Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ωχ....αυτος εβαλε 50 δολλαρια gift....και το ειδα το ονειρο!

ευχαριστω για την ευχη θα μου χρειαστει!

Το πιθανότερο είναι να μην ασχοληθεί κανείς πάντως και να αγχώνεσαι τζάμπα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ....αυτος εβαλε 50 δολλαρια gift....και το ειδα το ονειρο!

ευχαριστω για την ευχη θα μου χρειαστει!

 

Σε αποστολές με ΕΛΤΑ για τέτοια και μεγαλύτερα ποσά , δεν ασχολείται κανένας. 100άδες κινητά το μήνα αγοράζονται και δεν θυμάμαι ποτέ να αναφέρθηκε πρόβλημα με τελωνείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μία ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος. Θα μου έρθουν κάτι προιόντα απο κίνα μέσα σε container στο λιμάνι του Πειραιά. Ξέρει κάποιος τι παίζει γενικότερα σε αυτές τις καταστάσεις? Σε ενημερώνουν να πας να το παραλάβεις-περνάει τελωνείο ή οτιδήποτε ξέρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημλσπερα , εδώ και 1 εβδομάδα λέει το τρακ ναμπερ ότι , kentro dialogis attikis item unloaded.

Τι σημαίνει ;

Το ψάχνω αλλά δεν βγάζω άκρη δεν βρίσκω κατι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημλσπερα , εδώ και 1 εβδομάδα λέει το τρακ ναμπερ ότι , kentro dialogis attikis item unloaded.

Τι σημαίνει ;

Το ψάχνω αλλά δεν βγάζω άκρη δεν βρίσκω κατι παρόμοιο.

Ήρθε από το Κ.Δ. Αεροδρομίου και ξεφορτώθηκε στο Κ.Δ. Αττικής. Μετά η πορεία θα είναι κάπως έτσι:

 

                     2016-09-26 08:37

                     M.D. IRAKLEIOU, ITEM TO BE DELIVERED

 

                     2016-09-26 07:40

M.D. IRAKLEIOU, ITEM ARR M.D. IRAKLEIOU

2016-09-26 05:30

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-09-23 17:43

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-09-23 15:43

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-09-23 11:18

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-09-22 11:55

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

 

Σήμερα το παρέλαβα το παραπάνω εγώ, δηλαδή σε 4 μέρες μετά το δικό σου στάδιο. Απλά εσένα φαίνεται να αργεί λίγο παραπάνω. Η αλήθεια είναι ότι για τα μέχρι τώρα δεδομένα στην περίπτωσή μου, και οι 4 μέρες πολλές ήταν (συνήθως παραλάμβανα το τη μεθεπόμενη από το κλείσιμο στο Κ.Δ. Αεροδρομίου).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα ολοκληρο σπαθί και δεν πέρασε τελωνείο απο Ελτα. Μην ανησυχείτε.

Μην κάνετε ανοησίες, :shock: ακόμα και διακοσμητικό να ήταν το σπαθί αν είχαν ανοίξει το δέμα στα ΕΛΤΑ εκτός απο τα έξοδα εκτελωνισμού θα σε κατηγορούσαν για παράνομη εισαγωγή και οπλοκατοχή με ποινικές συνέπειες !!!  Θα έμπαινες σε μεγάλες φασαρίες  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνετε ανοησίες, :shock: ακόμα και διακοσμητικό να ήταν το σπαθί αν είχαν ανοίξει το δέμα στα ΕΛΤΑ εκτός απο τα έξοδα εκτελωνισμού θα σε κατηγορούσαν για παράνομη εισαγωγή και οπλοκατοχή με ποινικές συνέπειες !!!  Θα έμπαινες σε μεγάλες φασαρίες  :fear:

Εχει βγαλει αδεια το μελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνετε ανοησίες, :shock: ακόμα και διακοσμητικό να ήταν το σπαθί αν είχαν ανοίξει το δέμα στα ΕΛΤΑ εκτός απο τα έξοδα εκτελωνισμού θα σε κατηγορούσαν για παράνομη εισαγωγή και οπλοκατοχή με ποινικές συνέπειες !!! Θα έμπαινες σε μεγάλες φασαρίες :fear:

Μην ανησυχείς, είχα φτιάξει ολόκληρο θέμα αν ψάξεις στο Μπλα Μπλα που έλεγα την διαδικασία για να βγάλω άδεια.

 

Το σφυρί που έλεγα πιο πίσω που στείλανε για αντικατάσταση ήρθε τελικά χωρίς να μου ζητήσουν τίποτα απο τελωνείο οπότε όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, υπάρχει η δυνατότητα αγορών από το εξωτερικό με πληρωμή αντικαταβολή; Από ποιες χώρες; Πείτε Κανά γνωστό που δέχεται αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, υπάρχει η δυνατότητα αγορών από το εξωτερικό με πληρωμή αντικαταβολή; Από ποιες χώρες; Πείτε Κανά γνωστό που δέχεται αντικαταβολή.

Έχω την εντύπωση ότι δεν γίνεται αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, υπάρχει η δυνατότητα αγορών από το εξωτερικό με πληρωμή αντικαταβολή; Από ποιες χώρες; Πείτε Κανά γνωστό που δέχεται αντικαταβολή.

Δεν γίνεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...