Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχει παρατηρηση κανεις   οτι οταν πας να ολοκληρωσεις την παγγελια σου στο gearbest δεν εμφανιζει αλλο την επιλογη για να χρησιμοποιησης τους gearbest points?  η μονο σε μενα το κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πριν κάνα χρόνο είχα παραγγείλει από ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest.

Έφυγε από Αγγλία και έκανε 2 βδομάδες να έρθει.

τελικα πριν λιγο εδειξε πως βρισκετε Ουγγαρια,ολα οκ λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια βοήθεια-συμβουλή.

 

Ειχα παραγγείλει απ'το aliexpress ένα κλειδί αυτ/του. Το στέλνει υποτίθεται ο πωλητης, δίνει τρακινγκ. 

 

Βαζοντας το τρακινγκ, βγάζει καθε μερα Update "item hasn't been picked up by courier" 

 

Αυτό το πράγμα κάνα μήνα τώρα. 

 

Εχω στείλει 2 πμ τον πωλητή, με έχιε γραμμένο.

 

Ανοίγω dispute χτες, εμφανίζεται ως δια μαγείας και μου γράφει, "το χω στείλει, χρειάζεται χρόνος να εμφανιστεί στο σύστημα και να κανω υπομονή".

Εγώ πίστεύω πως λέει λαλακίες. Και το αλλο δέμα που παρηγγειλα την ιδια περίοδο (που ηρθε προ 2 εβδομαδων), όντως επρεπε να περασουν 4-5 μερες για να κανει update το που ευρίσκεται.

Κι αυτουνου 1 μήνα να αναγράφει το "item hasn't been picked up by courier"  ?

 

Δεν είναι περίεργο;

 

(ειχα ανεβάσει και μια φωτο παλαιότερα).

 

Υ.Γ. εχω ανεβάσει στο dispute ως evidence μια εικονα του hasn't picked up...εδω και μήνα και τα 2 πμ μου που εχουν μείνει αναπάντητα.

Υ.Γ.2 πραγματικα τέτοιο ερασιτέχνη, πρωτα φορα συναντών. Και μετανιώνω που αγορασα απο ali.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γεγονός ότι σε μια αχανή χώρα όπως η Κίνα, η διαδρομή από την αποθήκη κάθε κινέζου πωλητή μέχρι το αεροδρόμιο αναχώρησης του δέματος από Κίνα για την Ευρώπη μπορεί να πάρει κάποιες μέρες αλλά όχι μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε φαντάζομαι προχωρώ το dispute, το οποίο θαρρώ πως θα κερδίσω.

 

Και δεν ειναι τόσο για τα 25ε που θα μου κανει refund, αλλα για τη ταλαιπωρία της αναμονής τόσο καιρό για το τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε φαντάζομαι προχωρώ το dispute, το οποίο θαρρώ πως θα κερδίσω.

 

Και δεν ειναι τόσο για τα 25ε που θα μου κανει refund, αλλα για τη ταλαιπωρία της αναμονής τόσο καιρό για το τίποτα.

 

 

 

dispute στο aliexpress μπορεις να ανοιξεις για μη παραλαβη αντικειμενου μετα τις πρωτες 12 μερες μεχρι 60 μερες + 15 ακομα.

 

 

αφου το tracking δεν βγαζει κατι συγκεκριμενο θα κερδισεις το dispute

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μιλάμε ο πωλητής είναι για τ'αναθεμα. Και ειχε ντεμεκ σχεδόν άριστες αξιολογήσεις...

 

Τοσο καιρό δεν απαντούσε στα πμ και μολις άνοιξα dispute άρχισε τα παρακάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε φαντάζομαι προχωρώ το dispute, το οποίο θαρρώ πως θα κερδίσω.

 

Και δεν ειναι τόσο για τα 25ε που θα μου κανει refund, αλλα για τη ταλαιπωρία της αναμονής τόσο καιρό για το τίποτα.

 

dispute στο aliexpress μπορεις να ανοιξεις για μη παραλαβη αντικειμενου μετα τις πρωτες 12 μερες μεχρι 60 μερες + 15 ακομα.

 

 

αφου το tracking δεν βγαζει κατι συγκεκριμενο θα κερδισεις το dispute

To aliexpress δεν ασχολείται καν με dispute πρι το δίμηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το λές κάτι θα ξέρεις, αλλά σε μια μπάρα πάνω γράφει οτι σε 3 μέρες το ali θα μπει στη κουβέντα, αν μέχρι τότε δε βρούμε λύση.

 

Ιδωμεν λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

πριν καιρό είχα αγοράσει ένα digitizer από το aliexpress την ίδια μέρα που έφτασε το δοκίμασα και δεν δούλευε άνοιξα case και ενώ από το to customer chat μου έλεγαν ότι θα επιστραφούν από την στιγμή που ανέβασα και βίντεο και φωτογραφίες που έδειχναν ότι τοποθετήθηκε σωστά και δεν δουλεύει  σήμερα βγήκε απόφαση και έχασα . Τι μπορώ να κάνω ; Μπορώ να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής είχα πληρώσει με revolut ;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

πριν καιρό είχα αγοράσει ένα digitizer από το aliexpress την ίδια μέρα που έφτασε το δοκίμασα και δεν δούλευε άνοιξα case και ενώ από το to customer chat μου έλεγαν ότι θα επιστραφούν από την στιγμή που ανέβασα και βίντεο και φωτογραφίες που έδειχναν ότι τοποθετήθηκε σωστά και δεν δουλεύει  σήμερα βγήκε απόφαση και έχασα . Τι μπορώ να κάνω ; Μπορώ να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής είχα πληρώσει με revolut ;   

 

 

 

http://activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/file_claim.php

 

 

Step 4. If your dispute was closed by our Case Management Team but you are not satisfied with the result, you can tell us your problem though Dispute Survey within 15 days or click Appeal to appeal the result within 7 days of the case closing.

To aliexpress δεν ασχολείται καν με dispute πρι το δίμηνο

 

 

 

λαθος. αυτο δεν ισχυει. υπαρχει συγκεκριμενη ημερομηνια οπου φαινεται μπαινει το aliexpress

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/file_claim.php

 

 

Step 4. If your dispute was closed by our Case Management Team but you are not satisfied with the result, you can tell us your problem though Dispute Survey within 15 days or click Appeal to appeal the result within 7 days of the case closing.

 

 

 

 

λαθος. αυτο δεν ισχυει. υπαρχει συγκεκριμενη ημερομηνια οπου φαινεται μπαινει το aliexpress

Ποιο πρόβλημα δηλαδή οτι δεν παρέλαβε στις 30μερες

Μακάρι να τα παρει πισω στο μηνα αλλα είναι πολύ δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πρόβλημα δηλαδή οτι δεν παρέλαβε στις 30μερες

Μακάρι να τα παρει πισω στο μηνα αλλα είναι πολύ δύσκολο

μα δεν πρόκειται για τον έφτασε αλλά για το ότι έφτασε και δεν δούλευε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...