Προς το περιεχόμενο

Επιδιόρθωση εκτυπωτή


nodas_21greek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλησπέρα,

 

έχω έναν Samsung clp 315 του οποίου παρέδωσε πνεύμα το transfer belt. (σκίστηκε)

Μίλησα με την εδώ αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι για αντικατάσταση και μηδενισμό του counter (προκειμένου λέει να μη ζητήσει νέο drum) το κόστος είναι 80€ + ΦΠΑ

Ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να το επιδιοθώσω μόνος μου;

Να πάρω δλδ κάποιο αντίστοιχο υλικό με τον "ιμάντα" του transfer belt και να αντικαταστήσω μόνο αυτό; (και στη στυνέχεια βέβαια πόσο εύκολα μηδενίζει και το counter)

 

Εναλλακτικά έχει κανείς υπόψη του κάπου που θα μπορούσα να κάνω πιο οικονομικά την επισκευή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O τυπος παρακατω εχει κανει την εξης πατεντα η οποια μηδενιζει τους counters,λογικα μηδενιζει και τον counter του transfer belt για να μην εμφανιζει μηνυμα replace transfer belt.

Το προβλημα σου ομως δεν ειναι εκει,το προβλημα σου ειναι οτι το transfer belt αν σκιστει δεν επισκευαζεται και χρειαζεται αντικατασταση.Δεν ειναι ιμαντας οπως το λεει η λεξη,ειναι μια φαρδυα ζελατινα.

Νομιζω οτι σου εδωσαν πολυ καλη τιμη αν αναλογιστεις οτι σκετο το transfer belt το βρισκεις περιπου 100 δολλαρια

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Roger σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, τελικά βρήκα το transfer belt από ebay στα 50€, οπότε τώρα βλέποντας και κάνοντας αν χρειαστεί κάνα reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...