Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ξαναρωτήσω και εγώ κάτι

παραγγελία απο Ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest υποτίθεται πως ταξιδεύει απο 30/12 αεροπορικώς για Ελλάδα, απο τότε κανένα νεότερο ούτε απο DHL ούτε απο ΕΛΤΑ

Υπάρχει περίπτωση να άλλαξε το tracking number όταν έφτασε Ελλάδα; Θεωρητικά δεν θα έπρεπε να σκαναριστεί ο σάκος/κλούβα όταν έφτασε; 

chrome_2018-01-03_15-24-37.png

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρέλαβα σήμερα μετά από ένα μήνα ,4 δέματα με priority line απο banggood .Τα 2 σχετικά μεγαλούτσικα -το ένα έκανε γύρω στα 240€ και 100€ το άλλο χωρις να σταματησουν στο τελωνείο ( συνεχιζει η banggood να  έχει κορυφαίο priority line) :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

Να ξαναρωτήσω και εγώ κάτι

παραγγελία απο Ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest υποτίθεται πως ταξιδεύει απο 30/12 αεροπορικώς για Ελλάδα, απο τότε κανένα νεότερο ούτε απο DHL ούτε απο ΕΛΤΑ

Υπάρχει περίπτωση να άλλαξε το tracking number όταν έφτασε Ελλάδα; Θεωρητικά δεν θα έπρεπε να σκαναριστεί ο σάκος/κλούβα όταν έφτασε; 

chrome_2018-01-03_15-24-37.png

Το δέμα σου έρχεται με το ταχυδρομείο και θα ανοιχτεί ο σάκος με τη σειρά του

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εχει προσφατη εμπειρια με amazon (γαλλικο ή αλλό) να μου πει για χρονο παραδοσης με τα φθηνα μεταφορικα? Ειχα δεμα με εκτιμωμενη παραλαβη στις 18 Δεκεμβριου, αλλα ακομη δεν εχω κατι στα χερια μου. Μιλωντας μαζι τους μου χαρισαν τα μεταφορικα, αλλα το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μηπως εχει χαθει γιατι δεν υπαρχει tracking number. Να σημειωσω οτι βρισκομαι σε νησι.

 

Λετε να χαθηκε στο ταχυδρομειο? Θα μπορεσουν να με βοηθησουν αν παω να το αναζητησω χωρις tracking μονο μεσω ονοματος? Θα ζητησω refund απο το amazon, αλλα δυσκολα βρισκω ξανα καρτα γραφικων σε αυτη την τιμη, ηταν σε προσφορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, CoderX99 είπε

Παιδιά εχει προσφατη εμπειρια με amazon (γαλλικο ή αλλό) να μου πει για χρονο παραδοσης με τα φθηνα μεταφορικα? Ειχα δεμα με εκτιμωμενη παραλαβη στις 18 Δεκεμβριου, αλλα ακομη δεν εχω κατι στα χερια μου. Μιλωντας μαζι τους μου χαρισαν τα μεταφορικα, αλλα το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μηπως εχει χαθει γιατι δεν υπαρχει tracking number. Να σημειωσω οτι βρισκομαι σε νησι.

Λετε να χαθηκε στο ταχυδρομειο? Θα μπορεσουν να με βοηθησουν αν παω να το αναζητησω χωρις tracking μονο μεσω ονοματος? Θα ζητησω refund απο το amazon, αλλα δυσκολα βρισκω ξανα καρτα γραφικων σε αυτη την τιμη, ηταν σε προσφορα....

Κάνε υπομονή. Γενικά τα φθηνά απο amazon ειχαν μεγαλους χρονους παραδοσης λογω εορτών (ογκος παραγγελιών). Αφου σου χάρησαν και τα μεταφορικά, κάνε υπομονη. Μην προχωρήσεις ακομα σε refund. Το amazon ειναι σοβαρό μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mynam3 είπε

Τι να κάνω που έχω δέμα με Swe post από 8/12 και δεν φαίνεται ΠΟΥΘΕΝΑ;

Η παραγγελία είναι από gearbest.καλη χρόνια σε όλους

Εμ gearbest, εμ sweden post.

Υπομονή κάνενα δίμηνο και πολύ πιθανό δώρο απο το τελωνειο (αν εισαι εκτός ατέλειας). Αν σου έρθει μέσα στο μήνα, πήγαινε άναψε κερακι οπου θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

20 μερες περιπου εκανε το δικο μου απο ιταλια

20 επιπλεον απο την εκτιμωμενη ή απο την στιγμη που εγινε dispatch? Tracking number ειχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, isay είπε

Εμ gearbest, εμ sweden post.

Υπομονή κάνενα δίμηνο και πολύ πιθανό δώρο απο το τελωνειο (αν εισαι εκτός ατέλειας). Αν σου έρθει μέσα στο μήνα, πήγαινε άναψε κερακι οπου θες. 

 

Επεσα στην περιπτωση, δεν ειχε αλλη επιλογη για αποστολη και την πατησα.

Θα το ξερω για την επομενη φορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 13-12-2017 21:15 ΟΛΛΑΝΔΙΑ
ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-01-2018 23:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-01-2018 01:41 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 02-01-2018 03:58 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Ειναι κολλημένο σχεδον 3 μερες στο κεντρο διαλογης.Η παραγγελια εχει γινει απο banggood απο 1/12 με priority direct mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα μετά απο τοοοοσες μέρες αναμονή Μ ήρθαν τα 5 από τα 9 δέματα που περίμενα με banggood priority  (συναγερμοί και κάτι αλλά)

 

Οπότε υπομονη :)

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα παραγγείλει κάτι από Αμερική, και ενώ μου είχαν δώσει tracking number, τελικά όταν έφτασε στο ταχυδρομείο (και ενώ πάνω του έγραφε τον αριθμό) δεν είχε περαστεί στο σύστημα και δε φαινόταν πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Σήμερα μετά απο τοοοοσες μέρες αναμονή Μ ήρθαν τα 5 από τα 9 δέματα που περίμενα με banggood priority  (συναγερμοί και κάτι αλλά)

Οπότε υπομονη :)

Απο τελωνεία και ελτα τιποτα χρεώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...