Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπάρχουν τελωνειακές διατυπώσεις μεταξύ των χωρών της ΕΕ

Χμ, ναι. Οταν οι βαλίτσες περάσουν από έλεχγο θα δουν μέσα τα dvd. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, ναι. Οταν οι βαλίτσες περάσουν από έλεχγο θα δουν μέσα τα dvd. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό δλδ?

dvd εχει, οχι οπλα και ναρκωτικά

Μια χαρά νομιμα περνανε τα dvd. Δεν θα του πουν τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη έχουν περάσει 10 μέρες. Αφού 24 έφτασε Γερμανία και τώρα έχουμε 6 Απρίλη

Παει οδικώς. Ειναι αργό γενικά. Σε μένα έχει κάνει μέχρι και ένα μήνα συνολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος μπορεί να απαντήσει σ' αυτή την ερώτηση, όταν δεν γνωρίζει είδος, αξία κλπ

!

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος μπορεί να απαντήσει σ' αυτή την ερώτηση, όταν δεν γνωρίζει είδος, αξία κλπ

ρε makfil, βάλε μπρος τη μαγική σφάιρα, μύρισε λίγο και τα νυχια σου και απαντησε. Τόσο δύσκολο ειναι;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσο του tracking εάν πέρασε η θα περάσει πως θα το αναφέρει αυτό ρώτησα και εάν το αναφέρει στο αεροδρόμιο ή ποιο μετά  

 

Εσύ που το παρακολουθείς είδες αν πέρασε από το τελωνείο;

Για το αν ΘΑ περάσει, δεν το έχει γράψει ακόμη, γιατί θα φανεί εάν περάσει από την ΥΕΔ Θεσ/νίκης.

ρε makfil, βάλε μπρος τη μαγική σφάιρα, μύρισε λίγο και τα νυχια σου και απαντησε. Τόσο δύσκολο ειναι;  :-D

 

 

Καλό,   :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το στυλάκι "αν θεωρείς χαζή την ερώτηση μην απαντάς" δεν πουλάει πια.

Μιλάς σε ένα forum και ζητάς βοήθεια σε κάτι που δεν γνωρίζεις, όπως λες, ΄χωρίς να ξεκαθαρίζεις από την αρχή τι ζητάς, παίρνεις απάντηση ότι η ερώτησή σου δεν είναι πλήρης, διευκρινίζεις τι θέλεις και παίρνεις απάντηση στο θέμα σου αλλά μάς την πέφτεις και από πάνω.

 

Μάθε λοιπόν ότι, όταν κάνεις μια ερώτηση στο forum δεν την προόριζες για συγκεκριμένο μέλος, όπως κακώς εννοείς, αλλά σε όλα τα μέλη και μπορεί να σου απαντήσει οποιοσδήποτε.

 

Και στο παρελθόν είχες γράψει παρόμοια εριστικά σχόλια αλλά αυτό το στυλάκι δεν περνάει, για να μην το χαρακτηρίσω όπως αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση; Αν αγοράσω κάτι από το εξωτερικό, και γίνει κάποια στραβή και σταματήσουν το δέμα στο τελωνείο, εγώ πως θα το γνωρίζω;

1) Θα με ειδοποιήσουν οι ίδιοι αυτοβούλως από το τελωνείο για να πάω να το πάρω;

 

2) Θα πρέπει να ζητήσω αριθμό αποστολής από τον πωλητή για να παρακολουθώ την παραγγελία, και αν δω ότι μπήκε Ελλάδα αλλά έχει κολλήσει σε ένα σημείο για πολλές μέρες, τότε θα είναι στο τελωνείο;

 

3) Θα πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου;

 

4) κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση; Αν αγοράσω κάτι από το εξωτερικό, και γίνει κάποια στραβή και σταματήσουν το δέμα στο τελωνείο, εγώ πως θα το γνωρίζω;

1) Θα με ειδοποιήσουν οι ίδιοι αυτοβούλως από το τελωνείο για να πάω να το πάρω;

 

2) Θα πρέπει να ζητήσω αριθμό αποστολής από τον πωλητή για να παρακολουθώ την παραγγελία, και αν δω ότι μπήκε Ελλάδα αλλά έχει κολλήσει σε ένα σημείο για πολλές μέρες, τότε θα είναι στο τελωνείο;

 

3) Θα πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου;

 

4) κάτι άλλο;

και εγώ την ίδια απορία είχα και  μίλησα με τα ελτα και μου είπαν ότι σου έρχεται ειδοποιητήριο δεν έχω αντιμετωπίσει ανάλογη περίπτωση καθώς και αυτήν την φορά ήμουν τυχερός .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση; Αν αγοράσω κάτι από το εξωτερικό, και γίνει κάποια στραβή και σταματήσουν το δέμα στο τελωνείο, εγώ πως θα το γνωρίζω;

1) Θα με ειδοποιήσουν οι ίδιοι αυτοβούλως από το τελωνείο για να πάω να το πάρω;

 

2) Θα πρέπει να ζητήσω αριθμό αποστολής από τον πωλητή για να παρακολουθώ την παραγγελία, και αν δω ότι μπήκε Ελλάδα αλλά έχει κολλήσει σε ένα σημείο για πολλές μέρες, τότε θα είναι στο τελωνείο;

 

3) Θα πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου;

 

4) κάτι άλλο;

 

Έχει απαντηθεί η απορία σου πολλές φορές και με αναζήτηση θα εύρισκες τις απαντήσεις.

 

Εάν σταματήσει το δέμα σtο τελωνείο και έχεις tracking #, θα δεις τη στάση είτε στην Αθήνα (αεροδρόμιο) εάν μένεις από Αθήνα και κάτω είτε στη Θεσ/νίκη αν μένεις στη Β. Ελλάδα. 

Εάν δεν έχεις tracking #, θα πάρεις ειδοποιητήριο από τον ταχυδρόμο για να παραλάβεις από το γραφείο της περιοχής σου αφού πληρώσεις τα έξοδα, όπως θα κάνεις και στην 1η περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...