Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Lnk Hlk είπε

Στο paypal μπορεις να συνδέσεις οποιαδήποτε κάρτα σου κι εννοείται είναι ο ασφαλέστερος τρόπος.

Διάβασε κι ενημερώσου σχετικά (υπάρχει και το σχετικό νήμα paypal). Εννοείται αγορές με paypal κι όχι απευθείας με καρτα είτε prepaid,είτε χρεωστική, είτε πιστωτική.

Αααα ωραια ευχαριστω για την βοηθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Mr.kostas είπε

Ok ευχαριστω αλλα με paypal ειναι πιο "ασφαλη" για αγορες σε συγκριση με την prepaid απευθειας? Γιατι εχω ακουσει για αγορες μπορω να κανω και απευθειας με την prepaid χωρις paypal

οι αγορές με paypal είναι σίγουρα πιο ασφαλείς, αφού, εκτός από το ότι δεν δίνεις τα στοιχεία της κάρτα σε κάθε άγνωστο, έχεις την προστασία του σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά με την αγορά και τον πωλητή.

Μπορείς να αγοράσεις και απ' ευθείας με την προπληρωμένη αν έχεις μέσα λίγα παραπάνω χρήματα από το ποσό που θέλεις να χρησιμοποιήσεις για αγορά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, makfil είπε

οι αγορές με paypal είναι σίγουρα πιο ασφαλείς, αφού, εκτός από το ότι δεν δίνεις τα στοιχεία της κάρτα σε κάθε άγνωστο, έχεις την προστασία του σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά με την αγορά και τον πωλητή.

Μπορείς να αγοράσεις και απ' ευθείας με την προπληρωμένη αν έχεις μέσα λίγα παραπάνω χρήματα από το ποσό που θέλεις να χρησιμοποιήσεις για αγορά.

Ωραια ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση προς οσες και οσους παρελαβαν δεματα και πακετα τους τελευταιους 3 μηνες απο Καναδα, εμπορικου η μη χαρακτηρα. Υπηρξε καποια προσθετη φορολογια / δασμοι στην Ελλαδα η περασαν ελευθερα; Εψαξα τα αντιστοιχα θεματα αλλα δεν βρηκα καποια ενημερωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 2/1/2018 στις 9:05 ΠΜ, cambo99 είπε

10 μέρες να υπολογίζεις σίγουρα , και μετά εξαρτάται και από τα ΕΛΤΑ πότε θα σε ενημερώσουν. Γενικά αυτή η μέθοδος αποστολής είναι από τις χειρότερες !

 

Στις 2/1/2018 στις 4:31 ΜΜ, Sebu είπε

H i-parcel γενικά αργεί και ειναι οντως οπως αναφερθηκε απο τις χειροτερες (πιο αργες βασικα) μεθοδους παραδοσης. Υπομονη και θα ερθει.

 

Update: Το ενα είναι ηδη απο χθες Αθηνα και το αλλο εφτασε σημερα. Οι προγραμματισμενες ημ ηταν το 1 για σημερα και το αλλο αυριο αλλα απο οτι φαινεται θα παρουν +1 μερα. Το 2ο ισως οχι, παιζει να φτασει Πειραια πριν τις 4-5 τα ξημερωματα οποτε και να το φορτωσουν για Συρο (και αρα να τα εχω και τα 2 την ιδια μερα).

 

Το αστειο ειναι οτι εκανα και 3η αγορα expedited χθες και θα φτασει μαλλον αυριο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο δεματα Unregistered απο banggood 4/12 ακομα δεν εχουν ερθει. Να ζητησω refund;

Ενα δεμα με Unregistered απο banggood 12/01 ηρθε μετα απο 15 ημερες! Πιο γρηγορα και απο priority. Ακομα δυο δεματα με unregistered απο banggood επισης 12/01 ακομα τιποτα.

Μηπως τα σουφρωνουν καποιοι; Το μονο ευκολο, απο την στιγμη που δεν βαζω καπου υπογραφη για παραλαβη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλ. τσιγάρο και αντιστάσεις από gearbest αξίας 40 ευρώ θα μου έρθει μάλλον αύριο. Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω τον ΦΠΑ+15? λογικά δεν το άνοιξαν γιατί άμα το άνοιγαν μπορεί να το κατείσχαν όπως έκαναν σε άλλο μέλος

Screen Shot 2018-02-08 at 8.24.09 PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Andyk0555 είπε

ηλ. τσιγάρο και αντιστάσεις από gearbest αξίας 40 ευρώ θα μου έρθει μάλλον αύριο. Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω τον ΦΠΑ+15? λογικά δεν το άνοιξαν γιατί άμα το άνοιγαν μπορεί να το κατείσχαν όπως έκαναν σε άλλο μέλος

Screen Shot 2018-02-08 at 8.24.09 PM.png

εχει απαντηθει το ερωτημα σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Δυο δεματα Unregistered απο banggood 4/12 ακομα δεν εχουν ερθει. Να ζητησω refund;

Ενα δεμα με Unregistered απο banggood 12/01 ηρθε μετα απο 15 ημερες! Πιο γρηγορα και απο priority. Ακομα δυο δεματα με unregistered απο banggood επισης 12/01 ακομα τιποτα.

Μηπως τα σουφρωνουν καποιοι; Το μονο ευκολο, απο την στιγμη που δεν βαζω καπου υπογραφη για παραλαβη..

Μ είχαν έρθει κ εμένα κάτι ξεχασμένα δεματακια από τέλος Δεκεμβρίου.

 

Δεν ξέρω τι ρόλο βαρανε στα ΕΛΤΑ αλλά ευτυχώς Μ ήρθαν. Γενικώς υπάρχει ακόμα καθυστέρηση μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω ενα προβλημα παω να παραγγείλω απο το tokyotreat ενα πακετο και δεν μου την δεχεται την καρτα(paypal και prepaid) και με τα απο αρκετες προσπαθειες με πηρανε τηλεφωνο απο την τραπεζα και μου λενε λογο capital control δεν μπορω να το παραγγείλω μηπως ξερει κανει τι πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, παιδια επειδη εχω καιρο να παρω κατι απο aliexpress kai χριαζομαι καινουρια καρτα γραφικων επειδη η παλια μου τα επαιξε, επεσα πανω στο φορουμ και βλεπω οτι τα πραγματα με το τελωνειο αγριεψαν.

Η καρτουλα που θελω εχει 59,99 ευρω και η επιλογη που μου δινει το alli ειναι free shipping to Greece via aliexpress standart shipping, αυτο ακριβως γραφει, φανταζομαι οτι θα εχω προβλημα ετσι?

υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε λιγοτερες πιθανοτητες με την συναλλαγη σχετικα με το τελωνειο, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pollop είπε

καλημερα, παιδια επειδη εχω καιρο να παρω κατι απο aliexpress kai χριαζομαι καινουρια καρτα γραφικων επειδη η παλια μου τα επαιξε, επεσα πανω στο φορουμ και βλεπω οτι τα πραγματα με το τελωνειο αγριεψαν.

Η καρτουλα που θελω εχει 59,99 ευρω και η επιλογη που μου δινει το alli ειναι free shipping to Greece via aliexpress standart shipping, αυτο ακριβως γραφει, φανταζομαι οτι θα εχω προβλημα ετσι?

υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε λιγοτερες πιθανοτητες με την συναλλαγη σχετικα με το τελωνειο, ευχαριστω

1 λεπτό πριν, villasg είπε

Λοιπον πολλοι εμαθα κανουν την εξης "πουστι@" .
Μιλανε με τον πωλητη και πετυχαινουν μετα απο συνενοηση ως εξης :
Πχ θες να αγορασεις κατι που κανει 250$ , το βαζεις καλαθι και συνεχιζεις προς πληρωμη αλλα ΔΕΝ πληρωνεις ( μενει Unpaid ).
Του λες να σου διορθωσει την τιμη σε 30$ πχ και πληρωνεις τα υπολοιπα 220$με το λινκ που εχει ως "extra fee" και κανεις και τις 2 πληρωμες αμεσα .
Οποτε στο αντικειμενο - αγορα με το traking που εχει το ποσο των 30$ εμφανιζεται το αντικειμενο σου και αυτα παρουσιαζεις στους τελωνες .

Απλα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...