Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!! θα ηθελα να με βοηθησετε και εμενα λιγο.... Εκανα την πρωτη μου παραγγελια απο το Gearbest στις 8 του δεκεμβρη και ακομη να μου ερθει το δεμα μου.... η αποστολη εχει γινει μεσω NLpost  και το tracking number μου ειναι αυτο:  RS735176673NL
Τι μπορει να εχει συμβει; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το δέμα σου είναι, μάλλον, στον ίδιο σάκο μα αρκετά άλλα που έχουν κολλήσει από καιρό σε κάποιο σημείο της διαδρομής, χωρίς να είναι σίγουρο που και για ποια αιτία..

Μερικά δέματα από εκείνη την περίοδο έχουν αρχίσει να εμφανίζονται τις τελευταίες μέρες. Περίμενε λίγο ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!! θα ηθελα να με βοηθησετε και εμενα λιγο.... Εκανα την πρωτη μου παραγγελια απο το Gearbest στις 8 του δεκεμβρη και ακομη να μου ερθει το δεμα μου.... η αποστολη εχει γινει μεσω NLpost και το tracking number μου ειναι αυτο: RS735176673NL

Τι μπορει να εχει συμβει;

 

 

 

Ακριβώς στην ίδια μοίρα είμαι και εγώ

RS735990503NL

Δεν μπορώ να καταλάβω και μάλλον οι Ολλανδοί δεν μας τα λένε καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς στην ίδια μοίρα είμαι και εγώ

RS735990503NL

Δεν μπορώ να καταλάβω και μάλλον οι Ολλανδοί δεν μας τα λένε καλά...

Τουλαχιστον πιστευω να μας  ερθουν τα δεματα μας... Κλασσικα αργουν μεσω NLpost πανω κατω σε ενα μηνα ομως μου ερχονται παντα, αυτην την φορα ομως εχει παει πανω απο εναν μηνα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον πιστευω να μας ερθουν τα δεματα μας... Κλασσικα αργουν μεσω NLpost πανω κατω σε ενα μηνα ομως μου ερχονται παντα, αυτην την φορα ομως εχει παει πανω απο εναν μηνα....

.

 

Είχα παραγγείλει ταυτόχρονα και κάτι πακέτα ,untracked και ήρθαν χθες αυτό τίποτα ..... Δεν μπορώ να καταλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα μαζεμένα 3 δέματα όλα από Gearbest, το ένα από μέσα Δεκέμβρη και τα άλλα δύο από αρχές Ιανουαρίου, μικρής αξίας βέβαια, από eBay παραγγελία από τέλη Νοέμβρη τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παρέλαβα επιτέλους ενα unregistered δεματάκι απο Κινα μετά απο 2 μήνες μαζί με μια νέα παραγγελία απο Αγγλία μέσα σε 8 ημέρες !  :-)  Τι έγινε ξαφνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παρέλαβα επιτέλους ενα unregistered δεματάκι απο Κινα μετά απο 2 μήνες μαζί με μια νέα παραγγελία απο Αγγλία μέσα σε 8 ημέρες !  :-)  Τι έγινε ξαφνικά;

 

Εγώ αύριο το πρωί καλώ στα ΕΛΤΑ για εξηγήσεις και αν δεν πάρω αξιόλογη απάντηση (που είμαι σίγουρος ότι δεν θα πάρω), προχωράω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Συνιστώ να αρχίσετε να κινείστε και οι υπόλοιποι σε αυτή τη γραμμή. Δεν έπαθε κάτι ξαφνικά η NLPost και ειδικά στις αποστολές της προς την Ελλάδα. Είναι δεδομένο ότι το πρόβλημα είναι εδώ στην Ελλάδα. Και είτε είναι στους μηχανισμούς των ΕΛΤΑ, του αεροδρομίου ή των τελωνείων, πρέπει να μας είναι αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αύριο το πρωί καλώ στα ΕΛΤΑ για εξηγήσεις και αν δεν πάρω αξιόλογη απάντηση (που είμαι σίγουρος ότι δεν θα πάρω), προχωράω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Συνιστώ να αρχίσετε να κινείστε και οι υπόλοιποι σε αυτή τη γραμμή. Δεν έπαθε κάτι ξαφνικά η NLPost και ειδικά στις αποστολές της προς την Ελλάδα. Είναι δεδομένο ότι το πρόβλημα είναι εδώ στην Ελλάδα. Και είτε είναι στους μηχανισμούς των ΕΛΤΑ, του αεροδρομίου ή των τελωνείων, πρέπει να μας είναι αδιάφορο.

Είχα μια παραγγελία απο bangood και μέσα απο το bangood φαινόταν οτι είχε φτάσει Ελλάδα απο 26/12 και παρέλαβα Χθες..... αυτό εξηγεί πολλά.... επίσης αρχίζω να υποψιάζομαι οτι κάτι έχει παιχτεί με τους σάκους ή τους χάσανε ή τους κλέψανε δεν εξηγείται αλλιώς να μην έχει σκαναριστεί τίποτα ακόμη.... κάτι βρωμάει

εκτός και αν ήταν λόγω αδειών εορτών και λείπαν οι μισοί και παραπάνω υπάλληλοι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο η NL ,κι εγώ περιμένω 3 πακέτα από Κίνα (διαφορετικοί πωλητές) τα οποία εστάλησαν με CN  μες στο Νοέμβρη, και δεν έχει φτάσει τίποτα. Όλες οι τελευταίες ενημερώσεις δείχνουν απλά ότι έφυγαν από Κίνα. Για να μην μιλήσω για μια παραγγελία μου από το site redbubble (untracked) την οποία υποτίθεται έστειλαν 3 φορές (μία όταν την έκανα τέλη Οκτώβρη + 2 reship κάθε φορά που παραπονιόμουν ότι πέρασε η προθεσμία και δεν έλαβα τίποτα - απορώ κι εγώ για το δεύτερο reship, δεν περίμενα ότι θα με πίστευαν) και από τις τρεις φορές, έφτασε επιτέλους η μία εξ αυτών. Και γράφει και Sweden απάνω, δεν το περίμενα από την άλλη άκρη του κόσμου. Οπότε κι εγώ πιστεύω ότι το πρόβλημα το έχουν τα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα παιδιά έχει παραλάβει κανείς από YANWEN  τώρα πρόσφατα , και αν ναι πότε είχε φτάσει Ελλάδα περίπου; Να ξέρουμε πότε θα έρθει η σειρά μας.  

YD168003949YW 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα παιδιά έχει παραλάβει κανείς από YANWEN  τώρα πρόσφατα , και αν ναι πότε είχε φτάσει Ελλάδα περίπου; Να ξέρουμε πότε θα έρθει η σειρά μας.  

YD168003949YW 

 

Παραπάνω το γράφω στο http://www.insomnia.gr/topic/473757-αγορές-από-το-εξωτερικό/?p=55412438

Έχω πακέτο που περιμένω ακριβώς από τον ίδιο φορέα. Έχει φτάσει Ελλάδα από 1/1/2017 και ακόμα περιμένω!

Στο trackitonline.ru το τσεκάρεις. Το δικό σου βλέπω ότι έφτασε μόλις 12/1 δηλαδή 12 μέρες μετά από το δικό μου. Μάλλον έχεις ΠΟΛΥ μέλλον ακόμα συνεπώς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.
Μήπως γνωρίζετε την προμήθεια που κρατάει η Εθνική και η Πειραιώς για τη μετατροπή συναλλάγματος από αγορές?

 

Για την Πειραιώς κάπου διάβασα 2% επί του ποσού των συναλλαγών, για την Εθνική τι ισχύει?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν εννοείς την προμήθεια που χρεώνουν οι τράπεζες στις αγορές σε συνάλλαγμα, η ΕΤΕ δεν χρεώνει προμήθεια και η Πειραιώς ανάλογα την κάρτα.

 

Περισσότερα, στο αντίστοιχο κεφάλαιο του επικαιροποιημένου οδηγού της υπογραφής μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...