Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σημερα προσπαθησα με δυο διαφορετικες καρτες να κανω αγορα απο Aliexpress αλλα δεν ολοκληρωνεται η πληρωμη και μου γραφουν οτι μαλον η τραπεζα την μπλοκαρει. Προκειται για προπληρωμενες με επαρκες ποσο μεσα. Μηπως αντιμετωπισε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα προσπαθησα με δυο διαφορετικες καρτες να κανω αγορα απο Aliexpress αλλα δεν ολοκληρωνεται η πληρωμη και μου γραφουν οτι μαλον η τραπεζα την μπλοκαρει. Προκειται για προπληρωμενες με επαρκες ποσο μεσα. Μηπως αντιμετωπισε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;

 

Αν είναι Πειραιώς, θα προσπαθήσεις από 1/11 γιατί έπιασε το μηνιαίο όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Θελω να αγοράσω το παρακάτω :

 

https://www.ebay.com/itm/New-Replace-Remote-Car-Key-Shell-Case-Repair-micro-switches-For-Peugeot-206/182395060929?hash=item2a7797c2c1:g:3OYAAOSwUsJYWXWO&vxp=mtr

 

Ο πωλητής είναι αξιόπιστος κατά την γνώμη σας ;

 

Επίσης χρεώσεις ΦΠΑ - τελωνείο θα υπάρξουν για τόσο μικρή αξία; (αφού η ατέλεια είναι στα 22€)

 

Και τα 3€ ισχύουν μόνο για δέματα και όχι για επιστολικό ταχυδρομείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου είπαν στο ταχυδρομείο πως το τριευρω εχει καταργηθεί πλέον...Εγω περιμένω απο Αγγλία δεμα First priority 49€+ 16 euro ταχυδρομικά και ακόμα να φανει στην αναζήτηση ..μόνο στο Royal post δειχνει πως προωθειται για Ελλάδα ,εδω και τρείς μέρες...έλεος δηλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής θεωρείται ότι είναι αξιόπιστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου είπαν στο ταχυδρομείο πως το τριευρω εχει καταργηθεί πλέον...Εγω περιμένω απο Αγγλία δεμα First priority 49€+ 16 euro ταχυδρομικά και ακόμα να φανει στην αναζήτηση ..μόνο στο Royal post δειχνει πως προωθειται για Ελλάδα ,εδω και τρείς μέρες...έλεος δηλ....

Αν το ψάχνεις στα ΕΛΤΑ λογικό είναι να μη το δεις. Στo Royal δε σου εμφανιζει καμια αλλη εταιρια; GLS ας πουμε; Εμενα ειχε ερθει απο Royal με GLS και ηρθε σπιτι με ACS. Στο ενδιαμεσο ειχα μπει στην GLS και μου εδειχνε και tracking της ACS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής θεωρείται ότι είναι αξιόπιστος;

Επίσης λεει στην περιγραφή ότι το πακέτο περιλαμβάνει και μια μπαταρία. Εχω διαβάσει ότι υπάρχει θέμα με την εισαγωγή μπαταριών υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου είπαν στο ταχυδρομείο πως το τριευρω εχει καταργηθεί πλέον...Εγω περιμένω απο Αγγλία δεμα First priority 49€+ 16 euro ταχυδρομικά και ακόμα να φανει στην αναζήτηση ..μόνο στο Royal post δειχνει πως προωθειται για Ελλάδα ,εδω και τρείς μέρες...έλεος δηλ....

Μπορείς να βάλεις το tracking number εδω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου είπαν στο ταχυδρομείο πως το τριευρω εχει καταργηθεί πλέον...Εγω περιμένω απο Αγγλία δεμα First priority 49€+ 16 euro ταχυδρομικά και ακόμα να φανει στην αναζήτηση ..μόνο στο Royal post δειχνει πως προωθειται για Ελλάδα ,εδω και τρείς μέρες...έλεος δηλ....

 

Πως γινεται το ενα ταχυδρομειο να λεει οτι καταργηθηκε,

και το αλλο να λεει οτι υπαρχει;

Αυτη τη βδομαδα παρελαβα δεμα και πληρωσα 3ευρω...

 

Τελικα τι ισχυει;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης λεει στην περιγραφή ότι το πακέτο περιλαμβάνει και μια μπαταρία. Εχω διαβάσει ότι υπάρχει θέμα με την εισαγωγή μπαταριών υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;

Τελικά δεν κρατήθηκα το πήρα θα δείξει τι θα γίνει ...

Θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες ειχα παραγγειλει απο εξωτερικο banggood κ το παρελαβα αρχες ιανουαριου τωρα το 2017 κ δεν πληρωσα τελωνειο ηταν κινητο οσω το πληρωσα τοσο το πηρα..τωρα θελω να ξανα παραγγειλω κινητο εχει αλλαξει τιποτα στο τελωνειο στο να πληρωσω τιποτα extra?  δεν ξερω αν εχουν αλλαξει τα πραγματα γι αυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες ειχα παραγγειλει απο εξωτερικο banggood κ το παρελαβα αρχες ιανουαριου τωρα το 2017 κ δεν πληρωσα τελωνειο ηταν κινητο οσω το πληρωσα τοσο το πηρα..τωρα θελω να ξανα παραγγειλω κινητο εχει αλλαξει τιποτα στο τελωνειο στο να πληρωσω τιποτα extra?  δεν ξερω αν εχουν αλλαξει τα πραγματα γι αυτο ρωταω

 

Έχουν αλλάξει πολλά από τότε.

Διάβασε μερικές σελίδες από τις τελευταίες και θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...