Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το ξέρω το μαγαζί αλλά λέει οτι είναι Γερμανία, αν ναι, τοτε δεν υπάρχει τελωνείο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μιλάμε για ένα πακετάκι που ούτε πακετάκι δεν το λες, μικροσκοπικό με 2 λαμπάκια κάτω απο 5 ευρώ. Βρίσκεται στην Ελλάδα ήδη 44 μέρες (μόνο Ελλάδα). Άμα είναι να περιμένω άλλες 30, κλάφ'τα χαράλαμπε. Και έχω φίλους που τους έφτασε Ελλάδα πιο μετά απο μένα και παρέλαβαν ήδη...

Πως εγκεν ατο ?

Ουτε 5€ αξια περιεχομενου και ηρθε registered ?

Ο φακελος και το registration ( οχι το προιον και τα μεταφορικα ) εχουν 3$ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω το μαγαζί αλλά λέει οτι είναι Γερμανία, αν ναι, τοτε δεν υπάρχει τελωνείο

μπορούμε να το σιγουρευτούμε κάπως αυτό

Δεν το ξέρω το μαγαζί αλλά λέει οτι είναι Γερμανία, αν ναι, τοτε δεν υπάρχει τελωνείο

μπορούμε να το σιγουρευτούμε κάπως αυτό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούμε να το σιγουρευτούμε κάπως αυτό

μπορούμε να το σιγουρευτούμε κάπως αυτό

Επικοιωνήσε με το μαγαζί και ρώτησε τους αν το στελνουν απο Γερμανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι είδα στέλνουν

Τι θα πει απο ο,τι ειδες στέλνουν;

Εγω αλλο σου ειπα.

 

Αν θες σιγουρη απαντηση, επικοινωνησε μαζί τους και πες τους:

Μένω Ελλάδα και θελω το ταδε προιόν (βαλε link). Το στελνετε απο Γερμανία ή απο αλλη χώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει απο ο,τι ειδες στέλνουν;

Εγω αλλο σου ειπα.

 

Αν θες σιγουρη απαντηση, επικοινωνησε μαζί τους και πες τους:

Μένω Ελλάδα και θελω το ταδε προιόν (βαλε link). Το στελνετε απο Γερμανία ή απο αλλη χώρα;

ο κύριος λόγος αυτήν την στιγμή είναι αν θα περάσει τελωνείο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα απο alixpress μ εστειλαν προχθες κατι ταινιες led αξιας 3.79 ευρω με tracking.

 

Και εμένα 2 ανταπτοράκια (ξεχωριστές παραγγελίες/αγορές) από Κίνα, eBay, αξίας €1 και €1,1 αντίστοιχα με free shipping, έχω tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα 2 ανταπτοράκια (ξεχωριστές παραγγελίες/αγορές) από Κίνα, eBay, αξίας €1 και €1,1 αντίστοιχα με free shipping, έχω tracking number.

 

πλεον ακομα και στα μικροπράγματα δινουν tracking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κύριος λόγος αυτήν την στιγμή είναι αν θα περάσει τελωνείο

Ρε άνθρωπε σου ειπαν παραπάνω οτι αν τα στελνουν απο Γερμανια δεν περνάει τελωνείο. Μετα θες επιβεβαίωση οτι δεν θα περάσει τελωνείο οποτε σου λεω (εις διπλούν ) οτι ο μονος τρόπος να σιγουρευτεις ειναι να τους ρωτήσεις απευθείας.

 

Αν τώρα εσύ εκανες το αρχικό ερώτημα ελπιζοντας οτι κάποιος θα σου απαντήσει οτι εχει παραγγείλει το ιδιο προιόν και δεν περασε τελωνείο ... τζάμπα τα keystrokes που πατήθηκαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,μια απορία εχω : περιμένω απο κινα ψιλοδεματα unregistered που ομως εμφανιζουν κινηση στο 17track απο αρχες Σεπτεμβρη και ακομα τιποτα ,arrived in greece 30 days ago λεει το track ,ενω άλλα απο αρχές Οκτωβρη ηδη τα έλαβα .Τι να έγινε ? Για τα συστημένα δεν το συζητώ απο 60 + μερες και αν .Εχει καποιος απο εσας κατι παρομοιο?Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,μια απορία εχω : περιμένω απο κινα ψιλοδεματα unregistered που ομως εμφανιζουν κινηση στο 17track απο αρχες Σεπτεμβρη και ακομα τιποτα ,arrived in greece 30 days ago λεει το track ,ενω άλλα απο αρχές Οκτωβρη ηδη τα έλαβα .Τι να έγινε ? Για τα συστημένα δεν το συζητώ απο 60 + μερες και αν .Εχει καποιος απο εσας κατι παρομοιο?Ευχαριστω...

Να βλεπεις το γραμματοκιβωτιο/θυριδα σου. Αν δεν χωρανε εκει θα εχει ειδοποιηση "ΜΙΚΡΟΔΕΜΑ" για να πας να το/τα παραλαβεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...