα,Στην ουσια οκ ειναι μαμακια που σου τρωει τοσο χωρο αλλα σου δινει usb,sd card πραγμα που σωζει την κατασταση.

Κατι ασχετο ειμαι πολυ περιεργος αν θα τρεχει ubuntu δεν ειμαι φαν του αλλα θελω να δω αν θα το τρεχει.

 

Συμφωνώ εν μέρη και σίγουρα είναι πολύ οκ που το ξεκαθαρίζουν...

Βέβαια εάν δε το κάνανε θα είχε να πέσει πολύ κράξιμο εκ των υστερων..

Για μενα έπρεπε να βγαλουν μια συσκευη η οποια να κάνει κάτι καλα..

Σαν πρωτη συσκευη έπρεπε να μπει δυνατά στην αγορά με μια καλη λίγο διαφοροποιημένη εκδοση windows 8, παει και βαζει trial office μωρέ;;;Η μη βαζεις καθολου και αστο επι πληρωμή μου κατεβασεις την χωριτηκοτητα στο μισο για εχεις trial office και me to pou το αγορασω θα με αναγκασεις να ξεκινησω με απεγκατάσταση;;;

Τζιμανια τα παιδια της microsoft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ εν μέρη και σίγουρα είναι πολύ οκ που το ξεκαθαρίζουν...

Βέβαια εάν δε το κάνανε θα είχε να πέσει πολύ κράξιμο εκ των υστερων..

Για μενα έπρεπε να βγαλουν μια συσκευη η οποια να κάνει κάτι καλα..

Σαν πρωτη συσκευη έπρεπε να μπει δυνατά στην αγορά με μια καλη λίγο διαφοροποιημένη εκδοση windows 8, παει και βαζει trial office μωρέ;;;Η μη βαζεις καθολου και αστο επι πληρωμή μου κατεβασεις την χωριτηκοτητα στο μισο για εχεις trial office και me to pou το αγορασω θα με αναγκασεις να ξεκινησω με απεγκατάσταση;;;

Τζιμανια τα παιδια της microsoft...

Κοιτα ακομα δεν ξερεις τι κανει καλα και τι οχι ας κυκλοφορησει πρωτα,μετα το office εσενα οκ δεν σου αρεσει κ το σβηνεις αλλοι ομως δεν θα το σβησουν θα το αγορασουν κιολας.

Αυτο με το office το κανουν απο παλια δεν ειναι κατι καινουργιο.

Αφηνω απεξω τον σχολιασμο για τα τζιμανια απεχεις μακρια.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουφα τελείως...Α! Ρε Microsoft ποτέ θα βάλεις μυαλό να κανείς κάτι σωστό....

Εν έτη 2013 και τις ίδιες πατάτες κανείς..

Τι σημαίνει ειναι υπολογιστής που λέτε;;Θα μπορεί να τρέχει δηλαδή παιχνίδια απαιτητικα;

Θα εχει καλύτερα γραφικά απο το ipad;;

Ποια ειναι η σοβαρή δουλειά που θα κανει δηλαδή κάποιος σε αυτό που δε θα μπορεί να την κανει σε οποιοδηποτε tablet;;

Επικ φαιλ ακόμα μια φορά αχαχαχαχαχ

Τα λόγια είναι περιττά,στις ερωτήσεις σου!

 

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=GB#/watch?feature=related&v=gSdbNsSU8Vw

 

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=GB#/watch?v=wfb727GBxnI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα apple fanboys έχουν αρχίσει και γίνονται κουραστικά.. Όλα στον κόσμο είναι fail και αντιγραφή, εκτός από το Άγιο Δισκοπότηρο που λέγεται iPhone, ipad κτλ...

 Προτείνω στο insomnia να φτιάξει ξεχωριστό forum και να κάνει εβδομάδιαιες συναντήσεις για να μπορούν οι υπέρτατοι και υπερ-εξυπνοι fan να χαιδεύονται και να γλύφονται.. Ταυτόχρονα, θα διαβάζονται και αποσπάσματα από τη βιογραφία του Steve για να φωτίζονται όλοι από την υπέρτατη γαλαξιακή σοφία...

Έλεος ρε παιδιά.... Δοκιμάστε και κάτι διαφορετικό στη ζωή σας...

Στηθείτε ουρά... έρχεται το iTV... Μοναδική τεχνολογία....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι του λείπει γράφει ο καθένας.. Αλλος θέλει ultrabook να τρέχει autocad στο αεροπλάνο και νομίζει ότι του κάνει αυτό το tablet, αλλος θέλει desktop να κάνει video με pinacle studio και νομίζει ότι του κάνει αυτό το tablet απλά η sd είναι αργή (με 10mb/sec!)..

 

Συγνώμη αλλά πάμε καλά?  :wacko:

 

Tablet παίρνεται, δλδ λίγο Internet, κανα email κανα google maps, κανα παιχνιδάκι να περνά η ώρα και κανα pixlr-o-matic για κανα εφε σε καμια φωτογραφία από καμια κοπελίτσα του FB. Δεν σας φτάνουν 28gb μνήμης από τα 65? Ο ΜΟΝΟΣ λόγος που θα έπρεπε να θέλετε έξτρα χώρο σε ένα TABLET (και όχι PC) είναι να έχετε έξτρα ταινίες και να έχεται ένα ραδιοφωνικό σταθμό σε mp3, και αυτό διορθώνεται με μερικές SD (class 10, 12€ τα 16fb). Που το πρόβλημα?? 

 

Μάθετε να αναγνωρίζεται τι είναι σήμερα το tablet και γιατί θα το αγοράζεται  Αν θέλετε video rendering (τι άλλο θα κούσουμε) νομίζω δεν θέλετε tablet αλλα κάτι σε pc/laptop/ultrabook.   :-(

 

Κάθε σύγκριση tablet με pc είναι σαν να λέτε γιατί το παπάκι της piagio 125cc δεν έχει αρκετά μεγάλη προπέλα να φτάνει τους 20 κόμβους στη θάλασσα. Δεν θέλετε παπάκι, θέλετε κότερο μην μπερδεύεστε..  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα apple fanboys έχουν αρχίσει και γίνονται κουραστικά.. Όλα στον κόσμο είναι fail και αντιγραφή, εκτός από το Άγιο Δισκοπότηρο που λέγεται iPhone, ipad κτλ...

 Προτείνω στο insomnia να φτιάξει ξεχωριστό forum και να κάνει εβδομάδιαιες συναντήσεις για να μπορούν οι υπέρτατοι και υπερ-εξυπνοι fan να χαιδεύονται και να γλύφονται.. Ταυτόχρονα, θα διαβάζονται και αποσπάσματα από τη βιογραφία του Steve για να φωτίζονται όλοι από την υπέρτατη γαλαξιακή σοφία...

Έλεος ρε παιδιά.... Δοκιμάστε και κάτι διαφορετικό στη ζωή σας...

Στηθείτε ουρά... έρχεται το iTV... Μοναδική τεχνολογία....

Καλώς και εσύ...πάρε σειρά...Δεν σας έχετε βαρεθεί;;;;επιτέλους;; fanboys, playboys, cowboys, gogoboys, goldenboys και οτι είδους Boys αραδιάζεται...

 

fan + κλαιν μαιν, οτινανισμος στο μεγαλείο του..

 

Get a life ή get a format (για να το πώ και στη γλώσσα σας)..

 

Προσωπικά προς ενημέρωση των  άνω χρησιμοποιώ και pc κάποιες φορές..Τώρα για το τι χρήση κάνω στον υπολόγιστη δεν θα μπω σε κανένα τρυπάκι εξήγησης γιατι δεν ξέρω και νοηματική..

 

Τα σχόλια μου εδώ περιορίστηκαν στο surface και όχι στα win γενικότερα..

 

Σταματήστε να φέρεστε σαν παιδάκια που σιχαίνονται οτι δεν μπορούν να έχουν..έδω σχολιάζουμε την είδηση.

 

Τώρα εαν υπάρχει έστω και ένας που χάρηκε που θα διαθέτει τη μισή χωρητικότητα απ'οτι ψωνίζει τότε  να παει στο γιατρο για συνταγογράφηση ή ας πάρει κανα ardan για απευθειας ξεκόλλημα... 

 

σι για μποιζζ

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς και εσύ...πάρε σειρά...Δεν σας έχετε βαρεθεί;;;;επιτέλους;; fanboys, playboys, cowboys, gogoboys, goldenboys και οτι είδους Boys αραδιάζεται...

 

fan + κλαιν μαιν, οτινανισμος στο μεγαλείο του..

 

Get a life ή get a format (για να το πώ και στη γλώσσα σας)..

 

Προσωπικά προς ενημέρωση των  άνω χρησιμοποιώ και pc κάποιες φορές..Τώρα για το τι χρήση κάνω στον υπολόγιστη δεν θα μπω σε κανένα τρυπάκι εξήγησης γιατι δεν ξέρω και νοηματική..

 

Τα σχόλια μου εδώ περιορίστηκαν στο surface και όχι στα win γενικότερα..

 

Σταματήστε να φέρεστε σαν παιδάκια που σιχαίνονται οτι δεν μπορούν να έχουν..έδω σχολιάζουμε την είδηση.

 

Τώρα εαν υπάρχει έστω και ένας που χάρηκε που θα διαθέτει τη μισή χωρητικότητα απ'οτι ψωνίζει τότε  να παει στο γιατρο για συνταγογράφηση ή ας πάρει κανα ardan για απευθειας ξεκόλλημα... 

 

σι για μποιζζ

 

 

μπσσσςςςς.. μας εκανες τα μούτρα κρέας τώρα.

 

Είναι φυσικό να υπάρχουν παράπονα για την χωρητικότητα αλλα είναι πισι.. και τόσο τρώνε τα windows.

εξωτερικούς δίσκους παίρνει. sdcard παίρνει. στικακια παίρνει. cloud exei.

 

προσωπικά χέστηκα για το surface εμένα με νοιάζει οι υπόλοιποι τη θα βγάλουν απο δω και πέρα ώστε να τσιμπήσουμε κατι αξιόλογο σε πιο λογική τιμή.

 

από τώρα με φαντάζομαι πόσο θα μου λύσει τα χέρια ενα τέτοιο ταμπλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δεχτούμε πως το Surface Pro είναι ανεπαρκές. Οκ. Δεν κάνει για τίποτα. Οκ. Είναι βαρύ, μεγάλο, αργό, άχρηστο. Και το iPad τα κάνει όλα πολύ καλύτερα, γρηγορότερα και σωστότερα. Ας δεχτούμε πως και η Microsoft είναι βλαμμένη και άσχετη και δεν ξέρουν τι τους γίνεται...

 

Η Apple, γιατί έβγαλε το παρόμοιων προδιαγραφών Air 11"; Αν είχε και πιο λεπτό, αποσπώμενο πληκτρολόγιο, και οθόνη αφής θα ήταν τέλειο, ε; Να ήταν και λίγο πιο ελαφρύ. Και καμία Wacom πένα δεν θα μας χάλαγε...
Ουπς! Αυτό είναι το Surface Pro! Αλλά αν δεν έχει μήλο, δεν λέει...
(Και αν η ιθόνη σας φαίνεται μικρή στις 11, υπάρχουν επιλογές στις 12, στις 13, στις 14, με μπαταρίες στο πληκτρολόγιο, χωρίς, με έξτρα δίσκο κτλ κτλ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 2 έχω να πω

1 όλοι οι επαγγελματίες μαζεύτηκαν εδώ μέσα ....

2 ότι δεν φτάνει οι αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.... 

Πάω να παίξω στο note 2 μου  call of duty black ops.... 1080p high details  ότι να ναι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...