Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+ ένα δικό μου εφυγε από Ολλανδία 11-05

και ακόμα να κάνει update στο tracking των ελτα εχει κολλήσει στο :

 

11/5/2017, 15:15:00

  ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

υπομονή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Nαι και μενα τα ιδια απλα το ιδιο δεμα οπως λεω πριν ενα μηνα ιδια διαδρομη σε 3 μερες εδειξε οτι εφτασε και τωρα παμε για 10 μερες και αν :unsure:

ΕΛΤΑ

ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 12-05-2017 19:59

ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-05-2017 19:59

ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-05-2017 20:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ ένα δικό μου εφυγε από Ολλανδία 11-05

και ακόμα να κάνει update στο tracking των ελτα εχει κολλήσει στο :

 

11/5/2017, 15:15:00

  ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

υπομονή..

Ναι 11/5 εσυ 12/5 εγω αμα σου ερθει η εσενα η εμενα ας ενημερωσουμε να δουμε που οφειλεται τελικα η τοση καθυστερηση να δειξει οτι εφτασε Ελλαδα. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι 11/5 εσυ 12/5 εγω αμα σου ερθει η εσενα η εμενα ας ενημερωσουμε να δουμε που οφειλεται τελικα η τοση καθυστερηση να δειξει οτι εφτασε Ελλαδα. :unsure:

 

Εγώ σας υπερκαλύπτω και τους δύο. Έχω ένα 11/5 κι ένα 12/5. Το 11/5 είναι κολλημένο ενώ το 12/5 μου ήρθε ειδοποίηση και θα το πάρω άυριο απ' τα ΕΛΤΑ. Δεν ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σας υπερκαλύπτω και τους δύο. Έχω ένα 11/5 κι ένα 12/5. Το 11/5 είναι κολλημένο ενώ το 12/5 μου ήρθε ειδοποίηση και θα το πάρω άυριο απ' τα ΕΛΤΑ. Δεν ξέρω τι παίζει.

Πως πηγε ΕΛΤΑ χωρις tracking ηταν δεν εβλεπες κινηση? το 11/5 που ειναι κολλημενο? εμενα εδω και 10 μερες εφυγε απο Ελβετια και ακομα αφιξη Ελλαδα δεν ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως πηγε ΕΛΤΑ χωρις tracking ηταν δεν εβλεπες κινηση? το 11/5 που ειναι κολλημενο? εμενα εδω και 10 μερες εφυγε απο Ελβετια και ακομα αφιξη Ελλαδα δεν ειδα

 

Όχι έβλεπα ότι προχωρούσε το δεύτερο. Το 11/5 φαίνεται ακόμα στην Ολλανδία. Κι αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση. Πως με διαφορά μιας μέρας το ένα είναι ακόμα εκεί ενώ το άλλο ήρθε στην πόρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι έβλεπα ότι προχωρούσε το δεύτερο. Το 11/5 φαίνεται ακόμα στην Ολλανδία. Κι αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση. Πως με διαφορά μιας μέρας το ένα είναι ακόμα εκεί ενώ το άλλο ήρθε στην πόρτα μου.

Τι να πω η λογικη λεει οτι ειναι Ελλαδα εδω και μερες αλλα ταχουν κανει μπαχαλο με τους σακους και ανοιγουν οτι ναναι και οχι με ημερομηνια αφιξης δε βρισκω αλλη εκδοχη 10 μερες απο Ευρωπη Ελλαδα ερχεσαι και με ποδηλατο :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκολλησε σημερα και το 2ο

Αντε μπραβο! εμενα τιποτα ακομα δυστυχως μεχρι και email εστειλα σημερα στην Swiss post μηπως ξερουν κατι  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορια, δοκιμασα να αγορασω κατι απο ebay με αξια τα 1370 ευρω αλλα δεν με αφηνει ενω υπηρχαν τα χρηματα στον λογαριασμο (ειχε +100 ευρω μεσα). Εχει περιορισμο ακομα λογω capitals για αγορες ανω τον 1000; 

 

Μετα εκανα δοκιμη να τα στειλω απο την Πειραιως στην revolut αλλα μου λεει ενω ειχα βαλει να στειλω 900 ευρω οτι εχω υπερβει το οριο. Στον λογαριασμο αυτον ειχα κανει μονο καποιες μικροαγορες (max 60 ευρω) μεσα στο μηνα προς εξωτερικο. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η Πειραιώς ανακοίνωσε από χθες (νομίζω) ότι έπιασε το μηνιαίο όριο εμβασμάτων στο εξωτερικό.

 

2. Πως προσπάθησες να αγοράσεις από ebay; Με κάρτα ή άλλο τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η Πειραιώς ανακοίνωσε από χθες (νομίζω) ότι έπιασε το μηνιαίο όριο εμβασμάτων στο εξωτερικό.

 

2. Πως προσπάθησες να αγοράσεις από ebay; Με κάρτα ή άλλο τρόπο;

 

Δοκιμασα και με καρτα και με paypall που ειναι συνδεδεμενο με την ιδια καρτα. Αν δεν βγαλω ακρη θα κοιταξω μηπως τα σπασω σε εθνικη και eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και με καρτα και με paypall που ειναι συνδεδεμενο με την ιδια καρτα. Αν δεν βγαλω ακρη θα κοιταξω μηπως τα σπασω σε εθνικη και eurobank.

Για να μπορέσεις να το αγοράσεις με την μια πρεπει να στείλεις ενα μέρος των χρημάτων στο balance του παυπαλ, δηλαδή στέλνεις 400 ευρω στο balance και τα υπόλοιπα τα τραβαει το παυπαλ απο την καρτα(λογαριασμο σου) εννοείται οτι το εμβασμα στο παυπαλ πρεπει να γινει απο αλλη τραπεζα και οχι απο την πειραιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...