Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ψωνίσει κάποια/κάποιος απο εδώ?  http://www.stradivarius.com/gr/

 

Παραγγελία 25/11 ένα ζευγάρι παπούτσια και ακόμα μεταφέρεται. Απο εξωτερικό στέλνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ακύρωσα καταλάθος αγορά στο aliexpress αφού έλαβα mail οτι πληρώθηκε, θα μου επιστραφουν τα χρήματα;

επειδή ήμουν συνδεδεμένος σε 2 browsers ταυτόχρονα, και έγινε ένα μπέρδεμα με διπλές προσθήκες στο καλάθι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακύρωσα καταλάθος αγορά στο aliexpress αφού έλαβα mail οτι πληρώθηκε, θα μου επιστραφουν τα χρήματα;

επειδή ήμουν συνδεδεμένος σε 2 browsers ταυτόχρονα, και έγινε ένα μπέρδεμα με διπλές προσθήκες στο καλάθι

Νομιζω οτι θα πρεπει να συμφωνήσει και ο πωλητής.

Καλυτερα να επικοινωνισεις μαζί του και να του εξηγησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλτου email ότι η παραγγελία θα προχωρήσει ως έχει και ότι καταλαθος πατήθηκε η ακύρωση. Δεν νομίζω ότι είναι και κάτι τόσο τραγικό από πλευράς του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μπορει καποιος να με βοηθησει σε κατι γιατι εχω απελπιστει? Μπορω να κανω αγορα απο ebay  μεσω paypal, aπο τo Αmazon και απο το fnac της Γαλλιας? Για την ακριβεια θελω να αγορασω καποια Γαλλικα βιβλια που ειναι διαθεσιμα στο εξωτερικο, αλλα εδω στα Γαλλικα βιβλιοπωλεια λενε οτι δε μπορουν να τα παραγγειλουν γιατι κατι συμβαινει με τους προμυθευτες που τα παιρνουν απο συγκεκριμενα σαιτς στα οποια δεν ειναι διαθεσιμα. Εγω αν τα παραγγειλω και τα πληρωσω ηλεκτρονικα, θα τα παραλαβω ,η θα ελεγχθουν και θα δεσμευθουν λογω capital controls και δηλαδη δε θα φτασουν ποτε σε μενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με paypal από ebay εάν το δέχεται ο πωλητής, από amazon όχι από fnac ναι.

Μπορείς, βέβαια, να αγοράσεις απ' ευθείας με την κάρτα σου.

Τα βιβλία  δεν περιλαμβάνονται στα απαγορευμένα λόγω CC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν τα παραγγειλω και τα πληρωσω ηλεκτρονικα, θα τα παραλαβω ,η θα ελεγχθουν και θα δεσμευθουν λογω capital controls και δηλαδη δε θα φτασουν ποτε σε μενα?

 

Πως σχημάτισες την εντύπωση ότι με τα capital controls υπήρχε πιθανότητα να σου ...δεσμεύσουν τα βιβλία; Που; Να σου τα κρατήσουν στα σύνορα ας πούμε; Για τις αγορές που δεν ήταν "επιτρεπόμενες", απλά απορριπτόταν η πληρωμή. Τα βιβλία δεν ήταν ποτέ ανάμεσα σε αυτές ούτε στις αρχές των cc. Προχώρα κανονικά στην αγορά σου. Δεν είναι λόγοι για "απελπισία" αυτοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες φίλε, η ανάγκη για γνώση πού μπορεί να σε φτάσει...; :-)

 

Το ίδιο μου είχε συμβεί και εμένα και κάποια ιταλικά βιβλία, ώσπου στο τέλος το αποδέχτηκα, για κάποια εξ αυτών (έλλειψη στην αγορά και εκεί που τα έβρισκα, δεν δεχόντουσαν να τα στείλουν Ελλάδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκει που τα βρισκω,δεχονται να τα στειλουν στην Ελλαδα. Αυτο που σκεφτομαι ειναι αν θα φτασουν στο σπιτι μου, η θα δεσμευτουν λογω Capital Controls και δε θα ερθουν ποτε. Εχει αγορασει καποιος πραγματα απο το εξωτερικο? Τα παρελαβε?    :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκει που τα βρισκω,δεχονται να τα στειλουν στην Ελλαδα. Αυτο που σκεφτομαι ειναι αν θα φτασουν στο σπιτι μου, η θα δεσμευτουν λογω Capital Controls και δε θα ερθουν ποτε. Εχει αγορασει καποιος πραγματα απο το εξωτερικο? Τα παρελαβε? :wacko:

Αν τα αγοράσεις δεν υπάρχει κάτι που να τα εμποδίσει να έρθουν στην Ελλάδα, τα cc εφαρμόζονται κατά την πληρωμή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκει που τα βρισκω,δεχονται να τα στειλουν στην Ελλαδα. Αυτο που σκεφτομαι ειναι αν θα φτασουν στο σπιτι μου, η θα δεσμευτουν λογω Capital Controls και δε θα ερθουν ποτε. Εχει αγορασει καποιος πραγματα απο το εξωτερικο? Τα παρελαβε?    :wacko:

 

Διάβασες αυτό που σου απάντησα στο προηγούμενο post; Διάβασες καθόλου έστω 2-3 σελίδες πίσω; Το παρόν θέμα έχει 223 σελίδες ως τώρα. Οι 125 εξ' αυτών έχουν γραφτεί από τη μέρα που επιβλήθηκαν οι κεφαλαιακοί έλεγχοι. Λες οι αγορές από το εξωτερικό να ήταν ανέφικτες -'οπως το έχεις στο μυαλό σου- και να συζητάμε άνευ θέματος εδώ και 1,5 χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

14.11.2016 04:42
 
 
14.11.2016 06:42
 
 
14.11.2016 09:42
 
 
 
14.11.2016 11:15
 
 
15.11.2016 19:15
 
 
16.11.2016 13:19
 
 
16.11.2016 18:52
 
 
28.11.2016 18:52
 
 
28.11.2016 22:32

 

Για ένα μικρό πακέτο (2 θήκες κινητού συνολικής αξίας $4,20), με tracking no: BJ14790697406581, έχω την παραπάνω εικόνα από το trackitonline.ru. To 17track δεν το ανιχνεύει. Γιατί καθυστερεί τόσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Κίνα είναι;

 

Edit : Από Ισραήλ μάλλον. Με ποιόν τρόπο στέλνει;

 

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Gearbest είναι πάντως. Το trackitonline είναι το μόνο που βγάζει το παραπάνω αποτέλεσμα. Το 17track και το aftership απλά δεν το βρίσκουν. Ό,τι επιλογή carrier κι αν έβαλα. Μέσα στις παραγγελίες του gearbest λέει αρχικά "Shipping method: Switzerland Post Unregistered" όταν πατάω στο track your shipment λέει "China Post surface mail : Nov 14, 2016 19:42:57 PM PST"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...