Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Εφόσον κάνει όντως τόσες ώρες έχει θέμα το κινητό.

Μήπως βάζεις κανένα φορτιστή με πχ 1Α να φορτίσει; Ποιον φορτιστή βάζεις για φόρτιση;

Τον δικό του, το δικό του καλώδιο, και άλλους 3-4 φορτιστές  με 3-4 καλώδια, με όλους τους ενδιάμεσους συνδυασμούς! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Τον δικό του, το δικό του καλώδιο, και άλλους 3-4 φορτιστές  με 3-4 καλώδια, με όλους τους ενδιάμεσους συνδυασμούς! 

Τότε έχει θέμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Voodooman είπε

Η μπαταρία φορτίζει εξαιρετικά αργά, 40% σε 11+ ώρες.

 

Να σε ρωτησω κάτι χαζό; Δοκιμασες να το φορτίσεις με άλλο καλώδιο; Γιατί και εμένα απο το lightinthebox που ήρθε το κινητό δε φορτιζε ή ανέβαινε παρά πολύ αργά όπως κ σένα. Αγόρασα άλλο καλώδιο και αμέσως ξεκίνησε να φορτίζει κανονικά... Και δεν έχω κανένα θέμα απο τότε

 

Τώρα διάβασα  αυτό που είπε ς για καλώδια και φορτιστες οποτε δεν ισχύει αυτό που επαθα εγω

Επεξ/σία από johni41
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Ειχες μείνει ενα εναμιση χρονο πισω!!!

Τι εννοείς; Για τα CC ή για την κάρτα;

13 ώρες πριν, lefta_yparxoun είπε

@TheoOtaku1996 Θα ήθελα την πληροφορία μια και ενδιαφέρομαι κι εγώ για αυτή την κάρτα γραφικών σε αυτά τα χρήματα έστω και με προσωπικό μήνυμα.

Ναι και εμένα θα με ενδιέφερε cc @TheoOtaku1996

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Σε αγορα απο Αμερικη αν το προιον που παραλαμβανουμε δεν ειναι αυτο που παραγγειλαμε ποια ειναι η καλυτερη κινηση που μπορουμε να κανουμε; Το προιον αξιας 765$ + 195€ τελωνειο και πληρωθηκε μεσω paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ζητησε φωτο, εστειλα τις φωτο πριν 4 μερες και μετα απο 2 μερες τον ρωταω αν ειδε τις φωτο δεν απανταει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το παλεύεις άλλο άνοιξε άμεσα υπόθεση με την αιτιολογία το αντικείμενο που παρελαβες δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή και αναγκαστικά θα κληθεί να δώσει απάντηση διαφορετικά θα πέσει πέλεκυς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, moutsa είπε

Μην το παλεύεις άλλο άνοιξε άμεσα υπόθεση με την αιτιολογία το αντικείμενο που παρελαβες δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή και αναγκαστικά θα κληθεί να δώσει απάντηση διαφορετικά θα πέσει πέλεκυς.

τελικα συνενοηθηκα μεσω  messenger

Επεξ/σία από peter1966
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, teohokage είπε

καλησπέρα έχει κανεις εμπειρία με δηλ packet έχει κολλήσει από τις 03/02 ότι έφυγε από γερμανοί και μετά τίποτα άλλο
?

Είναι πολύ αργό, πάει οδικώς. Σε μένα την τελευταία φορά είχε κάνει 2 βδομάδες περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Είναι πολύ αργό, πάει οδικώς. Σε μένα την τελευταία φορά είχε κάνει 2 βδομάδες περίπου

Και εμένα συνολο ειναι 16 μερές απλα τις προηγούμενες φορες που μου ειχαν ερθει πραγματα απο γερμανία κανανε απο την ημερα που φευγαν 5-6 μερες και τωρα παμε 12 μερες.φαντασου ουτε η dhl εδω δεν ξερει τι εχει γινει μου λενε εχουνε φτασει δεματα που φυγανε απο γερμανία 5-6 του μηνος και δεν εχει φτασει το δικο μου που εφυγε 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, εκανα απο gearbest με μεθοδο untracked  2 παραγγελιες  κατω των 22 ευρω βεβαια και μου ηρθανε Κερκυρα σε 13 ημέρες. Τοσο γρηγορα ειχα χρονια να δω απο οποιοδηποτε κινεζομαγαζο. Εχει αλλαξει κατι προς το καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, pipis_vidas είπε

Καλησπέρα παιδιά, εκανα απο gearbest με μεθοδο untracked  2 παραγγελιες  κατω των 22 ευρω βεβαια και μου ηρθανε Κερκυρα σε 13 ημέρες. Τοσο γρηγορα ειχα χρονια να δω απο οποιοδηποτε κινεζομαγαζο. Εχει αλλαξει κατι προς το καλυτερο?

Όχι, ήσουν τυχερός :P Από Κίνα είναι λαχείο πότε θα σου έρθουν και εξαρτάται απολύτως από το τελωνείο, εφ' όσον ο πωλητής είναι έμπιστος. Παρέλαβα προχθες δύο δέματα του 1 ευρώ μαζί, πού τα είχα παραγγείλει με 20 μερες διαφορά. Α και έκαναν το ένα 1μιση μήνα και το άλλο 2.

Επεξ/σία από Pseudonumo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τύποι του lightinthebox είναι θεούληδες.

Σχετικά με την υπόθεσή μου στην προηγούμενη σελίδα ξεκίνησα dispute στο paypal. Ζήτησα refund €94 και εδώ αρχίζουν τα ωραία. Μπορώ να ζητήσω ως επιστροφή μόνο €59. Πού πήγαν τα υπόλοιπα €35; Απλό. Όταν έκανα την αγορά, είχα δώσει και €2.5 για ασφάλεια τελωνείου, δηλαδή αν το δέμα πιαστεί στο τελωνείο, θα το πληρώσουν αυτοί, όπως και έκαναν, καταθέτοντάς μου τα €35 στο paypal. Οι τύποι όμως δεν μου έκαναν νέα κατάθεση, αλλά partial refund στην πληρωμή που τους είχα κάνει εγώ, άρα φαίνεται να έχω πληρώσει σε αυτούς €59! Έτσι, τώρα που ζητώ refund, φαίνεται να μου χρωστάνε μόνο €59. Συμπέρασμα, η "υπηρεσία" τους είναι σάπια, εκτός και αν αποφασίσεις εξαρχής ότι δεν πρόκειται να ζητήσεις refund για κανέναν λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...