Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα ξαναρχισα να κανω καποιες μικρες αγορες μεσω paypal,

οσο θυμομουν ηταν πιο οικονομικο να κανει την μετατροπη συναλλαγματος η τραπεζα(στην προκειμενη EUROBANK) σε σχεση με το paypal.

Αγορασα διαφορες χαζομαρες κατω του 5ευρου και σαν να μου λειπανε καποια χρηματα,μολις πηγα στην τραπεζα και ειδα οτι με χρεωνει 2,50 ευρω ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΑΛΑΓΜΑ.

Ειναι δυνατων?Για αγορα 0,67 cent να μου χρεωνει 2,50 ευρω μετατροπη?

 

Εαν εβαζα το paypal να κανει την μετατροπη θα το γλιτωνα το 2,50 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι δυνατόν αφού περιλαμβάνεται στο Τιμολόγιο εργασιών της από πολλά χρόνια. Το έχουμε, άλλωστε, συζητήσει πολλές φορές σε διάφορα νήματα.

 

Άλλο θέμα η μετατροπή του συναλλάγματος και άλλο η χρέωση προμήθειας στις αγορές σε συνάλλαγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να προτεινετε κανα site για τεχνολογικα προιοντα, ρουχισμο ή ειδη σπιτιου εκτος απο Banggood, Gearbest, Fasttech και Sportsdirect?

 

Ρίξε μια ματιά σε AliExpress, Amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να προτεινετε κανα site για τεχνολογικα προιοντα, ρουχισμο ή ειδη σπιτιου εκτος απο Banggood, Gearbest, Fasttech και Sportsdirect?

 geekbuying.com, miniinthebox.com, και φυσικά το ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει μια παραγγελια απο vickmall

27 οκτωβριου μου δινουν το track number - βαζοντας το στο singapore post μου εμφανίζει αυτό

 
 

28-10-2017 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

εχω κανει πολλες αγορες αυτο πρωτη φορα το βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει μια παραγγελια απο vickmall

27 οκτωβριου μου δινουν το track number - βαζοντας το στο singapore post μου εμφανίζει αυτό

 
 

28-10-2017 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

εχω κανει πολλες αγορες αυτο πρωτη φορα το βλεπω

 

Αυτό είναι ένα προκαταρτικό στάδιο της αποστολής, δηλαδή ενημερώθηκε η μεταφορική για την παραλαβή του δέματος και σε 3-4 μέρες θα δεις ενημέρωση ότι το παρέλαβε, οπότε θα ξεκινήσει το ταξίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω αγορά από amazon UK.

Θέλω να ρωτήσω εαν έχουν χαλαρώσει καθόλου τα capital, γιατί πέρυσι που προσπαθούσα να κάνω πληρωμή, με απέρριπτε.

(Prepaid card Πειραιώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω αγορά από amazon UK.

Θέλω να ρωτήσω εαν έχουν χαλαρώσει καθόλου τα capital, γιατί πέρυσι που προσπαθούσα να κάνω πληρωμή, με απέρριπτε.

(Prepaid card Πειραιώς)

Nαι νομίζω μπορεις να κάνεις πλέον και με ελληνικές κάρτες, αν και προσωπικά παραμένω "πιστός" σε revolut και leupay. B)

Εχει κανείς χρησιμοποιήσει την υπηρεσία www.mygermany.com για εικονική γερμανική διεύθυνση για αγορές απο ιστοσελίδες όπως www.otto.de που δεν στέλνουν Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ψωνισει κανεις απο αυτο το site?

http://www.timberlandboutique.com/en/

πολυ καλες τιμες για να ειναι αληθινες     δεν εχει paypal

 

1) Δεν δέχεται Paypal όπως είδες κι εσύ.

2) Το domain έχει αγοραστεί μόλις πριν 1-2 μήνες (https://who.godaddy.com/whoisstd.aspx?domain=timberlandboutique.com&prog_id=GoDaddy&k=9%2fRx1G17umhD70OLaaqGKJVfHiPEcYxDudEz3e0ljHik%2fTW%2fqoVXSSZpXUk3LXRIL9SygeXYzvo%3d) από κάποιον στον Παναμά

3) Οι τιμές του είναι αδιανόητα χαμηλές για να είναι αληθινές.

Νομίζω το συμπέρασμα που βγαίνει είναι ξεκάθαρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...