Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνωριζει καποιος που μπορω να βρω τις συγκεκριμενες πολυβιταμινες σε αποθεμα; Απο Αμερικη υπαρχει καταστημα που να στελνει σε στυλ priority-banggood ή οχι;

 

https://www.healthmonthly.co.uk/garden_of_life_vitamin_code_180_capsules

 

Τις αγοραζα απο amazon.uk, αλλα και εκει εχουν τελειωσει απο το κυριο προμηθευτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Γνωριζει καποιος που μπορω να βρω τις συγκεκριμενες πολυβιταμινες σε αποθεμα; Απο Αμερικη υπαρχει καταστημα που να στελνει σε στυλ priority-banggood ή οχι;

https://www.healthmonthly.co.uk/garden_of_life_vitamin_code_180_capsules

Τις αγοραζα απο amazon.uk, αλλα και εκει εχουν τελειωσει απο το κυριο προμηθευτη.

Μίλα μαζί του πριν αγοράσεις για να βεβαιωθεις ότι στελνει απο Αγγλία

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Garden-of-Life-Vitamin-Code-RAW-Prenatal/142444282439?var=441447256299&epid=785077350&hash=item212a574247:m:mBK5Ykefii0-0nePZVtPT9w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα 2 αγορες απο amazon, οι οποιες φαινονται στο tracking του amazon ακομα κολλημενες στο τελωνειο. (Τις εχω παραλαβει και τις 2, χθες και προχθες) Πρεπει να ειδοποιησω τους πωλητες ή το αφηνω ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αλλαξε κατι με τα συστημενα απο Αγγλια; Παραγγελνω συνεχεια και ερχονται

κλασσικα RoyalMail-->GLS--> ACS. 

Πρωτη φορα βλεπω τωρα οτι εμφανιστηκε στο site των Ελτα και μαλιστα

ως ενδιαμεση χωρα Γαλλια! Δηλαδη RoyalMail--> Γαλλια--> Ελτα.

Ειναι φυσιολογικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.
Αγόρασα κινητό τηλέφωνο απο γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικών της Γερμανίας.

Το κινητό ήρθε ανοιγμένο (το κουτι δεν έχει πλαστικά γυρώ γύρω ούτε το κινητό δείτε εδώ παράδειγμα) και το κουτί της συσκευής που έχει μια ετικέτα μέσα (δείτε φωτό) ήταν σκισμένη.
Το κουτί ήταν κλεισμένο με ζελοτέιπ.

Μετά απο επικοινωνία με την εταιρία που κατασκευάζει το κινητό, μέσω ΙΜΕΙ μου είπαν οτι το κινητό προοριζόταν για την Τσεχία, ούτε καν την Γερμανία.

maxresdefault.jpg

Μίλησα με το κατάστημα και μου λένε να στείλω το κινητό πίσω και να μου δώσουν τα λεφτα μου πίσω μαζί με τα μεταφορικά που θα δώσω για να τους στείλω την συσκευή.

Εγώ θέλω όμως μια συσκευή καινούργια (όπως άλλωστε διαφήμιζαν).

 

Έρωτηση:

  1. Μπορώ να τους στείλω την συσκευή με πολύ γρήγορο κούριερ για να επιταχύνω την διαδικασία; (Λέτε να μην μου δώσουν όλο το ποσό των μεταφορικών; )
  2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερώσω αλλους για το τι συνέβει για να μην βρεθούν και αυτοί στην ίδια θέση (να πληρώνουν και να έχουν ιδεα οτι θα λάβουν καινούργια συσκευή ενω στο τέλος λαμβάνουν μεταχειρισμένη ) ;
  3. Υπάρχει κάποια αρμόδια αρχή που μπορώ να επικοινωνήσω εδώ στην Ελλάδα?
  4. Μου ζήτησαν φωτογραφίες απο την συσκευή. Αν τους στείλω, θα βοηθήσει κάπως την κατάσταση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι γίνεται τον τελευταίο καιρό με τα απλά (όχι συστημένα) πακετάκια; Έρχεται κανένα ή έχει πέσει καθολικό πλιάτσικο από τα ΕΛΤΑ; Δυο έχω παραγγείλει με απλό ταχυδρομείο από τις αρχές του έτους και τα 2 χάθηκαν. Έχω παραγγείλει πρόσφατα άλλα 3 (μικρής αξίας <5€ όλα). Έχω καμιά ελπίδα να παραλάβω κανένα; Το ένα από τα 2 χαμένα ερχόταν βέβαια με Laos Post αλλά δεν έχω λόγους πλέον να πιστεύω ότι έχουμε σοβαρότερο ταχυδρομείο από το Λάος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα ΕΛΤΑ τι γίνεται; Μέχρι πριν ένα δίμηνο παραγγελίες με NL Post μέσω BG ερχόντουσαν στο σπίτι, σήμερα ενώ φαινόταν προς παράδοση στο σπίτι, άφησαν χαρτάκι για να το παραλάβω μεθαύριο (!).

Παίζει αν πάω αύριο να το πάρω ή θα φάω άκυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι με τα unregistered, που σου αφήνουν το αντικείμενο/α ΕΞΩ απ' τη πόρτα και σηκώνονται και φεύγουν σαν να είναι γράμμα..

Άσχετο σχετικά με αυτό που λες, αλλά χρήσιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mynam3 είπε

Για αυτό και ποτέ δεν παίρνεις unregistered ούτε τσίχλα.

Κανεις dispute και τα πληρώνει αυτός που τα έστειλε unregistered

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!!

θελω να παραγγείλω απο εξωτερικο το suunto spartan sport wrist hr blue καθως το εχω βρει μεχρι και 100 ευρω πιο φθηνα.

μηπως ξερεται αν στο εξωτερικο δέχονται δοσεις απο την πιστωτικη μου?

γνωρίζεται  site που δεχονται δοσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...