Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο gg.deals εχει vouchers, για το eneba, συνηθως ειναι στο 8% , τωρα βλεπω οτι είναι 6% και ουσιαστικα αφαιρουνται τα fees της paypal...

επισης στο allkeyshop μπορεις να δεις που ειναι οι φθηνοτερες psn cards, δεν ειναι απολυτα αξιοπιστο αλλα εχει επιλογη που προσθετει και τις χρεωσεις για το paypal για να μπορεις να συγκρινεις.

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελείωσα το Ender Lilies που δίνει το psplus Αυγούστου.

Απίστευτα εθιστικό παιχνίδι. Ενδεχομένως, από τα καλύτερα platform games που έχω παίξει. Έξυπνα puzzles, όμορφος συνδυασμός μουσικής-θεματος, δύσκολο όπου χρειάζεται, και καλός χειρισμός.

Η Binary Haze δεν ήταν στο ραντάρ μου, αλλά την έβαλα wishlist πλέον.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bushidocougar είπε

Τελείωσα το Ender Lilies που δίνει το psplus Αυγούστου.

Απίστευτα εθιστικό παιχνίδι. Ενδεχομένως, από τα καλύτερα platform games που έχω παίξει. Έξυπνα puzzles, όμορφος συνδυασμός μουσικής-θεματος, δύσκολο όπου χρειάζεται, και καλός χειρισμός.

Η Binary Haze δεν ήταν στο ραντάρ μου, αλλά την έβαλα wishlist πλέον.

τοσο καλο ειναι ? επαιξα καμια μια ωρα+ και βαρέθηκα , αποκτα ενδιαφέρον μετα απο καποια ωρα η σου αρεσε απο την αρχη ?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ με το Ender Lilies ψιλοβαρέθηκα. Ίσως να φταίει το γεγονός πως το έπαιξα μετά το απίστευτο και εξίσου metroidvania Blasphemous το οποίο θεωρώ έπος.

Βρήκα το combat του Ender Lilies φτωχό και ρηχό. Σαν να μην υπάρχει feedback όταν χτυπάς τους αντιπάλους κι επίσης το map του αρκετά κακό σε σχέση με παιχνίδια του είδους.

Στα θετικά το απίστευτο soundtrack και η γενική ατμόσφαιρα του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλο το παιχνίδι έχει ένα συνεχόμενο progression. Ότι ξεκλειδώνεις πρακτικά το χρειάζεσαι για παρακάτω. Το combat system αλλάζει με κάθε νέο ability που ξεκλειδώνεις (έχει 30 διαφορετικά αν θυμάμαι καλά), επομένως κάθε λίγη ώρα παίζεις ένα διαφορετικό χαρακτήρα. Στα καλά είναι ότι έχει πολύ map puzzle exploration. Στην αρχή δεν το πολυκαταλαβαινα, αλλά μετά τα πρώτα unlocks συνειδητοποίησα ότι κάθε unlock ξεκλειδώνει το επόμενο phase, το οποίο σε αναγκάζει να επιστρέψεις σε αρχικά maps που πλέον τα "φτάνεις".

Επεξ/σία από bushidocougar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.pushsquare.com/news/2024/08/12-major-ps5-ps4-games-leaving-ps-plus-including-horizon-forbidden-west

Πόσο τραγικό που βγαίνουν 1st party παιχνίδια από την υπηρεσία. Με κάνουν να μην μετανιώνω καθόλου που δεν ανανέωσα μετά από τόσα χρόνια.

12-major-ps5-ps4-games-leaving-ps-plus-including-horizon-forbidden-west-2.large.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2024 στις 2:03 ΜΜ, stevenfins είπε

https://www.pushsquare.com/news/2024/08/12-major-ps5-ps4-games-leaving-ps-plus-including-horizon-forbidden-west

Πόσο τραγικό που βγαίνουν 1st party παιχνίδια από την υπηρεσία. Με κάνουν να μην μετανιώνω καθόλου που δεν ανανέωσα μετά από τόσα χρόνια.

12-major-ps5-ps4-games-leaving-ps-plus-including-horizon-forbidden-west-2.large.jpg

Εντάξει όντως για αυτούς που δεν έχουν να τα αγοράσουν είναι πραγματικά κρίμα. Αλλά εντάξει τώρα, για τους έχοντες τα χρήματα, αυτά τα ΑΑΑ games που αφαιρούνται, δύσκολα κάποιος δεν τα έχει στην κατοχή του ήδη. Εγώ για παράδειγμα τα περισσότερα τα έχω, απλώς με βόλευε που τα βάλανε στην συνδρομή, γιατί δεν χρειαζόταν να βάζω να βγάζω δίσκο. Εγώ την συνδρομή μόνο για το online το έχω και για να δοκιμάζω παιχνίδια που δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζουν να τα αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Εντάξει όντως για αυτούς που δεν έχουν να τα αγοράσουν είναι πραγματικά κρίμα. Αλλά εντάξει τώρα, για τους έχοντες τα χρήματα, αυτά τα ΑΑΑ games που αφαιρούνται, δύσκολα κάποιος δεν τα έχει στην κατοχή του ήδη. Εγώ για παράδειγμα τα περισσότερα τα έχω, απλώς με βόλευε που τα βάλανε στην συνδρομή, γιατί δεν χρειαζόταν να βάζω να βγάζω δίσκο. Εγώ την συνδρομή μόνο για το online το έχω και για να δοκιμάζω παιχνίδια που δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζουν να τα αγοράσω.

Ρε συ δεκτό αυτό που λες, αλλά εσένα δεν σου φαίνεται περίεργο παιχνίδια που έχουν αναπτυχθεί από τη Σόνυ να βγαίνουν από τον κατάλογο του Plus? Το ίδιο είχε γίνει και με το Spiderman πριν κάμποσο καιρό. Οι περισσότεροι υποθέταμε πως το είχε βγάλει, ώστε να βάλει στη θέση του το Remastered του PS5, αλλά τελικά όχι.

Η ένσταση μου δεν αφορά στα υπόλοιπα παιχνίδια, που έτσι και αλλιώς για το καθένα έχει πραγματοποιηθεί και από μια συμφωνία για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Όπως δηλαδή γίνεται και στο gamepass ή ακόμη και στο Netflix για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stevenfins είπε

Ρε συ δεκτό αυτό που λες, αλλά εσένα δεν σου φαίνεται περίεργο παιχνίδια που έχουν αναπτυχθεί από τη Σόνυ να βγαίνουν από τον κατάλογο του Plus? Το ίδιο είχε γίνει και με το Spiderman πριν κάμποσο καιρό. Οι περισσότεροι υποθέταμε πως το είχε βγάλει, ώστε να βάλει στη θέση του το Remastered του PS5, αλλά τελικά όχι.

Η ένσταση μου δεν αφορά στα υπόλοιπα παιχνίδια, που έτσι και αλλιώς για το καθένα έχει πραγματοποιηθεί και από μια συμφωνία για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Όπως δηλαδή γίνεται και στο gamepass ή ακόμη και στο Netflix για παράδειγμα.

Κοίτα δεν είμαι μαζί τους, τραγικοί είναι, απλώς η αλήθεια είναι ότι το ποσοστό χρηστών και κατόχων κονσολών, που εργάζονται, έχουν τα ΑΑΑ παιχνίδια ήδη στην κατοχή τους. Απλώς εγώ το βλέπω ότι δεν μας κάνουν δώρο τα παιχνίδια, αλλά μας τα νοικιάζουν για λίγο, να τα δούμε και να τα αγοράσουμε αν τυχόν κολλήσουμε με αυτά. Ίσως κάποιοι προλάβουν και τα τερματίσουν όσο είναι διαθέσιμα. Σιγά μην κάτσει η SONY να χαρίσει τον Spiderman και το Horizon τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το Νοέμβριο που λήγει η συνδρομή μου, θα χαιρετίσω.

Μια οι απαράδεκτες αυξήσεις, μια το περιεχόμενο που θα μπορούσε να εμπλουτιστεί, συν την πολιτική να μην βγάζουν έκπτωση στα Days of Play και στο Black Friday σε υφιστάμενους πελάτες, παρά μόνο σε ανενεργές συνδρομές ή σε αυτές που  πλησιάζουν στη λήξη είναι σαν να μη σέβονται τους πελάτες τους.

Ευχαριστώ θα αγοράζω μόνο τα παιχνίδια που θέλω πραγματικά να παίξω. Ούτως ή άλλως το backlog είναι τεράστιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kundi είπε

στο eneba δεν εχει τιποτα απο Μηνιαία ; πχ extra  για πιο λογο ;

δεν υπαρχουν καρτες psn συνδρομών πια  εχουν καταργηθεί απο την Σονυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kundi είπε

στο eneba δεν εχει τιποτα απο Μηνιαία ; πχ extra  για πιο λογο ;

Αξιζει να αγορασεις φυσικη καρτα essential, και για την αναβαθμιση να βαλεις και στο wallet απο εδω 50 ευρω. Θα σου βγει στα ιδια χρηματα (60+42.50), η διαφορα ειναι οτι θα εχεις 30 ευρω ρεστα στο wallet ;).

Και για να το εξηγησω, στο store η essential εχει 80 ευρω, οποτε εχεις ηδη 20 ευρω κερδος απλα βαζοντας μια φυσικη καρτα. Και η διαφορα στην αναβαθμιση παραμενει ιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/07/2024 at 23:30, Votritis said:

οι καρτες psplus νομιζω εχουν καταργηθεί μετα που βγήκαν οι τρεις βαθμίδες στην συνδρομη , εχω βρει διαθέσιμη στην Voda με 60Ε  που απ'οτι ξερω δινει 12 μηνες essential  https://www.vodafone.gr/seoredirect/p-127176/ αλλα δεν ξερω αν λειτουργούν ακομα ......

Μπορεί να μου πει κάποιος τι ισχύει με αυτή της vodafone? Το αγοράζεις online και σου δίνει κωδικό για να πάρεις το essential για ένα χρόνο? Ή σου δίνει κωδικό για να περάσεις τα χρήματα στο ps και μετά θα χρειαστεί και έξτρα ποσό για να πάρεις την essential?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, G30RGE είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος τι ισχύει με αυτή της vodafone? Το αγοράζεις online και σου δίνει κωδικό για να πάρεις το essential για ένα χρόνο? Ή σου δίνει κωδικό για να περάσεις τα χρήματα στο ps και μετά θα χρειαστεί και έξτρα ποσό για να πάρεις την essential?

Ακριβώς ένα μήνυμα πάνω από το δικό σου. Είναι 12μηνη essential, και όποιος προλάβει πλέον γιατί τελειώνουν γρήγορα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...