Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι Αμερικάνοι δεν λένε ψέματα όντως. Μου κάνει εντύπωση και που δέχτηκε να ρίξει την αξία στα 50$. Η USPS παραδίδει τελικά με τα ΕΛΤΑ. Οι πιθανότητες να εκτελωνιστεί τόσο μικρό σε μέγεθος δέμα και αξίας μόνο 50$ είναι κατά τη γνώμη μου και από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου ελάχιστες. Και να περάσει ακόμα το κόστος δεν θα είναι και υπέρογκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια!!!

θελω να αγορασω 3 πραγματα απο amazon.com (ακουστικα,ποντικι και mousepad) και αναρρωτιομουν:
πρωτον:τι να διαλεξω used η refurbrished??
δευτερον:τι θα παιχτει με εξτρα εξοδα (τελωνεια και τετοια;;).τι πιθανοτητες εχει να τα κρατησουν και μετα να τρεχω;; (δεν ξερω και ποσο μεγαλο θα ειναι το πακετο,οποτε μηπως τη γλιτωσει)
ολα μαζι εχουν 232 ευρω + 63 ευρω μεταφορικα.

βοηθηστε plz αν μπορειτε!!!!οποιαδηποτε συμβουλη παραπανω απο καλοδεχουμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια!!!

 

θελω να αγορασω 3 πραγματα απο amazon.com (ακουστικα,ποντικι και mousepad) και αναρρωτιομουν:

πρωτον:τι να διαλεξω used η refurbrished??

δευτερον:τι θα παιχτει με εξτρα εξοδα (τελωνεια και τετοια; ;).τι πιθανοτητες εχει να τα κρατησουν και μετα να τρεχω;; (δεν ξερω και ποσο μεγαλο θα ειναι το πακετο,οποτε μηπως τη γλιτωσει)

ολα μαζι εχουν 232 ευρω + 63 ευρω μεταφορικα.

 

βοηθηστε plz αν μπορειτε!!!!οποιαδηποτε συμβουλη παραπανω απο καλοδεχουμενη

 

New μόνο.

Για το τελωνείο το amazon.com σε χρεώνει τα έξοδά του στην παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια!!!

 

θελω να αγορασω 3 πραγματα απο amazon.com (ακουστικα,ποντικι και mousepad) και αναρρωτιομουν:

πρωτον:τι να διαλεξω used η refurbrished??

δευτερον:τι θα παιχτει με εξτρα εξοδα (τελωνεια και τετοια; ;).τι πιθανοτητες εχει να τα κρατησουν και μετα να τρεχω;; (δεν ξερω και ποσο μεγαλο θα ειναι το πακετο,οποτε μηπως τη γλιτωσει)

ολα μαζι εχουν 232 ευρω + 63 ευρω μεταφορικα.

 

βοηθηστε plz αν μπορειτε!!!!οποιαδηποτε συμβουλη παραπανω απο καλοδεχουμενη

 

Να σκεφτείς περισσότερο αν σε συμφέρει η αγορά τους από Αμερική, με δεδομένο ότι θα πληρώσεις μεταφορικά και έξοδα εκτελωνισμού (ΦΠΑ) στο amazon.

 

Ψάξε αν υπάρχουν τα ίδια στις ευρωπαικές αμαζόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη στο αμαζον με το που τα σκασω στο τσεκαουτ μετα δεν ανησυχω για κατι??

Τα έχω πληρωσει ολα και τα κανονιζουν αυτοι μετα και εγω απλα περιμενω να μου ρθουν??πληροφοριακα ειναι τριτος πωλητης και οχι το ιδιο το αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση είναι απλή.

Όταν φτάσεις ένα βήμα πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας θα δεις αν σου έχει προσθέσει και τα έξοδα εκτελωνισμού (import fees ή charges).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η καλυτερη εταιρια που σου παρεχει διευθυνση στην Αγγλια? Μετα φυσικα να στο στέλνει στην κανονική σου διευθυνση (ελλάδα).

Θελω να αγορασω απο Amazon.co.uk (αγγλια) αλλα δεν στελνουν Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έννοια του "καλλίτερου" είναι υποκειμενική αφού καθένας βάζει δικά του κριτήρια.

Στον επικαιροποιημένο οδηγό της υπογραφής μου αναφέρεται η transport2greece που είναι Ελληνική εταιρεία με έδρα στην Κατερίνη.

Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους και να κρίνεις την πρότασή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ....αυτος εβαλε 50 δολλαρια gift....και το ειδα το ονειρο!

ευχαριστω για την ευχη θα μου χρειαστει!

Ή ευχή σας έπιασε ήρθε όλα καλά κ αναίμακτα.μαλλον είχα φάει βαρειά γιαυτό το κακό όνειρο του τελωνείου χαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...