Προς το περιεχόμενο

Μέγιστος αριθμός χαρακτήρων σε όνομα αρχείου


liaguris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το encryption δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις? Αν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο, θα έλεγα ότι είναι πιο απλό να φτιάξεις έναν άλλο user.

 το encrypion δεν απενεργοποιητε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το encrypion δεν απενεργοποιητε

 

μην το δεσεις και κομπο ε! :-)

 

http://askubuntu.com/questions/138950/how-to-disable-encrypted-home-directory

 

γινεται , απλα ειναι λιγο μανουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να πω σε οσους εχουν κανει encrypted το home folder τους και θελουν να τον κανουν να μην ειναι encrypted , να κανουν οτι κανουν , αφου πρωτα κανουν backup τον home folder τους . Εγω προσωπικα προσπαθωντας να φτιαξω καινουργιο χρηστη και να μεταφερω εκει τον home folder μου ,χωρις να συμπεριλαβω καποια κρυφα αρχεια , για να φυγει το encryption , δεν ξερω τι ακριβως εκανα αλλα τα ubuntu μου μετα δεν μου ανηγαν στον παλιο χρηστη και βγαζαν κατι fatal error . Ασε που δεν γινοταν να κανω ολη την μεταφορα του home folder επειδη δεν υπηρχε αρκετος χωρος στον υπολογιστη . Προσπαθησα να κανω στο περιπου οτι ελεγε εδω: 

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1258294&page=2 , στο comment #14 , αλλα καποια πραγματα δεν τα καταλαβα καλα και εκανα του κεφαλιου μου .

Αναγκαστικα να κανω install καινουργια ubuntu . Δωξα τον θεο ειχα κανει backup τον home folder μου τον οποιο μετεφερα χωρις κανενα προβλημα στα καινουργια ubuntu στα οποια οταν τα εγκατεστησα δεν επελεξα να ειναι encrypted ο home folder μου . Τωρα ποια μπορω να αποθηκευσω χωρις κανενα προβλημα τα αρχεια μου στο home folder ακομα και αν εχουν 200 χαρακτηρες σε αντιθεση με τα παλια ubuntu που ο home folder ηταν encrypted και αυτο δεν γινοταν  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...