Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, γράφω εδώ για να μην ανοίξω νέο θέμα..

υπάρχει η δυνατότητα αγοράς από το https://oneplus.net/gr/ με τη χρήση χρεωστικής κάρτας (της εθνικής τράπεζας) απευθείας? ή θα πρέπει να "μπλέξω" με paypal?

το ύψος της αγοράς θα είναι περί τα 600 ευρώ

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω θα σου προτεινα σνα διαβάσεις αυτό το θέμα αναποδα για 10 σελίδες και το αλλο θεμα για αγορες και τελωνειο επισης αναποδα για 10 σελίδες.

Δε γνωρίζω αν το oneplus δεχεται πληρωμές με χρεωστική της εθνικής αλλά αντιθετα για τετοια ποσά σου προτείνω σφόδρα να "μπλεξεις" με paypal. Είναι μονο για το καλό σου.

Τέλος θα σου προτεινα πριν προχωρήσεις σε οποιαδήποτε παραγγελία, να ρωτήσεις (δεν ξερω, δεν εχω αγοράσει απο oneplus net ) ΠΟΥ ειναι το warehouse που στελνουν τις παραγγελίες. Αν ειναι εντός ΕΕ, μια χαρα, αλλά αν ειναι απο εκτός ΕΕ, δε θες να ξέρεις το τελωνειο για 600 ευρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Nikos_7 είπε

Καλησπέρα σας, γράφω εδώ για να μην ανοίξω νέο θέμα..

υπάρχει η δυνατότητα αγοράς από το https://oneplus.net/gr/ με τη χρήση χρεωστικής κάρτας (της εθνικής τράπεζας) απευθείας? ή θα πρέπει να "μπλέξω" με paypal?

το ύψος της αγοράς θα είναι περί τα 600 ευρώ

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επειδή πριν κάνα δίμηνο είχαν διαρρεύσει χιλιάδες χρεωστικές/πιστωτικές https://forums.oneplus.net/threads/jan-19-update-an-update-on-credit-card-security.752415/ θα σου πρότεινα καθαρά paypal. 

Από τελωνεία μην φοβάσαι γιατί τα στέλνει από Πολωνία με dhl. 

Επεξ/σία από coxy13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζεις πόσο καιρό μπορεί να μείνει στο ταχυδρομείο το πακέτο; Αφού είναι πληρωμένο φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα για κανα 10ήμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πρέμιουμ Μέλος είπε

Γνωρίζεις πόσο καιρό μπορεί να μείνει στο ταχυδρομείο το πακέτο; Αφού είναι πληρωμένο φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα για κανα 10ήμερο.

20 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, έχω κάνει μια παραγγελία από threadless από Η.Π.Α. και την χώρισαν σε 2 παραγγελίες. Η μία που την έστειλαν με dhl μου έχει έρθει εδώ και καιρό ενω η άλλη που έστειλαν με ups ακόμα να φανεί. Όταν τους ρώτησα για την εξέλιξη της παραγγελίας μου είπαν οτι είναι untracked και μέχρι 8 Απριλίου δεν μπορεί να θεωρηθεί χαμένη. Μετά τις 8 του μηνός ή ακόμα και τώρα θα μπορούσα να απευθυνθώ σε καμια υπηρεσία 'οπως ΕΛΤΑ ή τελωνείο να δω τί μέλλει γενέσθαι.

Με συγχωρείτε για το σεντόνι που έγραψα και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αφού σου είπαν ότι είναι untracked, μάλλον, δεν το έχουν στείλει με UPS (courier) αλλά με usps, δηλαδή με το αμερικάνικο ταχυδρομείο.

2. Σ' αυτή την περίπτωση, αφού είναι unregistered, δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανένας από τα ΕΛΤΑ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@makfil βαζω εδω τις απαντησεις  που μου δωσανε η  πρωτη απο ups και οι αλλες 2 απο την εταιρεια. Ευχαριστω ξανα.

 

Screenshot_2018-03-28-13-51-49-576_com.google.android.gm.png

Screenshot_2018-03-28-13-53-41-321_com.google.android.gm.png

Screenshot_2018-03-28-13-52-57-915_com.google.android.gm.png

Επεξ/σία από pipis_vidas
λαθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το 17track.net, ποιο άλλο χρησιμοποιείτε για tracking δεμάτων;

Έκανα 4 μικροαγορές από eBay γύρω στις 20 Μαρτίου, έχουν σταλεί όλες και τις 3 τις εντοπίζει το παραπάνω site, ενώ τη μια που το eBay μου λέει ότι έχει σταλεί με 'MALAYSIA POST' με tracking #SYBAA35787001 μου βγάζει 'Info unavailable, we can't identify your number yet.' Έχει γίνει shipped στις 19/3.

Μπορώ να το τσεκάρω και κάπου αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...