Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής για λίγο από όλα


tiniakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάρω έναν εκτυπωτή-scanner:

1)Με οικονομικά μελάνια αλλά να είναι inject

2)Να έχει wi-fi για ασύρματη εκτύπωση

3)Να κοστίζει το πολύ μέχρι 100-110 ευρώ

4)Αγοράζω και από την αμαζόνα της Αγγλίας αν συμφέρει

5)Εκτός από απλές εκτυπώσεις τυπώνω και κανένα εξώφυλλο για dvd εκδηλώσεων που φτιάχνω

 

Έχω δει ενδεικτικά

http://www.skroutz.gr/s/2325919/HP-Advantage-3515-All-in-One.html

http://www.skroutz.gr/s/2197872/HP-Deskjet-Ink-Advantage-3525-All-in-One.html

και

http://www.skroutz.gr/s/1699581/Canon-Pixma-MX435.html

http://www.skroutz.gr/s/1699580/Canon-Pixma-MX515.html

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου καλησπερα

 

εχω και λιγες μερες εχω τον 2515 και γι αυτο θα σου μιλησω(το ξερω δεν εχει wifi ρε μαν τι μας λες κλπ)

απο οικονομια ειναι πολυ καλος εχω εκτυπωσει 30 σελιδες εγχρωμες με τα δοκιμαστικα μελανια και το μαυρο εχει χασει μια γραμμη απο την ενδειξη η οποια ειναι σαν μπαταρια κινητου(εννοω οτι δεν εχει 3-4 μπαρες απλα αλλα περισσοτερες)

δυστυχως κανει αρκετη φασαρια ειδικα στο σκαναρισμα

 

τα μελανια(λογικα και οι ΗΡ που εδειξες all in one θα πρεπει να παιρνουν τα ιδια δοχεια μιας κ ειναι ολοι Ink advantage)

ειναι πανφτηνα. 9 ευρω το μαυρο που στην ουσια ειναι το μεγαλο δοχειο για αλλους εκτυπωτες(λεει οτι βγαζει 340 σελιδες περιπου)

και 8 ευρω το εγχρωμο(250 σελιδες περιπου αν θυμαμαι καλα)

πραγματικα δεν εχω μετανιωσει καθολου που τον πηρα αν και στην πορεια πηγαινα για κατι αρκετα φτηνοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε και τους brother στο αμαζον.τις γιορτες πηρα τον 315 καπου στα 80 ευρω.ασυρματος και το βασικο φτηνα μελανακια ευκολο γεμισμα χωρις τσιπακια στα μελανια πανω.περα απο την ταχυτητα του που δεν ειναι και τραγικη εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους είχα στα υπόψη μου.

Εκτός από απλή χρήση η ποιότητα εκτύπωσης για καμιά φωτογραφία πως είναι?

Πόσο πιο φτηνά από τους hp είναι τα μελάνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω εκτυπωσει φωτογραφιες αλλα μεχρι στιγμης εχω εκτυπωσει αρκετες σημειωσεις και σε ασπρο κ σε χρωμα..τωρα τι να σου πω???φτου μην το ματιασω παει καλα..ξαναλεω πως ο μονος λογος που επελεξα brother ειναι οτι υπαρχουν μελανια σε πολυ καλες τιμες και το βασικο οταν γεμιζεις μονος σου δεν θελουν reset chip η πειραγματα στο firmware.ανοιγεις γεμιζεις εκτυπωνεις.Στα σχολια του αμαζον κ γενικα σε οσα reviews διαβασα ελεγαν οτι ηταν vfm για απλη καθημερινη χρηση(και οχι μονο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

φιλε μου καλησπερα

 

εχω και λιγες μερες εχω τον 2515 και γι αυτο θα σου μιλησω(το ξερω δεν εχει wifi ρε μαν τι μας λες κλπ)

απο οικονομια ειναι πολυ καλος εχω εκτυπωσει 30 σελιδες εγχρωμες με τα δοκιμαστικα μελανια και το μαυρο εχει χασει μια γραμμη απο την ενδειξη η οποια ειναι σαν μπαταρια κινητου(εννοω οτι δεν εχει 3-4 μπαρες απλα αλλα περισσοτερες)

δυστυχως κανει αρκετη φασαρια ειδικα στο σκαναρισμα

 

τα μελανια(λογικα και οι ΗΡ που εδειξες all in one θα πρεπει να παιρνουν τα ιδια δοχεια μιας κ ειναι ολοι Ink advantage)

ειναι πανφτηνα. 9 ευρω το μαυρο που στην ουσια ειναι το μεγαλο δοχειο για αλλους εκτυπωτες(λεει οτι βγαζει 340 σελιδες περιπου)

και 8 ευρω το εγχρωμο(250 σελιδες περιπου αν θυμαμαι καλα)

πραγματικα δεν εχω μετανιωσει καθολου που τον πηρα αν και στην πορεια πηγαινα για κατι αρκετα φτηνοτερο.

 

Οι νέοι αυτοί εκτυπωτές HP Deskjet Ink Advantage έχουν φθηνά μελάνια, το ερώτημα είναι αν τα μελάνια τους (650-655) έχουν πάνω τις κεφαλές όπως μέχρι τώρα μας έχει συνηθίσει η HP, ώστε όταν βουλώνει μια κεφαλή να μην πετάμε τον εκτυπωτή!

Στα τεχνικά στοιχεία τους στο σαιτ της HP και στo Skroutz.gr δεν αναφέρεται τίποτα, οπότε μόνο κάποιος που χρησιμοποιεί εκτυπωτή με τα συγκεκριμένα μελάνια μπορεί να μας διαφωτίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νέοι αυτοί εκτυπωτές HP Deskjet Ink Advantage έχουν φθηνά μελάνια, το ερώτημα είναι αν τα μελάνια τους (650-655) έχουν πάνω τις κεφαλές όπως μέχρι τώρα μας έχει συνηθίσει η HP, ώστε όταν βουλώνει μια κεφαλή να μην πετάμε τον εκτυπωτή!

Στα τεχνικά στοιχεία τους στο σαιτ της HP και στo Skroutz.gr δεν αναφέρεται τίποτα, οπότε μόνο κάποιος που χρησιμοποιεί εκτυπωτή με τα συγκεκριμένα μελάνια μπορεί να μας διαφωτίσει.

οι κεφαλές είναι πάνω στα μελάνια!

 

 

(να πω ότι έχω φτάσει κοντά τις 70 σελίδες και το δοκιμάστικό μάυρο είναι λίγο πιο πάνω απο τη μέση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...