Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και τι άλλο να κάνει δλδ; το dispute είναι το μοναδικό όπλο του καταναλωτή

Υπομονη να κανει ...

Που κολλαει το dispute ?

Οποιος δεν αντεχει καθυστερησεις και τελωνεια ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΟΡΑΖΕΙ .... τοσο απλα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για το τελωνείο και τις καθυστερήσεις δεν ευθύνονται Κινέζοι κτλπ

 

Κάνεις.

 

αποκλειστικά ευθύνη δικιά μας είναι. (Εννοώ του ελληνικού τελωνείου όχι εμάς προσωπικά των αγοραστων)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην μου πειτε οτι και για αποστολες απο ΗΠΑ γινεται το ιδιο!!!! Με DHL e-commerce  απλη αποστολη ερχεται σ εμενα ενα δεμα 

 

Τωρα ποιος θα το παραλαβει για διανομη Ελλαδα... δνε ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην μου πειτε οτι και για αποστολες απο ΗΠΑ γινεται το ιδιο!!!! Με DHL e-commerce  απλη αποστολη ερχεται σ εμενα ενα δεμα 

 

Τωρα ποιος θα το παραλαβει για διανομη Ελλαδα... δνε ξερω

Τα ΕΛΤΑ το φέρνουν οπότε οπλίσου με υπομονή...

Δεμα με τον τρόπο αυτο αποστολής δικό μου είναι από 15/10 στην Αθηνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΕΛΤΑ το φέρνουν οπότε οπλίσου με υπομονή...

Δεμα με τον τρόπο αυτο αποστολής δικό μου είναι από 15/10 στην Αθηνα.....

Αμ εγώ που μένω Θεσ/νίκη??? κοντά μου θα γίνει ο εκτελωνισμος??? Ή Αθήνα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβεις καποια στιγμη οτι δεν φταιει σε τιποτα ο Κινεζος και ο εκαστοτε πωλητης οταν δεν κανουν καποιοι σωστα τη δουλεια τους εδω.Με το να σπερνεις αβερτα τα dispute κανεις κακο και στον εαυτο σου λιγοτερο αλλα περισσοτερο σε μας τους υπολοιπους.Στο εχουν τονισει και αλλοι εδω μεσα αλλα δεν θες να το καταλαβεις μαλλον

τι λε ρε μεγαλε; σοβαρα;

ενα μηνα ηταν η υπομονη, οχι 2+

στις 2+ κανεις dispute,

νομος στις online αγορες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κάποιος αγοράσει απο το συγκεκριμένο site  https://www.sportsshoes.com ;

Είναι αξιόπιστο; πάντως paypal δεχεται. 

Το scamadviser λεει caution - προσοχή αλλά και για τη leupay λέει caution anyway :-( κανείς που έχει ψωνίσει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κάποιος αγοράσει απο το συγκεκριμένο site  https://www.sportsshoes.com ;

Είναι αξιόπιστο; πάντως paypal δεχεται. 

Το scamadviser λεει caution - προσοχή αλλά και για τη leupay λέει caution anyway :-( κανείς που έχει ψωνίσει ; 

http://www.insomnia.gr/topic/300720-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-internet-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/page-254

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρακινγκ ναμπερ που αρχίζει από RG και τελειώνει σε BE, στο 17 track βγάζει ότι "υπάρχουν πολλαπλές πιθανότητες με αυτόν τον κωδικό". Τι εννοεί ι ποιητής?

 

Δεν έκανα dispute, ενημερωτική ερώτηση ήταν για τα καθυστερημένα πακέτα. Το ότι οι δικοί μας εδώ είναι αστείοι ( όπως και στα περισσότερα ), δεν αναιρεί το γεγονός ότι 2 μήνες+ είναι τραγικό διάστημα για παραλαβή.

Είχα παραγγελίες χωρίς tracking number για μικροπραγματα τις οποίες έχω παραλάβει κανονικά και ας έγιναν οι παραγγελίες με διάφορα 1-2 εβδομάδων αργότερα.

Δέματα με NL, εδώ και ένα μήνα είναι κολλημένα κάπου. Για να μην πω για παραγγελία 300€ με ρούχα, που ήρθε από Κίνα μεριά ΧΩΡΙΣ να περάσει τελωνείο και ήταν σταλμένη με NL. Στο tracking βέβαια, φαίνεται ότι απλά έχει φτάσει στην χώρα προορισμού.

Ελλαδιστάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβεις καποια στιγμη οτι δεν φταιει σε τιποτα ο Κινεζος και ο εκαστοτε πωλητης οταν δεν κανουν καποιοι σωστα τη δουλεια τους εδω.Με το να σπερνεις αβερτα τα dispute κανεις κακο και στον εαυτο σου λιγοτερο αλλα περισσοτερο σε μας τους υπολοιπους.Στο εχουν τονισει και αλλοι εδω μεσα αλλα δεν θες να το καταλαβεις μαλλον

 

Όταν θα λείπει το "Greece" από τις χώρες προορισμού θα το καταλάβουμε όλοι μια χαρά. Και αυτό δεν αλλάζει. Κάνετε dispute σε δέματα με tracking που φαίνεται ακριβώς για ποιο λόγο αργούν και δεν έχει σχέση με τον πωλητή. Θα περάσουμε καλά όλοι μαζί.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...