Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη τα σκέφτεσαι καν αυτά. Το τηλέφωνο δεν είναι καν global version, το tempered δεν θα κάτσει καλά γιατί είναι απλό τζαμάκι και η οθόνη έχει καμπύλη στην περίμετρο (για RN4 παίρνουμε μόνο full cover), και απλή πλατοθήκη σιλικόνης παίρνεις από aliexpress με <1$. 3/3 λάθος επιλογές έκανες. Πάρε το τηλέφωνο σε global version από την Ιταλική αποθήκη του geekbuying με λίγα παραπάνω λεφτά και τα άλλα από ali (ή και από εδώ θα τα βρεις ίσως και σε καλύτερες τιμές).

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την βοήθειά σας, όποιος γνωρίζει.

Θέλω να κάνω αγορά ενός αντικειμένου από ebay, όμως ο seller δεν κάνει αποστολή εκτός UK (Αγγλίας).

Υπάρχει τρόπος να το αγοράσω μέσω retailer; Υπάρχει κάποιο έμπιστο - εύχρηστο site που μπορεί να το παραλάβει για εμένα και να το στείλει Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την βοήθειά σας, όποιος γνωρίζει.

Θέλω να κάνω αγορά ενός αντικειμένου από ebay, όμως ο seller δεν κάνει αποστολή εκτός UK (Αγγλίας).

Υπάρχει τρόπος να το αγοράσω μέσω retailer; Υπάρχει κάποιο έμπιστο - εύχρηστο site που μπορεί να το παραλάβει για εμένα και να το στείλει Ελλάδα;

 

Στο κεφάλαιο 3 του επικαιροποιημένου οδηγού αυτού του νήματος, αναφέρονται μερικές εταιρείες που κάνουν αυτό που θέλεις, με κάποιο αντίτιμο φυσικά.

 

Για παράδειγμα, η Shop and Ship δίνει διεύθυνση και στην Αγγλία και, κατά καιρούς προσφέρει σημαντικές εκπτώσεις στη συνδρομή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω αγορασει κατι απο εξωτερικο (Αγγλια) ... ηξερα την Royal Mail αλλα μου ειπε οτι μου το στειλε με αυτη την εταιρια: https://www.postoffice.co.uk/ ... και μου δειξε και την αποδειξη αποστολης που φαινονται τα στοιχεια κανονικα και η διευθυνση μου..

δεν ειναι συστημενο..δεν εχει αργησει προχτες μου το στειλε...απλα θα θελα να γνωριζω αν του χει τυχει κανενος αυτη η εταιρια και με ποια εταιρια θα ερθει στην ελλαδα..ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω αγορασει κατι απο εξωτερικο (Αγγλια) ... ηξερα την Royal Mail αλλα μου ειπε οτι μου το στειλε με αυτη την εταιρια: https://www.postoffice.co.uk/ ... και μου δειξε και την αποδειξη αποστολης που φαινονται τα στοιχεια κανονικα και η διευθυνση μου..

δεν ειναι συστημενο..δεν εχει αργησει προχτες μου το στειλε...απλα θα θελα να γνωριζω αν του χει τυχει κανενος αυτη η εταιρια και με ποια εταιρια θα ερθει στην ελλαδα..ευχαριστω πολυ!

Με ΕΛΤΑ θα έρθει. Είναι η εταιρία ταχυδρομείων της Αγγλίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά για αγορά απο alliexpress έχουμε τρόπο για αποφυγή τελωνείου. Αξία αντικειμένου περί τα 36€.

 

Ελπίζω να ρωτάω στο σωστό topic..

 

όχι δεν εχουν κανενα τροπο οι συγκεκριμενοι για αποφυγή τελωνειου.

 

ειναι και ενας λογος που τους παρατησα και κανω μονο αγορες φθηνοπραγματα που δεν περνανε τελωνειο.

 

όταν βρουνε τροπο τα ξαναλέμε μαζι τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν εχουν κανενα τροπο οι συγκεκριμενοι για αποφυγή τελωνειου.

 

ειναι και ενας λογος που τους παρατησα και κανω μονο αγορες φθηνοπραγματα που δεν περνανε τελωνειο.

 

όταν βρουνε τροπο τα ξαναλέμε μαζι τους.

Δεν πρόκειται να βρουν τρόπο ποτέ γιατί δεν γίνεται να το κάνουν. Δεν είναι ένα μαγαζί το aliexpress ώστε να βρει τρόπο να αποστέλλει χωρίς τελωνείο. Είναι πάρα πολλοί διαφορετικοί πωλητές. Για τον ίδιο λόγο δηλαδή που δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο ούτε στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από evga (EU) έχει παραγγείλει κανείς; Από συσκευασία (για προστασία) είναι κομπλέ;

Δεν υπάρχει κάποιο επιπλέον κόστος για το οτιδήποτε από αυτό που πληρώνεις κατά την αγορά, έτσι;

Για VGA ρωτάω συγκεκριμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 παραγγελιες απο iherb ( 3 πραγματα η καθεμια ) 18 και 19 ευρω αντιστοιχα, 25 και 28 νοεμβριου ημερες παραγγελιες, τις παρελαβα σημερα απο τα ΕΛΤΑ χωρις κανενα προβλημα. Το χαρτακι ηρθε απο 8 Δεκεμβριου, Αθηνα ηρθαν 4 και 5 Δεκεμβριου, δλδ πολυ καλος χρονος.

 

Γνωριζετε εαν μπορουμε να φερουμε πανω απο 3 αντικειμενα πλεον; Εχει αλλαξει κατι;

 

Εχω κανει 5,6 παραγγελιες απο banggood, ακομα τιποτα. Οριστε ενα Screenshot απο το tracking info της 1ης παρραγελιας.. Εχει φτασει Ελλαδα;

 

post-248498-0-59688500-1513256395_thumb.jpg

 

 

Παντως στα κουτια δεν εγραφε κατι για το τελωνειο ( αυτο που λετε μια πρασινη ενδειξη που γραφει <τελωνειακος ελευθερο> και επισης παρατηρω οτι στη τελικη τιμη δεν υπαρχουν τα μεταφορικα.. Σε ολες τις παραγγελιες που εχω κανει μεχρι στιγμης. Εδω μου λετε οτι για την ατελεια των 22 ευρω μπαινουν και τα μεταφορικα μαζι.. Τελικα τι ακριβως ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να βρουν τρόπο ποτέ γιατί δεν γίνεται να το κάνουν. Δεν είναι ένα μαγαζί το aliexpress ώστε να βρει τρόπο να αποστέλλει χωρίς τελωνείο. Είναι πάρα πολλοί διαφορετικοί πωλητές. Για τον ίδιο λόγο δηλαδή που δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο ούτε στο ebay.

Δηλαδή το banggood δεν είναι πολλά μαγαζιά και πωλητές; Πώς βγήκαν άκρη και έκαναν το priority direct??

 

Δεν είναι αυτό.απλα δεν έχουν ζοριστει ακόμα

 

Ας πέσουν οι πωλήσεις και θα σ πω εγώ αν θα βρουν άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το banggood δεν είναι πολλά μαγαζιά και πωλητές; Πώς βγήκαν άκρη και έκαναν το priority direct??

 

Δεν είναι αυτό.απλα δεν έχουν ζοριστει ακόμα

 

Ας πέσουν οι πωλήσεις και θα σ πω εγώ αν θα βρουν άκρη...

 

Το Bangood, το Gearbest και άλλα είναι ηλεκτρονικά μαγαζιά και μερικά έχουν και αποθήκες στην ΕΕ.

Σε αντίθεση με το Ali και το ebay που είναι πλατφόρμες ανεξάρτητων πωλητών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...