Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Express πληρωμενο απο Ισπανια - Ελλαδα απο της 27 του μηνα, και ακομα Ισπανια βρισκεται. Μια απο τα ιδια σαν εμας απο οτι φαινεται και οι ιβηρες φιλοι μας. Που να μην ειχε πληρωθει και express..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, NikosKallithea είπε

Απο τελωνεία και ελτα τιποτα χρεώσεις?

Κι εγώ παρέλαβα δύο δέματα σήμερα αντίστοιχα απο BG με priority, το ενα σχετικα μεγάλο κι ακριβό, χωρίς καμια έξτρα χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Απο τελωνεία και ελτα τιποτα χρεώσεις?

Τίποτα απολύτως

 

Αν είχα χρεώσεις θα το είχα αναφέρει κιόλας :)

 

Όλα φυσιολογικά (εκτός από την μεγάλη καθυστέρηση λόγω εορταστικής περιόδου)

 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα από Κίνα ένα μικρό ανταπτοράκι (€1), αγορασμένο στις 15/10/2017.

Χαμένο το είχα!

1-2 βδομάδες πριν είχα παραλάβει πάλι ένα ανταπτοράκι από Κίνα ίδιας αξίας, αγορασμένο στις 09/10/2017.

Και τα δύο από eBay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 hours ago, Getta Robo said:

Express πληρωμενο απο Ισπανια - Ελλαδα απο της 27 του μηνα, και ακομα Ισπανια βρισκεται. Μια απο τα ιδια σαν εμας απο οτι φαινεται και οι ιβηρες φιλοι μας. Που να μην ειχε πληρωθει και express..

Μια διορθωση στο παραπανω, γιατι κοιταζα την ισπανικη σελιδα και εκανα λαθος και τους αδικησα.

Το δεμα σταλθηκε στις 27/12/2017 απο την Βασκωνια σε εμενα στην Ελλαδα, με την αντιστοιχη συστημενη-express συσκευασια, στην δημοσια υπηρεσια, αντιστοιχη των ΕΛΤΑ της Ισπανιας.

Αυτο ειναι ειναι προς το παρων το ιστορικο.

screenshot.9.jpg.56de513c9b99ac1cb14054c9fc0aa64c.jpg

Η εικονα μιλαει απο μονη της. Ελπιζω ( ; ) να το εχω απο Δευτερα.

Και να χασουνε μεσα στο 2018 για παντα τις θεσεις τους, παρα παρα παρα πολλοι καρεκλοκενταυροι.

:)

Επεξ/σία από Getta Robo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θέλω να τα φώτα σας στο εξής θεμάτακι.

Παρήγγειλα στις 20/12 από banggood και επειδή έγινε λάθος στον τρόπο αποστολής αμέσως ακύρωσα την παραγγελία.

Ωστόσο το ποσό αποδεσμεύτηκε από τον τραπεζικό μου λογαριασμό Alphabank, και ακόμα το ποσό δεν έχει κατατεθεί πίσω.

Έχω βέβαια μιλήσει και με τα δύο μέρη banggood και τράπεζα, οι οποίοι λένε τα εξής. 

Το κατάστημα ότι έχουν ακυρώσει εξ αρχής την παραγγελία για το φόβο τελωνείου και ότι δεν έχουν παραλάβει καθόλου χρήματα.

Η δε τράπεζα λέει ότι έχουν από το κατάστημα δεσμευμένο το ποσό. Στην παρακάτω φωτό φαίνεται η εικόνα που έχω από τον τραπεζικό μου λογαριασμό

Screenshot_2018-01-05-09-47-20-700_com.mobileloft.alpha.droid.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, soiramk είπε

Σήμερα παρέλαβα από Κίνα ένα μικρό ανταπτοράκι (€1), αγορασμένο στις 15/10/2017.

Χαμένο το είχα!

1-2 βδομάδες πριν είχα παραλάβει πάλι ένα ανταπτοράκι από Κίνα ίδιας αξίας, αγορασμένο στις 09/10/2017.

Και τα δύο από eBay.

Έχω και εγώ μια μικρή παραγγελία από 19/10 που ακόμη την περιμένω... Ελπίζω να έρθει κάποιος στιγμή φέτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ξερει κανεις το ποσοστο της Εθνικης στο συνάλλαγμα ? Θελω να αγορασω κατι σε λιρες και θελω να υπολογισω ποσο περιπου θα κρατησει η εθνικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γράφεις με τι κατηγορίας κάρτα θέλεις να αγοράσεις και διάβασε το αντίστοιχο κεφάλαιο του επικαιροποιημένου οδηγού της υπογραφής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ξέρετε τι παίζει για περιπτώσεις αποστολής κινητών, τάμπλετ μέσω royal mail? Εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα με συσκευές που έχουν μπαταρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, makfil είπε

Δεν γράφεις με τι κατηγορίας κάρτα θέλεις να αγοράσεις και διάβασε το αντίστοιχο κεφάλαιο του επικαιροποιημένου οδηγού της υπογραφής μου.

Ναι το ξεχασα αυτο, master card της Εθνικης ειναι . Γραφεις οτι η Εθνικη δεν κραταει προμηθεια απο οτι ειδα. Αρα θα πληρωσω μονο το ποσο που αναλογει? Σιγουρα!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Spect~ είπε

Ναι το ξεχασα αυτο, master card της Εθνικης ειναι . Γραφεις οτι η Εθνικη δεν κραταει προμηθεια απο οτι ειδα. Αρα θα πληρωσω μονο το ποσο που αναλογει? Σιγουρα!?

Δεν ρώτησα τον εκδότη οργανισμό, που δεν έχει σχέση με τη χρέωση προμήθειας στις αγορές σε συνάλλαγμα, αλλά την κατηγορία (χρεωστική, πιστωτική, προπληρωμένη) και αυτό γιατί στη χρεωστική και στην προπληρωμένη άρχισε η χρέωση 1% από 15.9.2016.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, makfil είπε

Δεν ρώτησα τον εκδότη οργανισμό, που δεν έχει σχέση με τη χρέωση προμήθειας στις αγορές σε συνάλλαγμα, αλλά την κατηγορία (χρεωστική, πιστωτική, προπληρωμένη) και αυτό γιατί στη χρεωστική και στην προπληρωμένη άρχισε η χρέωση 1% από 15.9.2016.

My bad, χρεωστικη ειναι αλλα αν συμφερει η προπληρωμενη ισως βγαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...