Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, mpazoykas είπε

καλημερα παιδια,επανερχομαι στο θεμα,μπηκα στα ελτα και μου εβγαλε αυτο.αυτο σημαινει τελωνειο?

Screenshot_1.jpg

Σημαίνει ότι το δέμα σου έφτασε στην Ελλάδα και σκαναρίστηκε.

Στα επόμενα βήματα θα μάθεις περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, makfil είπε

Σημαίνει ότι το δέμα σου έφτασε στην Ελλάδα και σκαναρίστηκε.

Στα επόμενα βήματα θα μάθεις περισσότερα.

ευχαριστω για την απαντηση τωρα μου εβγαλε αλλο οτι ειναι προς παραδοση να υποθεσω οτι το απεφυγα το τελωνειο ε?

Screenshot_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/3/2018 στις 8:15 ΠΜ, makfil είπε

Αύξηση προμήθειας της Τράπεζας Πειραιώς στις αγορές σε συνάλλαγμα, με πιστωτικές κάρτες.

Με το τελευταίο τιμολόγιο εργασιών της Πειραιώς (30/1/2018) αυξάνεται η προμήθεια από 20/3/2018 και από 2% ανεβαίνει στα 2,5%.

Έχω ενημερώσει τον επικαιροποιημένο οδηγό της υπογραφής μου.

η χρεωση της eurobank για αγορες με συναλλαγμα ποια ειναι;

Επεξ/σία από alexserres2014
ορθογραφικα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexserres2014 είπε

η χρεωση της eurobank για αγορες με συναλλαγμα ποια ειναι;

Με το τελευταίο Τιμολόγιο (21/2/2018) ισχύουν οι ίδιες χρεώσεις, όπως και του ΣΕΠ 2017, δηλαδή 2% με ελάχιστη 1€ α) στις χρεωστικές, πιστωτικές και στις προπληρωμένες έκδοσης μετά 11/12/2015 και β) στις προπληρωμένες έκδοσης μέχρι 11/12/2015, 1,25% χωρίς ελάχιστο όριο.

Έχει ενημερωθεί ο επικαιροποιημένος οδηγός

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρά σε όλους. Κέρδισα μια δημοπρασια στο ebay απο Γερμανία που είχε ταχυδρομικά 15 ευρώ. Λίγη ώρα μετά το τέλος της δημοπρασίας πληρώνω τα χρωστούμενα με paypal. Μετά από μια μέρα μου στέλνει μήνυμα ο Γερμανός κ λέει οτι πήγε να τα στείλει αλλά η Hermes δεν στέλνει πλέον Ελλάδα και άμα θέλω με το γερμανικο ταχυδρομείο ειναι 38 ευρώ (βλακείες καθώς έχω ξαναπάρει από Γερμανια αντίστοιχα προϊόντα και η DHL χρεώνει κανα 15άρι). Τέλος πάντων, μου λέει ότι άμα δε θέλω με τα 38 ευρώ ταχυδρομικά να ακυρώσουμε τη συναλλαγή. Εγώ του λέω φυσικά πως δε θέλω και να την ακυρώσουμε. Από τότε, δεν εχω πάρει απάντηση. Χρειάζεται να κάνω κάτι για να μην φάω κανα χωνί και να μου επιστραφούν τα χρήματα;

Επεξ/σία από zbutsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω την eken h9 από banggood. Την έχει ευρωπαϊκή αποθήκη. Τρόπο αποστολής επιλέγω b2c europe. Όντως τόσο γρήγορα έρχεται; Tracking δεν θα έχω ε;

Screenshot_2018-03-09-23-21-20-294_com.banggood.client.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2018 στις 2:30 ΠΜ, teotsi21 είπε

Έχετε παρατηρήσει ότι τώρα τελευταία όλα τα unregistered China post οι πωλητές τα στέλνουν με (φαινομενικά) registered tracking? 

Μήπως εννοείς τα tracking που τύπου UC......CN; Αυτά είναι tracked εντός Κίνας μόνο. Αν επιλέξεις registered αποστολή έχεις συνήθως κωδικό που ξεκινά από R με παρόμοια δομή.

Αυτό που μου έτυχε δύο φορές το τελευταίο μήνα με το ali είναι να επιλέξω (και πληρώσω) registered μέθοδο και να το στείλουν με unregistered. Και στις δύο περιπτώσεις έκανα dispute αφού παρέλαβα και μου έκανε το ali refund άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...