Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το ψάχνω αρκετή ώρα αλλά δεν το βρίσκω,μπορείς να μου πεις πως βρίσκω χειροκίνητα αυτή την επιλογή; (μέσω link το βρήκα )

Για να μην κανεις 200 κλικ κρατα το λινκ, και δευτερον οταν κανεις λογγιν για να πληρώσεις κατι σε αλλο νομισμα ειναι ακριβώς κατω απο το κουμπι της αποδοχή της πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, θέλω να κάνω refund από geekbuying, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία ή απλά τους στέλνω mail για ακύρωση παραγγελίας και refund; Είχα πληρώσει με paypal μέσω revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, θέλω να κάνω refund από geekbuying, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία ή απλά τους στέλνω mail για ακύρωση παραγγελίας και refund; Είχα πληρώσει με paypal μέσω revolut.

 

Εάν δεν έχουν στείλει το δέμα σου, μπορείς να τους ζητήσεις ακύρωση της παραγγελίας, οπότε θα σου επιστρέψουν τα χρήματα.

 

 

 

Καλημερα,για αυτο το προιον θα πληρωσω τελωνειο;

 

Για το ποσό των $40 δεν πρέπει να πληρώσεις έξοδα αλλά επειδή τα μεταφορικά είναι σχεδόν διπλάσια από την αξία του ρολογιού, πρέπει να πεις με ποια μεταφορική έρχεται το δέμα.

Εάν είναι με courier, μάλλον, θα πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τρόπος αποστολής είναι το αμερικάνικο ταχυδρομείο αλλά δεν λες το κόστος, τα μεταφορικά και τον όγκο του δέματος.

καλημερα,ειχα ποσταρει φωτο 2 μηνυματα πισω,το συνολο ειναι 39 δολλαρια,15 το λουρακι για το ρολοι και 24 τα μεταφορικα.λες να χω προβλημα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,ειχα ποσταρει φωτο 2 μηνυματα πισω,το συνολο ειναι 39 δολλαρια,15 το λουρακι για το ρολοι και 24 τα μεταφορικα.λες να χω προβλημα;

 

Μάλλον όχι. Εγώ παίρνω τακτικότατα φακούς επαφής από ΗΠΑ (τόσης και αρκετά υψηλότερης αξίας κάποιες φορές) οι οποίοι στέλνονται πάντα με USPS και παραλαμβάνω από ΕΛΤΑ. Με εξαίρεση μια φορά πριν αρκετά χρόνια που χρεώθηκα 3€, τις υπόλοιπες ουδέποτε πλήρωσα έξοδα τελωνείου/δασμούς/ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξυπνησα αποτομα απο εφιαλτη, ειδα λεει οτι το τηλεφωνακι μου το ζουζουνιαστο επεσε στα χερια τελωνων και φαρισαιων.. :wacko:

κοστος αγορας 173 ευρω τι θα χρυσοπληρωσω;

μιλαμε για ελτα καπου διαβασα οτι στο ταχυδρομειο σου ερχεται η λυπητερη-σπανια βεβαια..αλλα επειδη ειμαι πολυ γκαντεμα αναρωτιεμαι ποσο θα μου βγει το κινεζικο μαλλι;

φπα 24, δασμοι (?) και εξοδα εκτελωνισμου (?)

ποτε ακριβως ομως σου ζητανε χαρτι της πληρωμης που εκανες μεσω paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αναφερθεί πολλές φορές σ' αυτό αλλά και σε άλλα νήματα ότι ο τελωνειακός που υπηρετεί στα ΕΛΤΑ, εάν αμφισβητήσει τη δηλωμένη αξία στο αυτοκόλλητο, δεν ζητάει απόδειξη αλλά ψάχνει στο δίκτυο για την πραγματική και υπολογίζει πάνω σ' αυτήν τον ΦΠΑ και προσθέτει, μερικές φορές, και το τέλος υπέρ ΕΛΤΑ (12€). Στη συνέχεια προωθεί το δέμα στο γραφείο της περιοχής του παραλήπτη από όπου αυτό το παραλαμβάνει πληρώνοντας τα έξοδα εκτελωνισμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μου μπορω να κοιμηθω ησυχη πλεον  :-D

δεν ειναι κ πολυ αντιπροσωπευτικο αυτο παντως γιατι τα κινητα απο κινα εχουν διαφορες εκδοσεις κ διαφορες τιμες αναλογα με τα κουπονια κ τις προσφορες/

ας ελπισω οτι η τιμη που θα βρει δεν θα ειναι κανα 1000αρικο  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα όχι, αλλά το θέμα είναι γιατί σταμάτησε το δέμα σου στο τελωνείο.

Μήπως δεν είχες συνεννοηθεί με το μαγαζί για χαμηλότερη δηλωμένη αξία και έγραψε την πραγματική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι δεν σταματησε χτυπα ξυλο  :cry:  :-D απλα θελω να ειμαι προετοιμασμενη για το χειροτερο.

50 δολλαρια δηλωσε, καλα δεν ειναι;μηπως επρεπε να βαλει λιγοτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα $30 αξία και κάτι άλλο σαν περιγραφή (πχ media player) είναι η καλλίτερη συνταγή για το αυτοκόλλητο.

Εύχομαι να το παραλάβεις χωρίς έξοδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...