Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είνια άδικο ομως στο priority direct mail να μην υπάρχει αυτή η δικλείδα ασφαλείας περι τελωνειακών χρεώσεων.

Ενω στην απλή αποστολή να υπάρχει αλλα και στην απλή αποστολή + tracking.

Δηλ αν βιάζομαι κάτι (7-14) και θελω να πληρώσω τα 4-5ε μεταφορικά θα χω το ρίσκο (?) τελωνείου. Ενω αν εχω υπομονή (7-25) δε θα εχω το ρίσκο του τελωνείου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκανα μια παραγγελια απο myprotein και ηρθε μηνυμα οτι μπορει να υπαρξει τελωνειο. Το μαγαζι ειναι απο Αγγλια και τοσα χρονια δεν ειχα καποιο θεμα.. Πρεπει να ανησυχω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Εκανα μια παραγγελια απο myprotein και ηρθε μηνυμα οτι μπορει να υπαρξει τελωνειο. Το μαγαζι ειναι απο Αγγλια και τοσα χρονια δεν ειχα καποιο θεμα.. Πρεπει να ανησυχω;

Όχι αν ειναι όντως από Ευρώπη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Εκανα μια παραγγελια απο myprotein και ηρθε μηνυμα οτι μπορει να υπαρξει τελωνειο. Το μαγαζι ειναι απο Αγγλια και τοσα χρονια δεν ειχα καποιο θεμα.. Πρεπει να ανησυχω;

αν αρχισουμε να πληρωνουμε και τελωνειο για τις σκονες, ζητω που καήκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kanesaxo είπε

Είνια άδικο ομως στο priority direct mail να μην υπάρχει αυτή η δικλείδα ασφαλείας περι τελωνειακών χρεώσεων.

Ενω στην απλή αποστολή να υπάρχει αλλα και στην απλή αποστολή + tracking.

Δηλ αν βιάζομαι κάτι (7-14) και θελω να πληρώσω τα 4-5ε μεταφορικά θα χω το ρίσκο (?) τελωνείου. Ενω αν εχω υπομονή (7-25) δε θα εχω το ρίσκο του τελωνείου...

το priority direct mail το προωθουν ως 100% ασφαλη μεθοδο και σε περιπτωση τελωνειου(μεχρι στιγμης δεν εχει αναφερθει απο κανεναν να περασε τελωνειο με priority direct mail)καλυπτουν τα εξοδα τελωνειου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Εκανα μια παραγγελια απο myprotein και ηρθε μηνυμα οτι μπορει να υπαρξει τελωνειο. Το μαγαζι ειναι απο Αγγλια και τοσα χρονια δεν ειχα καποιο θεμα.. Πρεπει να ανησυχω;

Αν το μήνυμα δεν ήταν αυτοματοποιημένο (τυπικο κειμενο), επικοινωνησε με το site και ρωτησε τους καρφωτα απο που γινεται dispatch η παραγγελία. Αν εκτος ΕΕ, φλερτάρεις με το τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω η 'δικη' μας ΕΕ ποτε θα βαλει μυαλο...

ΗΠΑ: Εταιρείες – «κολοσσοί» ζητούν από τον Τραμπ να μην επιβάλει δασμούς στις εισαγωγές από Κίνα
https://www.newsit.gr/kosmos/ipa-etaireies-kolossoi-zitoun-apo-ton-tramp-na-min-epivalei-dasmous-stis-eisagoges-apo-kina/2454929/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί εδώ

https://www.e-infin.com/eu/

 

κάνουν τριγωνική εισαγωγή και το δέμα έρχεται μέσω αγγλίας. Οπότε τελωνείο δεν πληρώνεις. Έχουν πολλές κριτικές και εδώ έχουν ψωνίσει αρκετοί .

Εφόσον πληρωθούν μέσω paypal , υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε τα χρήματα να είναι δεσμευμένα, όπως στις αγορές μέσω ebay , μέχρι να παραλάβω το δέμα;

Αν τα έχουν πάρει από τη μέρα της παραγγελίας, σε περίπτωση στραβής , με καλύπτει το paypal ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Αυτοί εδώ

https://www.e-infin.com/eu/

 

Εφόσον πληρωθούν μέσω paypal , υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε τα χρήματα να είναι δεσμευμένα, όπως στις αγορές μέσω ebay , μέχρι να παραλάβω το δέμα;

 

Aυτο που λες γίνεται σε πλατφόρμες, όπως το aliexpress. Δε γινεται σε πωλητες σαν κι αυτους που που έχουν συμφωνια να πληρώνονται με Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Millisec είπε

Sorry αν έχει ξαναειπωθεί σαν απορία, αλλά ξέρουμε τι παίζει με Registered Mail > Belgium Registered από την GearBest;

Περνάει τελωνείο;

μεχρι στιγμης τα παει περιφημα,αλλα οι πιθανοτητες ειναι 20-80(περναει τελωνειο-δεν περναει).επισης το gearbest καλυπτει τα εξοδα τελωνειου για καθε registered επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Lnk Hlk είπε

Παιδιά το refund σε πόσες μέρες φαίνεται στον λογ/μο μας? έχουν περάσει 13 ημέρες και δεν μου έχουν πιστωθεί.

Ν' ανησυχώ?

Καπου εκει,2 βδομαδες..Μην ανησυχεις..Εγκριθηκε το refund απ το aliexpress κανονικα,ετσι?

Εγω δν εχω χασει ποτε τα λεφτα μου απο refund..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, isay said:

Αν το μήνυμα δεν ήταν αυτοματοποιημένο (τυπικο κειμενο), επικοινωνησε με το site και ρωτησε τους καρφωτα απο που γινεται dispatch η παραγγελία. Αν εκτος ΕΕ, φλερτάρεις με το τελωνειο.

Αυτοματοποιημενο ηταν τελικα. Η παραγγελια ηρθε σε 1 ημερα απο Αγγλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alexserres2014 είπε

μεχρι στιγμης τα παει περιφημα,αλλα οι πιθανοτητες ειναι 20-80(περναει τελωνειο-δεν περναει).επισης το gearbest καλυπτει τα εξοδα τελωνειου για καθε registered επιλογη

Υποθέτω πρέπει να κάνεις ticket όμως. Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...