Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

YE113301744CN

 

Στο 17track μου λέει έφτασε Ελλάδα, στα ΕΛΤΑ δεν υπάρχει πουθενά. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Συνήθως λέει Άφιξη στη χώρα προορισμού ή κάτι παρόμοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω κανει μια παραγγελια απο Gearbest με Sweden post.

Μεσω του app τους, αν πατησω track your order βγαζει 2 επιλογες

 

Tracking no : Q******XX

Transfer no : RE******SE

 

ποιο απο τα 2 ειναι το tracking number και που μπορω να το κοιταζω?

Στο 17track δεν βγαζει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω κάνει μια παραγγελία από geekbuying από τις 24/11 και ακόμα δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση για την αποστολή. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους πριν 10 μέρες, με ενημέρωσαν ότι το δέμα έχει πάει στο ταχυδρομείο. Τίποτα όμως ακόμα. Μπορώ να ακυρώσω παραγγελία και πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι τελειως σουρεαλ η κατασταση. Πετυχα στα τελη του προηγουμενου μηνα το oukitel k10000 pro στα 123€ (που θεωρω πολυ καλη τιμη) απο ευρωαπαικη αποθηκη του Gearbest και απο τοτε περιμενω να τους ερθει να μου το στειλουν. Ξαφνικα βλεπω σημερα μειλ οτι μου εκαναν full refund χωρις να τους το εχω ζητησει. Δεν ειχα θεμα να περιμενω να στοκαρουν και τους το ειχα ξεκαθαρισει στο τικετ που ειχα ανοιξει. Υπαρχει τωρα τροπος να παρω τελικα το κινητο στη τιμη που το ειχα παραγγειλει; Τωρα με κουπονι ειναι στα 140€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YE113301744CN

 

Στο 17track μου λέει έφτασε Ελλάδα, στα ΕΛΤΑ δεν υπάρχει πουθενά. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Συνήθως λέει Άφιξη στη χώρα προορισμού ή κάτι παρόμοιο

 

Δεν σου λέει ότι έφτασε στην Ελλάδα αλλά ότι έφυγε για τη χώρα προορισμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει μια παραγγελια απο Gearbest με Sweden post.

Μεσω του app τους, αν πατησω track your order βγαζει 2 επιλογες

 

Tracking no : Q******XX

Transfer no : RE******SE

 

ποιο απο τα 2 ειναι το tracking number και που μπορω να το κοιταζω?

Στο 17track δεν βγαζει τιποτα

μπες στο site (το κανονικο) κανε login στο λογαριασμο σου, δες την παραγγελια, τη μεθοδο αποστολής και το track number. Αν ειναι sweden post θα ειναι της μορφής R****SE. Πάρε το και δοκίμασε το (4-5 ημερες μετα την παρεγγελια) στο 17track

 

Αν η παραγγελια που εκανες ειναι ακριβή, τοτε με Sweden post πολύ πιθανο να περασει τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YE113301744CN

 

Στο 17track μου λέει έφτασε Ελλάδα, στα ΕΛΤΑ δεν υπάρχει πουθενά. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Συνήθως λέει Άφιξη στη χώρα προορισμού ή κάτι παρόμοιο

Ειναι YANWEN post δεν παρακολουθείται η πορεία στην Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι τελειως σουρεαλ η κατασταση. Πετυχα στα τελη του προηγουμενου μηνα το oukitel k10000 pro στα 123€ (που θεωρω πολυ καλη τιμη) απο ευρωαπαικη αποθηκη του Gearbest και απο τοτε περιμενω να τους ερθει να μου το στειλουν. Ξαφνικα βλεπω σημερα μειλ οτι μου εκαναν full refund χωρις να τους το εχω ζητησει. Δεν ειχα θεμα να περιμενω να στοκαρουν και τους το ειχα ξεκαθαρισει στο τικετ που ειχα ανοιξει. Υπαρχει τωρα τροπος να παρω τελικα το κινητο στη τιμη που το ειχα παραγγειλει; Τωρα με κουπονι ειναι στα 140€.

Τυπικά οχι. Ατυπα ίιιιισως το πετυχεις αν τους πλακώσεις στα tickets με γκρίνια οτι σε ειχαν να περιμενεις, οτι ειχαν δεσμευμενα τα λεφτα σου, και αλλα τετοια και τωρα το εχουν στα 140. Προσεχε μονο μη σου κανουν άλλη νίλα και στο στειλουν απο Κίνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι παιζει τωρα  με gearbest και Belgium Registered ? περναει ελευθερα ή οχι .

Εχω βαλει στο ματι ενα κινητο [ Xiaomi Mi MAX 2 Global ] που το εχει καλη τιμη (170€) αλλα φοβάμαι το τσεκούρι , στο bangood εχει 192€ με  priority

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω κάνει μια παραγγελία από geekbuying από τις 24/11 και ακόμα δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση για την αποστολή. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους πριν 10 μέρες, με ενημέρωσαν ότι το δέμα έχει πάει στο ταχυδρομείο. Τίποτα όμως ακόμα. Μπορώ να ακυρώσω παραγγελία και πως?

Είναι για τα ίδια προιόντα που ρωτούσες στο παρακάτω;

http://www.insomnia.gr/topic/473757-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C/page-392?do=findComment&comment=56153230

 

Αν δεν σου εχουν στειλει tracking number ακομα, τοτε δεν σου εχουν στειλει τιποτα γιατί δεν ειχαν στοκ και περιμένουν να στοκάρουν. Εγω θα σου προτεινα να ανοιξεις απευθειας dispute στο paypal για επιστροφή χρημάτων. Αν με το dispute δε σου στειλουν απο geekb κανενα pre-advice track number και σου επιστρέψουν τα χρήματα να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερή. Λέω τυχερή γιατί αν τελικά στο στείλουν, θα περιμένεις κανενα δίμηνο και υπολογιζε κανενα 50αρι για τελωνειο. Πάρε λοιπον τα χρήματα και βάλε παραγγελια απο αλλου (π.χ. banggood με priority line ή απο gearbest ευρωπαική αποθήκη).

Ρε παιδια τι παιζει τωρα  με gearbest και Belgium Registered ? περναει ελευθερα ή οχι .

Εχω βαλει στο ματι ενα κινητο [ Xiaomi Mi MAX 2 Global ] που το εχει καλη τιμη (170€) αλλα φοβάμαι το τσεκούρι , στο bangood εχει 192€ με  priority

Για 20 ευρω δε θα το ρισκαρα. Περιμενε (αν σε παιρνει) μηπως βγάλει κανενα κουπονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδια,έχω ένα θέμα με το Paypal,όποιος έχει πείρα ας με βοηθησει.Εκανα λάθος στην ιστοσελίδα και πάτησα confirm credit card,μου αφαίρεσαν ένα μικρό πόσο και τώρα μου ζητάει τετρψηφιο κωδικό για επιβεβαίωση(και επιστροφή του ποσού)το οποίο,αν κατάλαβα καλά,το βρίσκω μέσω e banking στο ιστορικό χρεωσεων,το οποίο δεν έχω.Προσπαθησα να κάνω αγορά μέσω eBay και δεν με αφήνει,με Paypal η χωρίς(υπόλοιπο υπάρχει)δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση.Τι μπορώ να κάνω τώρα,θα μου δημιουργήσει θέμα με το λογαριασμό και την καρτα αν το αφησω έτσι;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν έχεις, e-banking ή τον 4ψήφιο;

Εάν είναι το 1ο παίρνεις τηλέφωνο στην τράπεζα για να στον πουν και εάν το 2ο είναι ένας 4ψήφιος που γράφει paypal.

Ποιας τράπεζας είναι η κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γειά σας παιδια,έχω ένα θέμα με το Paypal,όποιος έχει πείρα ας με βοηθησει.Εκανα λάθος στην ιστοσελίδα και πάτησα confirm credit card,μου αφαίρεσαν ένα μικρό πόσο και τώρα μου ζητάει τετρψηφιο κωδικό για επιβεβαίωση(και επιστροφή του ποσού)το οποίο,αν κατάλαβα καλά,το βρίσκω μέσω e banking στο ιστορικό χρεωσεων,το οποίο δεν έχω.Προσπαθησα να κάνω αγορά μέσω eBay και δεν με αφήνει,με Paypal η χωρίς(υπόλοιπο υπάρχει)δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση.Τι μπορώ να κάνω τώρα,θα μου δημιουργήσει θέμα με το λογαριασμό και την καρτα αν το αφησω έτσι;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Η κινηση συνηθως θελει 2-3 μερες για να φανει οποτε αναγκαστηκα περιμενεις , καποια στιγμη θα δεις μια κινηση που θα γραφει paypal μαζι με τον 4ψηφιο που χρειαζεσαι , οταν το δεις βαζεις το κωδικο στο PP και εισαι ετοιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 20 ευρω δε θα το ρισκαρα. Περιμενε (αν σε παιρνει) μηπως βγάλει κανενα κουπονι.

 

Μπα θα παρω απο κανα "πωλητη" εδω μεσα 10 παραπανω και αμεση παραλαβη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν έχεις, e-banking ή τον 4ψήφιο;

Εάν είναι το 1ο παίρνεις τηλέφωνο στην τράπεζα για να στον πουν και εάν το 2ο Εείναι ένας 4ψήφιος που γράφει paypal.

Ποιας τράπεζας είναι η κάρτα;

Η τράπεζα είναι Εθνική.Ε-banking δεν εχω και δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος να δω την κίνηση στο λογαριασμό.Εν τω μεταξύ κατάφερα και έκανα την αγορά από eBay πριν από λίγο,οποτε φαντάζομαι ότι ευτυχως δεν επηρεάζει(μάλλον το eBay τα'παιξε λόγω γιορτων).Οπότε λες μέσω τηλεφώνου να μου πουν τον κωδικό;Θα προσπαθήσω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...