Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Μάκαρος είπε

Καλημερα παιδια. Για αγορα απο amazon uk (πρωταρης στο συγκεκριμενο site) εκει που λεει choose a delivery option επιλεγω standard ή expedited ? 

Edit: Υπαρχει καποιος οδηγος για αγορες απο amazon ? Δεν βρισκω κατι.

Εξαρτάται από το πορτοφόλι σου.

Εάν έχεις χρήματα για courier επίλεξε expedited, αλλιώς το απλό.

Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλεις και οδηγό για την αμαζόνα. Στον οδηγό της υπογραφής μου υπάρχουν αναφορές και για αγορές από την αλυσίδα.

1 ώρα πριν, kistos είπε

Καλησπέρα σε όλους. Σίγουρα έχει ειπωθεί και ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη, απλά αν μπορεί κάποιος να μου αναφέρει αν πλέον μπορούμε να κάνουμε αγορές από Κίνα μέσω Ebay.com. Μιλάω για μικρά ποσά, μέχρι 10-15 ευρώ. Θα υπάρξει θέμα με το τελωνείο; 

Και βέβαια, μπορούμε να αγοράζουμε από Κίνα.

Στα ποσά που γράφεις δεν χρεώνεσαι με έξοδα εκτελωνισμού.

1 ώρα πριν, kistos είπε

Καλησπέρα σε όλους. Σίγουρα έχει ειπωθεί και ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη, απλά αν μπορεί κάποιος να μου αναφέρει αν πλέον μπορούμε να κάνουμε αγορές από Κίνα μέσω Ebay.com. Μιλάω για μικρά ποσά, μέχρι 10-15 ευρώ. Θα υπάρξει θέμα με το τελωνείο; 

Και βέβαια, μπορούμε να αγοράζουμε από Κίνα.

Για τα ποσά που γράφεις δεν έχεις χρέωση για έξοδα εκτελωνισμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

59 λεπτά πριν, makfil είπε

Εξαρτάται από το πορτοφόλι σου.

Εάν έχεις χρήματα για courier επίλεξε expedited, αλλιώς το απλό.

Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλεις και οδηγό για την αμαζόνα. Στον οδηγό της υπογραφής μου υπάρχουν αναφορές και για αγορές από την αλυσίδα.

Πολυ κατατοπιστικος ο οδηγος. Ευχαριστω

Απλα δεν εχω αγορασει ποτε απο εκει και ηθελα να ειμαι σιγουρος 100% για να μην κανω καποια βλακεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανησυχω που δεν εχει αλλαξει το tracking 3 μερες τωρα; Eχουν δωσει και ACS αριθμο, αλλα δεν βγαζει κατι αμα τον βαλω στο σαιτ της ACS. 

Ευχαριστω.

Screen Shot 2018-06-02 at 18.49.31.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, lifeowner771 είπε

Να ανησυχω που δεν εχει αλλαξει το tracking 3 μερες τωρα; Eχουν δωσει και ACS αριθμο, αλλα δεν βγαζει κατι αμα τον βαλω στο σαιτ της ACS. 

Ευχαριστω.

Screen Shot 2018-06-02 at 18.49.31.png

Δεν εχει φτασει ακόμα Ελλάδα γιαυτό. Οταν φτάσει θα ενεργοποιηθεί το νούμερο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση...

Φίλη παρήγγειλε κάποια συμπληρώματα από Amazon Αγγλίας,σήμερα λοιπόν την πήραν από το τελωνείο για τα σχετικά...είναι δυνατόν από Αγγλία το δέμα να περάσει τελωνείο?για ποιό λόγο?ο τρόπος αποστολής ήταν ο κανονικός,όχι expedited...για δώστε τα φώτα σας παρακαλώ,γιατί το φυσάει και δεν κρυώνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Luciferia είπε

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση...

Φίλη παρήγγειλε κάποια συμπληρώματα από Amazon Αγγλίας,σήμερα λοιπόν την πήραν από το τελωνείο για τα σχετικά...είναι δυνατόν από Αγγλία το δέμα να περάσει τελωνείο?για ποιό λόγο?ο τρόπος αποστολής ήταν ο κανονικός,όχι expedited...για δώστε τα φώτα σας παρακαλώ,γιατί το φυσάει και δεν κρυώνει.. 

Προφανώς το προιόν εστάλη εκτός ΕΕ. Το ότι τα αγόρασε από το Amazon Αγγλίας δε λέει τίποτα. Πολλοί πωλητές είναι από ΗΠΑ και πουλάνε σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Μπορεί να την πήραν τηλέφωνο γιατί χρειάζονται χαρτιά από τον εοφ και όχι τελωνειακά έξοδα, ρωτήστε το

Θα πάει αύριο από εκεί...4 συσκευασίες συμπληρωμάτων ήταν το 1 δέμα (όχι περίεργα) πχ μαγνήσιο,Ω3 κάτι τέτοια...για να δούμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, επειδή εχω πολύ καιρό να παραγγείλω απο gearbest, έχω βρει έναν ατμοποιητή ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Από warehouse Κίνας, με Registered Air Mail έχει εικόνα κανείς αν περνάνε συχνά ή όχι τελωνείο τα δέματα? Μονο αυτό μου έχει ως επιλογή αποστολής (δεν έχει priority line).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη συγκεκριμένη μέθοδο, το πιθανότερο είναι ότι θα σταματήσει στο τελωνείο και το χειρότερο ότι θα το κατάσχουν επειδή απαγορεύεται η εισαγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν το China Post εχει κάποιο θέμα; Καθυστερούν αρκετά τώρα τελευταία τα δεματάκια να φύγουν απο Κίνα. Προφανώς δεν αναφέρομαι στις εδώ καθυστερήσεις.

Thanks!

Επεξ/σία από georgep800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2018 στις 7:00 ΜΜ, Luciferia είπε

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση...

Φίλη παρήγγειλε κάποια συμπληρώματα από Amazon Αγγλίας,σήμερα λοιπόν την πήραν από το τελωνείο για τα σχετικά...είναι δυνατόν από Αγγλία το δέμα να περάσει τελωνείο?για ποιό λόγο?ο τρόπος αποστολής ήταν ο κανονικός,όχι expedited...για δώστε τα φώτα σας παρακαλώ,γιατί το φυσάει και δεν κρυώνει..

Ακριβώς στα ίδια.

 

Συμπληρώματα από Αγγλία. Έχει κολλήσει γερμανία τώρα 10 μέρες "DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE" . Και το χειρότερο είπα να κάνω την ταρζανιά να παραγγείλω και για άλλον και με έχει πρήξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Ακριβώς στα ίδια.

Συμπληρώματα από Αγγλία. Έχει κολλήσει γερμανία τώρα 10 μέρες "DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE" . Και το χειρότερο είπα να κάνω την ταρζανιά να παραγγείλω και για άλλον και με έχει πρήξει 

Κάποιοι τρόποι αποστολής είναι απελπιστικά αργοί. Είναι οδικές υπηρεσίες μεταφοράς και αργούν. Υπομονή. Αν κάποιος βιάζεται υπάρχουν και γρηγορότερες λύσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Κάποιοι τρόποι αποστολής είναι απελπιστικά αργοί. Είναι οδικές υπηρεσίες μεταφοράς και αργούν. Υπομονή. Αν κάποιος βιάζεται υπάρχουν και γρηγορότερες λύσεις

Ιδια ακριβως παραγγελία πριν 2 μήνες, ίδιος τρόπος αποστολής, ήρθε στο αναμενόμενο. (10 μέρες από την παραγγελία). Τώρα έχουν περάσει 10 μέρες στο ίδιο status, + 5 που έκανε να φτάσει σε αυτό το status + πόσες θα κάνει εδώ ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...