Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερωτηση για αγορα απο myprotein.

Το tracking number ειναι για p2p trakpak,πατοντας view more tracking μου βγαζει fedex.

Με αυτην θα μου ερθει η παραγγελεια ή απο την dhl?

Επισης λεει scheduled delivery:tuesday 10/7/18 by 12.

Εγω εχω βαλει ομως dhl express,και απο το σιτε της myprotein λεει εκτιμωμενη παραδοση 3/7/18 - 4/7/18

Η παραγγελεια εγινε χθες πριν τις 15:00 που λεει οτι φευγουν την ιδια μερα,αλλα σημερα εφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια καλησπερα. Έχει κάποιος εμπειρία από το TOMTOP? Είναι εμπιστεύσιμο site?

Παρήγγειλα κάτι πολύ ακριβό και ακύρωσα την παραγγελία μου μέσω email πριν γίνει comfirm το payment γιατί επέλεξα λάθος τρόπο αποστολής από Misclick

αλλα στην την κάρτα μου φαίνεται οτι έχω πληρώσει κανονικά γιατί έχει αφαιρεθεί το ποσό.

Η απάντηση τους ήταν η εξης:

"Dear Customer, 

Thanks for the email. 

I am afraid that you may need to submit a new order for the shipment method.

The order xxxxxxxx-xxxxxx would be automaticly canceled by system in 7 days. 

The payment would be released in 7 days. 

Have a nice day. 

Best Regards,

Denis"

ΥΓ: Επίσης ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν υπάρχει ήδη κάτι τετοιο μέσα στο θέμα σε παλαιότερες συζητήσεις

αλλά οι σελίδες είναι πάρα πολλές και δεν γνωρίζω πως να ψάξω μέσα στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Sapounos είπε

Παιδια καλησπερα. Έχει κάποιος εμπειρία από το TOMTOP? Είναι εμπιστεύσιμο site?

Παρήγγειλα κάτι πολύ ακριβό και ακύρωσα την παραγγελία μου μέσω email πριν γίνει comfirm το payment γιατί επέλεξα λάθος τρόπο αποστολής από Misclick

αλλα στην την κάρτα μου φαίνεται οτι έχω πληρώσει κανονικά γιατί έχει αφαιρεθεί το ποσό.

Η απάντηση τους ήταν η εξης:

"Dear Customer, 

Thanks for the email. 

I am afraid that you may need to submit a new order for the shipment method.

The order xxxxxxxx-xxxxxx would be automaticly canceled by system in 7 days. 

The payment would be released in 7 days. 

Have a nice day. 

Best Regards,

Denis"

ΥΓ: Επίσης ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν υπάρχει ήδη κάτι τετοιο μέσα στο θέμα σε παλαιότερες συζητήσεις

αλλά οι σελίδες είναι πάρα πολλές και δεν γνωρίζω πως να ψάξω μέσα στο θέμα.

Έχει γραφτεί πολλές φορές ότι όταν χρησιμοποιούμε την κάρτα μας είτε για να κλείσουμε δωμάτιο σε ξενοδοχείο είτε να νοικιάσουμε αυτ/το είτε να αγοράσουμε από το εξωτερικό, δεσμεύεται το αντίστοιχο ποσό για τον συγκεκριμένο συναλλασσόμενο, ώστε να μπορεί να το εισπράξει όταν ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

Επομένως, το ποσό έχει δεσμευτεί και όχι αφαιρεθεί από την κάρτα σου. Άλλωστε, σου λέει στο mail ότι θα αποδεσμευτεί μετά από 7 μέρες.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για την κατατοπιση. Γενικα ειναι εμπιστευσιμο το tomtop εγκρινεις γενικα για μελλοντικες αγορες??

Η μονη εμπειρια αγορων κινεζοsite που εχω ειναι απο aliexpress και εχει παεινκαλα μεχρι τωρα. Γι αυτο αγχωθηκα λιγακι με την αγορα αυτη. Δεν ηταν και κανενα μικρο ποσο.

Ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sapounos είπε

Σε ευχαριστω πολυ για την κατατοπιση. Γενικα ειναι εμπιστευσιμο το tomtop εγκρινεις γενικα για μελλοντικες αγορες??

Η μονη εμπειρια αγορων κινεζοsite που εχω ειναι απο aliexpress και εχει παεινκαλα μεχρι τωρα. Γι αυτο αγχωθηκα λιγακι με την αγορα αυτη. Δεν ηταν και κανενα μικρο ποσο.

Ευχαριστω και παλι.

Είναι από τα γνωστά κινεζο-μαγαζιά, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... Περιμένω ένα δέμα από Αγγλία με DPD και ενώ έκανε ταξίδι μέσα σε 5 μέρες σε διαφορετικές χώρες, εδώ και μια εβδομάδα έχει κολλήσει στο hub της DPD στη Βουλγαρία. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με τη DPD;

Χθες και καλά ήταν η ενδεικτική ημερομηνία παράδοσης. Τηλεφώνησα στην DPD Ελλάδας και απλά μου είπε τι βλέπει στο tracking!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/7/2018 στις 11:50 ΠΜ, Vason είπε

Γνωρίζει κανείς εάν η παρακάτω ιστοσελίδα είναι ασφαλής;
https://www.geekbuying.com

fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.png

Ναι ειναι γιατί έχει httpS

Check  spoiler below

Spoiler

Ειναι κλασσικό κινεζομάγαζο απο τα καλά και επώνυμα. Σε σχέση με το gearbest, εχει πολύ πιο επαγγελματική προσέγγιση στην αποστολή των παραγγελιών (ουτε αλλαγές στους τρόπους, ουτε τεχνιτές καθυστερήσεις, κλπ κλπ) αλλά αμα προκύψει κάποιο πρόβλημα, το aftersales είναι χειρότερο απο του gearbest (ναι γίνεται). Εννοείται και τα 2 δεν πιάνουν τα επιπεδα του bangood.

Αξίζει να σημειωθεί οτι για παραγγελίες απο το ιταλικο warehouse εχει αποστολή με DHL (το courier) μόνο με 5 ευρω. 

 

Επεξ/σία από isay
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, cambo99 είπε

Καλησπέρα... Περιμένω ένα δέμα από Αγγλία με DPD και ενώ έκανε ταξίδι μέσα σε 5 μέρες σε διαφορετικές χώρες, εδώ και μια εβδομάδα έχει κολλήσει στο hub της DPD στη Βουλγαρία. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με τη DPD;

Χθες και καλά ήταν η ενδεικτική ημερομηνία παράδοσης. Τηλεφώνησα στην DPD Ελλάδας και απλά μου είπε τι βλέπει στο tracking!

Πάει οδικώς και είναι πολύ αργό. Σε μένα έκανε 2 εβδομάδες περίπου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ! Θέλω να αγοράσω κάτι από gearbest με κόστος κάπου στα 60ευρω. Μου έχει σαν επιλογή αποστολής το registered air mail & το priority line. 

Ποιο από τα 2 επιλέγω για μεγαλύτερη πιθανότητα αποφυγής τελωνείου; Θυμάμαι το priority line αλλά έχω καιρό να παραγγείλω....

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, spartak1 said:

Πάει οδικώς και είναι πολύ αργό. Σε μένα έκανε 2 εβδομάδες περίπου...

8 μέρες από Σόφια και με τα πόδια να έρθει , έπρεπε να είχε φτάσει! Θα περιμένω και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έκανα μια αγορά από gearbest και αποστολή με priority line στις 31/5. Το έστειλαν στις 5/6 και ακόμα να φτάσει.

Αυτός είναι ο αριθμός αποστολής  CF510198505DE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, nikpar00 είπε

Καλησπέρα, έκανα μια αγορά από gearbest και αποστολή με priority line στις 31/5. Το έστειλαν στις 5/6 και ακόμα να φτάσει.

Αυτός είναι ο αριθμός αποστολής  CF510198505DE

Θα ερθει μεσω των ΕΛΤΑ απο οτι δειχνει ειναι στο αεροδρομιο , μιλα με ελτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...