Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Αγορά από ebay.co.uk από γερμανό πωλητή. Έχει στείλει το δέμα και στο tracking details μου λέει "DE DHL WIDE SERVICE Tracking # CCχχχχχχχχχDE" (όπου χ νούμερα). Η DHL δεν το αναγνωρίζει, ουτε τα ΕΛΤΑ. Ξέρετε πως το παρακολουθώ αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, vicky_g είπε

Καλημέρα!

Αγορά από ebay.co.uk από γερμανό πωλητή. Έχει στείλει το δέμα και στο tracking details μου λέει "DE DHL WIDE SERVICE Tracking # CCχχχχχχχχχDE" (όπου χ νούμερα). Η DHL δεν το αναγνωρίζει, ουτε τα ΕΛΤΑ. Ξέρετε πως το παρακολουθώ αυτό;

http://www.17track.net/en/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/1/2018 στις 3:32 ΠΜ, isay είπε

Ναι και μπορει να πάρει ακομα περισσότερες μέρες. 

Και να πάρεις τηλεφωνο τι θα κερδίσεις; Θα πάει καποιος να ανοιγει σάκους να βρει το δέμα σου; Μετα τις 10 ημέρες αρχίζεις να ψάχνεις και να τηλεφωνεις

βασικα τους πηρα και απο οτι ειδα μαλλον ξεκολλησαν..τυχερος η οχι,το θεμα ειναι οτι ειναι χαιβανια οι ανθρωποι για να μην πω τιποτα αλλο

12345.PNG

Επεξ/σία από theseus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω γιατί δε θυμάμαι τι παίζει...

Μπαταρίες button (τέτοιες δηλαδή) περνάνε ή όχι; Κάτι θυμάμαι ότι υπήρχε θέμα (ασφαλείας νομίζω) με τις παραγγελίες μπαταριών, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Κι επίσης με λίγο googling διαβάζω εδώ αυτό:

Αναφορά σε κείμενο

Γ)Μπαταρίες

Αν και άσχετο με τα τελωνεία, πλέον, και μέχρι νεοτέρας, ΔΕΝ αποστέλονται μπαταριες, μέσω της αεροπορικής οδού, λόγο ατυχήματος σε αεροπλάνο απο ασταθή μπαταρία. Οπότε ξεχνάτε τις μπαταρίες για τους ατμοποιητές και τους φακούς σας, οπως φυσικά και τα Power Banks.

 

Όντως ισχύουν; Να μην παραγγείλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GiOrGoSk21 είπε

Να ρωτήσω γιατί δε θυμάμαι τι παίζει...

Μπαταρίες button (τέτοιες δηλαδή) περνάνε ή όχι; Κάτι θυμάμαι ότι υπήρχε θέμα (ασφαλείας νομίζω) με τις παραγγελίες μπαταριών, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Κι επίσης με λίγο googling διαβάζω εδώ αυτό:

Όντως ισχύουν; Να μην παραγγείλω;

Τότε που είχε γίνει το ατύχημα τις είχαν κόψει τις αποστολές αρκετοί. Τώρα σιγά σιγά έχουν αρχίσει να τις επιτρέπουν ξανα. Αν σε αφήνει να το παραγγείλεις, δεν έχεις θέμα. Δεν υπήρχε πρόβλημα με το τελωνείο ποτέ, απλά τις απαγόρευαν κάποιες αεροπορικές εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Να ρωτήσω γιατί δε θυμάμαι τι παίζει...

Μπαταρίες button (τέτοιες δηλαδή) περνάνε ή όχι; Κάτι θυμάμαι ότι υπήρχε θέμα (ασφαλείας νομίζω) με τις παραγγελίες μπαταριών, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Κι επίσης με λίγο googling διαβάζω εδώ αυτό:

Όντως ισχύουν; Να μην παραγγείλω;

Εγω παρελαβα κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, theseus είπε

βασικα τους πηρα και απο οτι ειδα μαλλον ξεκολλησαν..τυχερος η οχι,το θεμα ειναι οτι ειναι χαιβανια οι ανθρωποι για να μην πω τιποτα αλλο

 

Το τηλεφώνημα δεν επεδρασε στην εξέλιξη. Και να μην ειχες πάρει, πάλι το ίδιο θα γινονταν την ιδια χρονικη στιγμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, isay είπε

Το τηλεφώνημα δεν επεδρασε στην εξέλιξη. Και να μην ειχες πάρει, πάλι το ίδιο θα γινονταν την ιδια χρονικη στιγμη. 

κοιταξε οταν στην αρχη δινοντας τον αριθμο αποστολης η τηλεφωνητρια μου λεει οτι δεν υπαρχει καποιο δεμα στο Κ.Δ.προφανως και το τηλεφωνο που εκανα ξεκολλησε καποια μλκ ενος υπαλληλου η του συστηματος..για αυτο ειπα τυχερος η οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, theseus είπε

κοιταξε οταν στην αρχη δινοντας τον αριθμο αποστολης η τηλεφωνητρια μου λεει οτι δεν υπαρχει καποιο δεμα στο Κ.Δ.προφανως και το τηλεφωνο που εκανα ξεκολλησε καποια μλκ ενος υπαλληλου η του συστηματος..για αυτο ειπα τυχερος η οχι...

Όπως νομίζεις.

Σημασία εχει οτι το δεμα σου, ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18/01/2018

Αφρικανικο προτεκτερατο της Μεσης Ανατολης

IMG_20180119_112741.jpg

IMG_20180119_112802.jpg

https://image.ibb.co/hwSoUG/IMG_20180119_112831.jpg

 

 

 

Αυτα τα πακετα σταλθηκαν στις 12/12/2017 με SAL MAIL απο την Ιαπωνια.

Προφανως οι αξιοτιμοι τελωνειακοι, ειχαν τρελα κεφια και αποφασισαν να παιξουν με το ενα λιγο ποδοσφαιρο.

Το κουτι, αν και ειδικο για δυσκολες μεταφορες, προφανως δεν αντεξε τον επαγγελματισμο τους.

Τωρα, οσοι λενε "να κανω παραπονα στον πωλητη", ο συγκεκριμενος, οπως και παρα πολλοι αλλοι, σταματησαν να στελνουν στην Ελλαδα μετα απο τοσες χιλιαδες περιστατικα, και ειμαστε αποκλεισμενοι για αγορες, οπως και αρκετες αλλες χωρες του τριτου κοσμου. Εχω κανει στην ΕΕΤΤ καταγγελια εδω και 3 μηνες για αλλο ζητημα, και ακομα περιμενω απαντηση. Αυτοι ειμαστε, ενα κρατος αχρηστων και ανικανων, που ξερουνε να πινουν μονο αιμα απο τον κοσμακη.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, isay είπε

Όπως νομίζεις.

Σημασία εχει οτι το δεμα σου, ερχεται

ναι αυτο εχει σημασια..και φυσικα μακαρι ολοι να παραλαβουνε στην ωρα τους..οπως και να εχει σε ευχαριστω για το χρονο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

18/01/2018

Αφρικανικο προτεκτερατο της Μεσης Ανατολης

 

 

https://image.ibb.co/hwSoUG/IMG_20180119_112831.jpg

Αυτα τα πακετα σταλθηκαν στις 12/12/2017 με SAL MAIL απο την Ιαπωνια.

Προφανως οι αξιοτιμοι τελωνειακοι, ειχαν τρελα κεφια και αποφασισαν να παιξουν με το ενα λιγο ποδοσφαιρο.

Το κουτι, αν και ειδικο για δυσκολες μεταφορες, προφανως δεν αντεξε τον επαγγελματισμο τους.

Τωρα, οσοι λενε "να κανω παραπονα στον πωλητη", ο συγκεκριμενος, οπως και παρα πολλοι αλλοι, σταματησαν να στελνουν στην Ελλαδα μετα απο τοσες χιλιαδες περιστατικα, και ειμαστε ενωαποκλεισμενοι για αγορες, οπως και αρκετες αλλες χωρες του τριτου κοσμου. Εχω κανει στην ΕΕΤΤ καταγγελια εδω και 3 μηνες για αλλο ζητημα, και ακομα περιμενω απαντηση. Αυτοι ειμαστε, ενα κρατος αχρηστων και ανικανων, που ξερουνε να πινουν μονο αιμα απο τον κοσμακη.

Καταννοώ τον εκνευρισμό σου.

Να εισαι σιγουρος οτι και με άλλη εταιρεία να ερχονταν (dhl, ups, acs, κλπ) οι πιθανοτητες να αντιμετώπιζες αναλογη εικόνα θα ηταν ακριβώς η ίδιες.

Ολες οι μεεταφορικές στον κόσμο αντιμετωπίζουν τα πραγματα σαν μπαλες του μπασκετ και παλέτες να βάλουν πάνω αλλα πραγματα.

Ξαναβάζω ένα κλασσικό βιντεο

 

 

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...