Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Τα δέματα από το αγγλικό αμαζον με τι παραδίδονται στο σπίτι;

ΕΛΤΑ, αν δεν είναι register πολλές φορές Ι ταχυδρόμος τα παρατάει στην οικοδομή σου

Τα δέματα από το αγγλικό αμαζον με τι παραδίδονται στο σπίτι;

ΕΛΤΑ, αν δεν είναι register πολλές φορές Ι ταχυδρόμος τα παρατάει στην οικοδομή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα δέματα από το αγγλικό αμαζον με τι παραδίδονται στο σπίτι;

 

 

ΕΛΤΑ, αν δεν είναι register πολλές φορές Ι ταχυδρόμος τα παρατάει στην οικοδομή σου

 

Μεγάλη πίκρα αυτό..

Register από amazon.co.uk, φτάνει στις 9 του μήνα στο τοπικό κατάστημα ταχυδρομείου. Όχι μόνο δεν μου έφεραν το πακέτο σπίτι (που δεν ήταν και μεγάλου μεγέθους), παρά στις 14 άφησαν απλά ένα ειδοποιητήριο χωρίς να χτυπήσει καν κουδούνι. Είχε και όλα τα στοιχεία μου πάνω σημειωτέων, τηλ, email κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μεγάλη πίκρα αυτό..

Register από amazon.co.uk, φτάνει στις 9 του μήνα στο τοπικό κατάστημα ταχυδρομείου. Όχι μόνο δεν μου έφεραν το πακέτο σπίτι (που δεν ήταν και μεγάλου μεγέθους), παρά στις 14 άφησαν απλά ένα ειδοποιητήριο χωρίς να χτυπήσει καν κουδούνι. Είχε και όλα τα στοιχεία μου πάνω σημειωτέων, τηλ, email κτλ

Ο ταχυδρόμος δεν έχει υποχρέωση να κουβαλάει όλα τα δέματα ανάλογα τι έχει στο κέντρο διαλογής περνει ότι μπορεί, στα άλλα ετοιμάζει τα χαρτιά και τα αφήνει μαζί με αλληλογραφία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και ούτε έχει υποχρέωση να σου χτυπήσει το κουδούνι ή να σου στείλει mail!

Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά, αλλά όταν σε μια οικοδομή έχει 20 γράμματα, θα κάθετε να κτυπαει 1-1 κουδούνι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το λέω καθόλου ειρωνικά, απλώς απάντησα σε αυτό

 

άφησαν απλά ένα ειδοποιητήριο χωρίς να χτυπήσει καν κουδούνι. Είχε και όλα τα στοιχεία μου πάνω σημειωτέων, τηλ, email κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όχι δεν το λέω καθόλου ειρωνικά, απλώς απάντησα σε αυτό

 

 

Ο γραπτός λόγος μπερδεύει πολλές φορές, συγνώμη για την παρεξήγηση
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λογω πολλων δεματων που μου ερχονται η ταχυδρόμος με παιρνει τηλ αν είναι πανω από 2-3 ώστε να τα φερει,και μου τα δινει στα χερια,ποτε δεν τα αφηνει :)

 

εχω προνομια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά, συστημένο με courier (που προφανώς συνεργάζεται με ΕΛΤΑ) και δεν έχει υποχρέωση να το φέρει σπίτι;

Ειλικρινά δεν το γνώριζα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά, συστημένο με courier (που προφανώς συνεργάζεται με ΕΛΤΑ) και δεν έχει υποχρέωση να το φέρει σπίτι;

Ειλικρινά δεν το γνώριζα αυτό.

Η παράδοση στην πόρτα σου είναι η υπηρεσία πόρτα-πόρτα των ταχυμεταφορών ΕΛΤΑ που είναι εταιρεία courier, εάν έρχεται με απλό ΕΛΤΑ δεν υπάρχει υποχρέωση για παράδοσή του δέματος στην πόρτα σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λογω πολλων δεματων που μου ερχονται η ταχυδρόμος με παιρνει τηλ αν είναι πανω από 2-3 ώστε να τα φερει,και μου τα δινει στα χερια,ποτε δεν τα αφηνει :)

 

εχω προνομια :P

γυναικα κιολας; :o μαλιστα.. κατι παιζει εδω B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω λογω πολλων δεματων που μου ερχονται η ταχυδρόμος με παιρνει τηλ αν είναι πανω από 2-3 ώστε να τα φερει,και μου τα δινει στα χερια,ποτε δεν τα αφηνει :)

 

εχω προνομια :P

Kαι εμενα το ιδιο αλλα εμαθε πλεον αν δεν χωραει στο γραμματοκιβωτιο περνει τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυναικα κιολας; :o μαλιστα.. κατι παιζει εδω B)

Χαχαχα ναι γυναικα είναι

 

Αλλα έχω ήδη οπότε :P

 

+Ότι είναι αρκετά μεγαλύτερη μου και εκτός από τα γούστα μου.

 

Πολύ καλή πάντως

 

Απο την μέρα π έπιασε δουλειά αναβάθμισε την περιοχή με την δουλειά που κάνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συγνώμη ρε παιδιά, συστημένο με courier (που προφανώς συνεργάζεται με ΕΛΤΑ) και δεν έχει υποχρέωση να το φέρει σπίτι;

Ειλικρινά δεν το γνώριζα αυτό.

Αλλο το συστημενο , αλλο το courier

ακομα και οι courier αν δεν σε βρουνε 3ις φορες νομιζω πας και παραλαμβανεις απο καταστημα

δεν ξερω καμια courier απο εξωτερικο να συνεργαζεται στην ελλαδα με τα ελτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...