Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,θα κανω μια αγορα απο ebay για ενα κουρακι για ρολοι που εχει 97 euro και 10 ευρω μεταφορικα μεσω USPS απο Αμερικη.Τι να πω στον πωλητη να γραψει ωστε να μην περασει τελωνειο;ευχαριστω.

Καλησπερα,θα κανω μια αγορα απο ebay για ενα κουρακι για ρολοι που εχει 97 euro και 10 ευρω μεταφορικα μεσω USPS απο Αμερικη.Τι να πω στον πωλητη να γραψει ωστε να μην περασει τελωνειο;ευχαριστω.

λεω στον πωλητη να δηλωσει 20 δολλαρια πως κανει για ξα μην περασει απο τελωνειο και μου λεει "i cannot lie for you" το λουρακι ειναι χωρις κουτι και τα ερθει λογικα με φακελο,αν εχει δηλωθει 97 δολλαρια,θα περασει τελωνειο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όπως καταλαβαίνεις, οι αμερικάνοι δεν είναι κινέζοι.

Θεωρητικά, θα πρέπει να πληρώσεις έξοδα εκτελωνισμού, λόγω δηλωμένης αξίας, αλλά μπορεί και να μην σταματήσει το δέμα.

Θέμα τύχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υποχρεωμένος να δηλώσει αξία και γι' αυτό, άλλωστε, σου είπε ότι δεν μπορεί να πει ψέματα.

 

τον ρωτησα μου ειπε θα δηλωσει 50 $.Καλα αφου ειναι δωρο γτ χρειαζεται να βαλεις και αξια?Αν δλδ σταματησει στο τελωνειο τι εξοδα θα πληρωσω στα 50%?τι να πω ρε γαμωτο,δεμν θελει να παρει τα χρηματα του και να παρω και εγω αυτο που θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματά του θα τα πάρει έτσι κι αλλιώς είτε από σένα είτε από άλλον και δεν ασχολείται με τα θέματα του εκτελωνισμού στην Ελλάδα.

Στην περίπτωση που σταματήσει, θα πληρώσεις ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματά του θα τα πάρει έτσι κι αλλιώς είτε από σένα είτε από άλλον και δεν ασχολείται με τα θέματα του εκτελωνισμού στην Ελλάδα.

Στην περίπτωση που σταματήσει, θα πληρώσεις ΦΠΑ.

 

δλδ 24% στα 50 δολλαρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χερετε και ευχαριστώ γιά τήν άμεση ανταπόκριση που έχω στις ερωτήσεις μου είμαι ευγνώμων

Έχω άλλη μία ερώτηση.

Μπορώ να προσθέσω στο ebay την διεύθυνση του ταχυδρομείου να μου ερχετε το προϊόν και να μου ερχετε ειδοποιήσει σπίτι να το παραλαβω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα λουρακι για ρολοι ειναι χωρις κουτι χωρις τιποτα,για εκτελωνισμο δεν θα πληρωσω κατι?

 

Εάν δεν το κατάλαβες, αυτά που έγραψα είναι τα έξοδα εκτελωνισμού.

Χερετε και ευχαριστώ γιά τήν άμεση ανταπόκριση που έχω στις ερωτήσεις μου είμαι ευγνώμων

Έχω άλλη μία ερώτηση.

Μπορώ να προσθέσω στο ebay την διεύθυνση του ταχυδρομείου να μου ερχετε το προϊόν και να μου ερχετε ειδοποιήσει σπίτι να το παραλαβω;

 

Δεν μπορείς, μέσω του ebay, να αλλάξεις τον τρόπο και τον κανονισμό λειτουργίας των ΕΛΤΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν το κατάλαβες, αυτά που έγραψα είναι τα έξοδα εκτελωνισμού.

 

Δεν μπορείς, μέσω του ebay, να αλλάξεις τον τρόπο και τον κανονισμό λειτουργίας των ΕΛΤΑ.

 

με συγχωρεις δεν το εθεσα σωστα,αμοιβη για τον εκτελωνισμο ηθελα να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γραφτεί πάρα πολλές φορές ότι η διαδικασία εκτελωνισμού δέματος είναι διαφορετική στα ΕΛΤΑ από εκείνη με τις εταιρείες courier.

Εάν έχεις και άλλες παρόμοιες απορίες, διάβασε τον επικαιροποιημένο οδηγό αυτού του νήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...