Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, vader290 said:

Αυτό που λέω είναι ότι από περίπου 20/05 μέχρι τις 04/06 που έληγε η συνδρομή μου (essential), μου έβγαζε να πληρώσω 50,39€ δηλαδή 30%, (το έφθασα μέχρι τελευταίο βήμα)...από 04/06 που μου έληξε μου το βγάζει στα 57,59€ δηλαδή 20% όπως λες...απλά μου έκανε εντύπωση 

Δεν το γνωρίζω.... Για παράδειγμα εμένα που έληγε χτες δεν μου έβγαλε ποτέ έκπτωση για να ανανεώσω πριν τη λήξη.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vader290 είπε

Αυτό που λέω είναι ότι από περίπου 20/05 μέχρι τις 04/06 που έληγε η συνδρομή μου (essential), μου έβγαζε να πληρώσω 50,39€ δηλαδή 30%, (το έφθασα μέχρι τελευταίο βήμα)...από 04/06 που μου έληξε μου το βγάζει στα 57,59€ δηλαδή 20% όπως λες...απλά μου έκανε εντύπωση 

Γιατί δεν το ανανέωσες οταν στο έδινε με 30% ;

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι έλεγε από κάτω από την έκπτωση ότι ίσχυε έως 20/06 οπότε δεν βιάστηκα, οπότε έχασα το επιπλέον 10%. Δεν τρέχει κάτι για 7 ευρώ φυσικά αλλά μου έκανε εντύπωση γι' αυτό και το αναφέρω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vader290 said:

Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι έλεγε από κάτω από την έκπτωση ότι ίσχυε έως 20/06 οπότε δεν βιάστηκα, οπότε έχασα το επιπλέον 10%. Δεν τρέχει κάτι για 7 ευρώ φυσικά αλλά μου έκανε εντύπωση γι' αυτό και το αναφέρω... 

Και εγώ ακριβώς την ίδια περίπτωση είμαι. Θυμάμαι πως μου έδινε καλύτερη έκπτωση και έληγε στις 20 ή 25  Ιουνίου. Και μόλις έληξε η Essential γύρω στις 4/6 εξαφανίστηκε αυτό και ανέβηκε στα 57.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω αμερικάνικο λογαριασμό και θέλω να αγοράσω ένα τρίμηνο premium, μόνο και μόνο για να παίζω μέσω cloud το καλοκαίρι, ώστε να μην κουβαλάω κονσόλα μαζί μου (μιας και η συνδρομή που έχω είναι στον τούρκικο λογαριασμό που δεν υποστηρίζει cloud streaming). Ποια είναι η πιο φθηνή επιλογή που έχω; Στο store το βλέπω στα $50, υπάρχει φθηνότερος τρόπος;

Είναι όλος ο κατάλογος των games του premium διαθέσιμος για streaming; Αν έχω αγορασμένο κάποιο game που δεν είναι στο premium θα μπορώ να το streamάρω (π.χ Spider-man 2);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και βασικά να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Το cloud streaming δουλεύει μόνο σε κονσόλες και σε Windows; Σε Android και Linux υπάρχουν εφαρμογές για να παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλοι απατεώνες πάντως, έχουν σπάσει όλα τα κοντέρ, σου λένε η προσφορά ισχύει μέρες μετά την λήξη της συνδρομής σου και μόλις αυτή λήξει σου λένε πλήρωσε τώρα full price, ρε τι πίνετε εκεί στην Sony? Ο ορισμός της εξαπάτησης του καταναλωτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, morgoth_gr είπε

Εμένα μόλις έληξε η extra συνδρομή και δε μου δίνει καμία απολύτως έκπτωση σε κανένα tier , μέχρι τις 12/6 δε τρέχουν οι προσφορές;;

Ηταν μέχρι 9/6 η έκπτωση για νέες συνδρομές. 12/6 είναι για τις αναβαθμίσεις μόνο δυστυχώς.

Στις 6/6/2024 στις 5:54 ΜΜ, Malthador είπε

Έχω αμερικάνικο λογαριασμό και θέλω να αγοράσω ένα τρίμηνο premium, μόνο και μόνο για να παίζω μέσω cloud το καλοκαίρι, ώστε να μην κουβαλάω κονσόλα μαζί μου (μιας και η συνδρομή που έχω είναι στον τούρκικο λογαριασμό που δεν υποστηρίζει cloud streaming). Ποια είναι η πιο φθηνή επιλογή που έχω; Στο store το βλέπω στα $50, υπάρχει φθηνότερος τρόπος;

Είναι όλος ο κατάλογος των games του premium διαθέσιμος για streaming; Αν έχω αγορασμένο κάποιο game που δεν είναι στο premium θα μπορώ να το streamάρω (π.χ Spider-man 2);

Εγώ συνήθως αγοράζω 50αρα psn κάρτα που έχει 40€ στα κλειδάδικα για πιο φθηνή λύση. Να φανταστώ υπάρχουν και για Αμερική αντίστοιχες επιλογές;

Ο κατάλογος premium δεν είναι όλος διαθέσιμος για streaming. Τα γνωστά-μεγάλα παιχνίδια συνήθως είναι.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, CarbonFibre said:

Εγώ συνήθως αγοράζω 50αρα psn κάρτα που έχει 40€ στα κλειδάδικα για πιο φθηνή λύση. Να φανταστώ υπάρχουν και για Αμερική αντίστοιχες επιλογές;

Ο κατάλογος premium δεν είναι όλος διαθέσιμος για streaming. Τα γνωστά-μεγάλα παιχνίδια συνήθως είναι.

Ναι υπάρχουν gift cards των $50 που τις αγοράζεις για $40, δεν είναι κακή λύση.

Ωστόσο, επειδή κάτι μου διαφεύγει μάλλον, αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει πως δουλεύει το PS cloud streaming. Σίγουρα παίζει σε PS4 και PS5. Επίσης, υπάρχει και PC app που μπορείς να παίξεις PS τίτλους μέσω streaming, σωστά; Τα παίζει όλα, PS3/PS4/PS5; 

Για άλλες πλατφόρμες υπάρχουν apps;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η δυνατότητα steaming αλλά μέσω WiFi το ξεχνάς. Πολύ συχνά πετάει μήνυμα για το bandwidth. Ακόμα και με καλώδιο εμφανίζονται τέτοια μηνύματα όταν κάνεις και κάτι άλλο στο τοπικό σου δίκτυο πχ βλέπεις YouTube κτλ. Μόνο για δοκιμές είναι καλό πριν αποφασίσεις αν κατεβάσεις ή όχι ένα παιχνίδι στο δίσκο σου. Τα time trials επίσης αδιάφορα εφόσον ζούμε στο 2024 όπου οι πληροφορίες για τα παιχνίδια είναι αμέτρητες. Και η δυνατότητα να παίξεις παιχνίδια PS1, PS2 και PS3 καλή μεν αλλά εδώ δεν έχουμε χρόνο να παίξουμε αυτά του PS4 και PS5, θα ασχοληθούμε με τα παλιότερα? Συμπερασματικά η extra είναι μια χαρά συνδρομή όταν είναι σε έκπτωση. Αλλιώς essential και καθάρισες. Ούτε καν η premium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν καταλαβαίνω τι κάνει η Sony με το cloud streaming, πραγματικά. Η διαχείρισή της είναι από άλλο πλανήτη. Κατ' αρχάς δεν υπάρχει app για Android/iOS, ας το παραβλέψουμε αυτό, ας πούμε ότι κάνουμε δουλειά μας με το Windows app. Το Windows app για κάποιο λόγο που είναι πέρα από την λογική μου, μπορεί να streamάρει μόνο μέχρι και PS4 games. Τα PS5 games τα έχουν μπλοκάρει.

Δηλαδή.

Ο μόνος τρόπος για να streamάρεις από το cloud PS5 games είναι να το κάνεις στην PS5 κονσόλα σου. Για ποιον λόγο να κάτσω να streamάρω games σε 1080p, όταν μπορώ να τα παίξω locally σε 4Κ; Οι τύποι είναι ανεκδιήγητοι, αλήθεια. Ρε άνθρωποι, έχω PS5 αγορασμένο, και θέλω να βάλω συνδρομή για να παίζω PS5 games από το cloud, γιατί στον κόρακα δεν με αφήνετε να τα streamάρω όπου θέλω και όπως θέλω; Τι σόι περιορισμός είναι αυτός;

2 hours ago, music_lover said:

Καλή η δυνατότητα steaming αλλά μέσω WiFi το ξεχνάς. Πολύ συχνά πετάει μήνυμα για το bandwidth.

Δεν ξέρω το setup σου, αλλά εγώ αυτή τη στιγμή παίζω Lords of the Fallen στο SeX μου και παράλληλα παίζω το ίδιο game και στο Steam Deck μου μέσω xCloud. Παίζει μπόμπα τόσο στην κατοστάρα μου, όσο και σε 5G, σπάνια θα συναντήσω κολλήματα. Επιπλέον, παλιότερα είχα PS Now και έπαιζα PS3/PS4 games μια χαρά στο PS4 μου και στο PC μου. Δεν είχα συναντήσει πρόβλημα με τους servers της Sony (και μάλιστα από Αμερική), δεν θεωρώ ότι ούτε τώρα θα συναντήσω προβλήματα.

Για μένα είναι τεράστιο εργαλείο το cloud streaming, ήθελα να αποφύγω να κουβαλήσω μαζί μου κονσόλα στο εξοχικό, να περνούσα το app στο Deck μου και να έβγαζα έτσι άκρη. Τώρα και θα αναγκαστώ να μπλέξω με πακετάρισμα, κουβάλημα, στήσιμο, ξεστήσιμο και θα χάσει και ένα πενηντάρικο η Sony από μένα.

Lose-lose situation για όλους μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρα γράμματα που δεν βρήκα πουθενά και για αυτό το γράφω εδώ μπας και έτυχε να το ξέρει κάποιος από εμπειρία του.

Με την λήξη της συνδρομής χάνεις όλα τα προνόμια. Σεβαστό και ευκολονοητο μέχρι στιγμής. Με την επανεγγραφή σου σε οποιοδήποτε όμως tier, ότι παιχνίδι τόσα χρόνια είχες εξαργυρώσει, έχεις ξανά πρόσβαση ή χάνονται δια πάντως? 

Είναι πολύ σημαντικό αυτό, γιατί έχω καμία 10ρια χρόνια τώρα συνδρομή και παραπάνω ίσως, οπότε παιχνίδια που έχω στην κατοχή μου από τις μηνιαίες προσθήκες είναι πολλά και δεν θέλω να χαθούν.

Οποιαδήποτε βοήθεια από γνώστη όμως του θέματος ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Μικρα γράμματα που δεν βρήκα πουθενά και για αυτό το γράφω εδώ μπας και έτυχε να το ξέρει κάποιος από εμπειρία του.

Με την λήξη της συνδρομής χάνεις όλα τα προνόμια. Σεβαστό και ευκολονοητο μέχρι στιγμής. Με την επανεγγραφή σου σε οποιοδήποτε όμως tier, ότι παιχνίδι τόσα χρόνια είχες εξαργυρώσει, έχεις ξανά πρόσβαση ή χάνονται δια πάντως? 

Καθολου ψιλα γραμματα, χανεις προσβαση μονο αλλα παραμενουν στην βιβλιοθηκη σου

image.png.097ab881200cd89e4edac45d135ba7bc.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...