Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 - 15 εργασιμες λογικα.

 Δεν αφαιρέθηκαν τα χρήματα απο το λογαριασμό για να γίνει refund. Έτσι όπως το κατάλαβα, δεσμεύτηκαν τα χρήματα την Παρασκευή μέχρι σήμερα που ήταν να γίνει η επιβεβαίωση της παραγγελίας, και αντ' αυτού έγινε ακύρωση. Το χρηματικό ποσό όμως δεν εμφανίζεται στον winbank ως κίνηση του λογαριασμού. Και σε αυτή την περίπτωση θέλει τόσες πολλές μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αλλιως τα ξερω παντως τα πραγματα!

Καλο θα ηταν να διαβαζεις αυτα που γράφονται και να ξεχάσεις αυτά που λανθασμένα ξέρεις, εξ άλλου για αυτό είναι τα φορουμς :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αν κάνω λάθος!  τοτε ποιος ο λόγος να δέινουμε παρπανω λεφτα στο registered?

Δεν ξερω μπορει να εχεις πολλα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αν κάνω λάθος!  τοτε ποιος ο λόγος να δέινουμε παρπανω λεφτα στο registered?

1) Για να μας έρθει κάτι πιο γρήγορα

2) Για να μην το πετάξει το πακέτο ο ταχυδρόμος στην αυλή -γιατί είναι εύθραυστο ας πούμε- όπως συμβαίνει συνήθως με τα unregistered

3) Για να έρθει έστω και να μη "χαθεί" στη διαδρομή, καθώς τα disputes δεν είναι "ψωμοτύρι" και από κάποια στιγμή και μετά έχουν συνέπειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Έχω παραγγείλει ένα digitizer για κινητό από το ebay και ζήτησα από τον πωλητή να μου το στείλει register. Δέχτηκε κανονικά και δεν ήθελε επιπλέον χρήματα αλλα είχε μόνο china post από ταχυδρομεία. Έκανα την παραγγελία 1-2 Ιανουαρίου και μετα από 2-3 μέρες ξεκίνησε κανονικά το trucking. Παραθέτω φωτογραφίες μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε γτ γράφει συνέχεια τα ίδια. Από το ένα μέρος στο άλλο και πάλι πίσω.
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

post-330925-0-35706100-1485210585_thumb.png

post-330925-0-16208700-1485210588_thumb.png

post-330925-0-72506900-1485210590_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα παει οριστε και το δικο μου επισης ιδιο προιον https://www.17track.net/el/track?nums=RS392090396CN&fc=0

edit : νομιζω οτι η επομενη σταση του tracking ειναι οτι εφτασε Ελλαδα ...οποτε υπομονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε ένα email απο paypal

We recently noticed an issue with your account.

 

What's the problem?

 

One of the last access to your account has been made by a device

or a place that we do not recognize, For security reasons,

we want to verify that you are the account holder.

 

Case ID Number:

 

Please click the button below to submit your information. After you click it,

you'll be taken to the PayPal website. Then, log in to your PayPal account

and follow the instructions to submit your information.

 

Δεν το έχω κάνει ακόμη γιατί φοβάμαι να μην είναι κανένα σπαμ.

Να το πατήσω το κουμπί κα να βάλω τον κωδικό.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αγορά από geekbuying 11 Νοεμβρίου και ακόμα δεν έχει φτάσει Ελλάδα σύμφωνα με το tracking number.Μίλησα μαζί τους και 1) είπαν να περιμένω λίγο ακόμη και 2) "And you can contact your local post office and offer a document with the stamp to prove that you don’t receive your package. 

(please get it with  the stamp of the post office  )"

Δίνουν τα ΕΛΤΑ τέτοια βεβαίωση?

Τελικά μετά από dispute/escalate στο Paypal πήρα τα λεφτά μου πίσω.Το κινητό βέβαια ακόμη αγνοείται.

Έχει παραλάβει κανείς από εκείνη τη περίοδο;

 

2016-11-28 15:34 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2016-11-29 10:34 The item is on transport to the country of destination

2016-11-28 15:34 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-21 07:38 The item is pre-advised

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε ένα email απο paypal

We recently noticed an issue with your account.

 

What's the problem?

 

One of the last access to your account has been made by a device

or a place that we do not recognize, For security reasons,

we want to verify that you are the account holder.

 

Case ID Number:

 

Please click the button below to submit your information. After you click it,

you'll be taken to the PayPal website. Then, log in to your PayPal account

and follow the instructions to submit your information.

 

Δεν το έχω κάνει ακόμη γιατί φοβάμαι να μην είναι κανένα σπαμ.

Να το πατήσω το κουμπί κα να βάλω τον κωδικό.?

Είναι κλασσική περιπτωση phising για να υποκλαπουν οι κωδικοι σου. Για να σου φύγει οποιαδήποτε αμφιβολία, ανοίγεις ενα broswer γράφεις www.paypal.com κάνεις login και αν υπάρχει αληθινο πρόβλημα θα στο γράφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Έχω παραγγείλει ένα digitizer για κινητό από το ebay και ζήτησα από τον πωλητή να μου το στείλει register. Δέχτηκε κανονικά και δεν ήθελε επιπλέον χρήματα αλλα είχε μόνο china post από ταχυδρομεία. Έκανα την παραγγελία 1-2 Ιανουαρίου και μετα από 2-3 μέρες ξεκίνησε κανονικά το trucking. Παραθέτω φωτογραφίες μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε γτ γράφει συνέχεια τα ίδια. Από το ένα μέρος στο άλλο και πάλι πίσω.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Το ότι πήγαινε από το ένα μέρος στο άλλο ενόσω ήταν στην Κίνα για 4-5 μέρες δεν ήταν πρόβλημα. Η Κίνα είναι αχανής χώρα και έτσι συμβαίνει. Το ότι έχει βγάλει "sent item abroad" εδώ και 13 μέρες (αρχίζουν να γίνονται αδικαιολόγητα πολλές) και ακόμα -φαίνεται- να μην έφτασε είναι κάπως πιο ανησυχητικό. Σε αυτό το στάδιο είναι που κόλλησαν όλα τα πακέτα όσων είχαμε προβλήματα τους τελευταίους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κλασσική περιπτωση phising για να υποκλαπουν οι κωδικοι σου. Για να σου φύγει οποιαδήποτε αμφιβολία, ανοίγεις ενα broswer γράφεις www.paypal.com κάνεις login και αν υπάρχει αληθινο πρόβλημα θα στο γράφει.

μπήκα στη σελίδα και δεν έχει κανένα μήνυμα...οπότε σπαμ είναι ...καλά που δεν πάτησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπήκα στη σελίδα και δεν έχει κανένα μήνυμα...οπότε σπαμ είναι ...καλά που δεν πάτησα..κ

γενικα οταν λαμβάνεις τετοια emails ΔΕΝ πατάς τα links/κουμπια μεσα στο email, αλλά πας χειροκίνητα στη διευθυνση (π.χ. gmail, paypal, κλπ) και κάνεις login κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...