Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Τέλος προσφορών και αύξηση τιμής έως και 500% από 1η Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε πόσα pc μπορεί να μπει το κλειδί του media center; Γιατί θέλω να το βάλω και στο laptop και στο desktop...

Ένα!!!

Είναι σαν κανονικό κλειδί λογισμικού!

Δλδ κάνεις upgrade από windows pro σε windows pro with media center! Και ο κωδικός ενεργοποίησης αντικαθίσταται από αυτό του media center!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην αναβαθμίσετε παιδιά είναι μεν γρήγορα (αν έχεις καλό υπολογιστή) αλλά όσο αφορά τις επιδόσεις στα παιχνίδια ξεχάστε το . Τουλάχιστον τα 64bit που έχω βάλει.

Νιώθω πως πάλιωσε ξαφνικά το κομπιούτερ μου

έπαιζα όλα τα καινούργια games σε ανάλυση 1920χ1080

με πολύ καλή ποιότητα και μου έβγαζε πολλά frames.

Τώρα πχ πάω να παίξω το batman imposters και κολλάει τόσο πολύ που είναι αδύνατον να παίξεις. Το ίδιο γίνεται νομίζω σε μικρότερο βαθμό όμως και σε άλλα games.

Επίσης το όλο στυλ τους με το metro κλπ δεν μου αρέσει ούτε αισθητικά ούτε από καμιά άποψη.Τα πληρωσα τα τέσταρα αλλά τελειώνει εδώ το θέμα , το linux μου αρέσει περισσότερο και ας έχει και τα περιεργά του.

 

PEBKAC FTW!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως γίνεται!

Αλλά:

" If you purchase a new PC with Windows 8 preinstalled and you later upgrade that PC with Windows 8 Pro Pack, Windows 8 Media Center Pack, a volume license edition, or a retail edition, you will no longer be able to install apps that are provided exclusively from your PC manufacturer through the Windows Store."

Ειναι το λιγοτερο αυτο,σημασια ειχε να εβαζα την 8pro με 15 ευρω που αξιζε με χιλια αλλα δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα!!!

Είναι σαν κανονικό κλειδί λογισμικού!

Δλδ κάνεις upgrade από windows pro σε windows pro with media center! Και ο κωδικός ενεργοποίησης αντικαθίσταται από αυτό του media center!

Οπότε βάζω την επιλογή I already have a product key;

 

Και επίσης, για να μου δώσουν δωρεάν κλειδί για το media center απαιτείται μόνο έγκυρο e-mail; Τίποτα άλλο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ναι.

Βασικα μια και το θιγουμε το θεμα το θεωρεις λογικο να πληρωνουμε απο την τσεπη μας το ΛΣ σε νεα συσκευη και μαλιστα να μην το εχεις κιολας πχ εγω πηρα το φορητο με windows 7 64bit αλλα μεσα εχει μονο το δισκακι των 32 οποτε η θα κανω μπακ απ η θα σκασω 50 ευρω για να μου τα περασουν!

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αρχικά, αν για οποιοδήποτε λόγο (ξεκόλλησε, σχίστηκε κλπ) δεν έχεις το κλειδί από τα 64άρια σου, κατέβασε το winkeyfinder και σημείωσε το.

Έπειτα κατέβασε την νόμιμη έκδοση windows που ήδη έχεις, από εδώ και γράψε ένα dvd.

Είσαι έτοιμος.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το λιγοτερο αυτο,σημασια ειχε να εβαζα την 8pro με 15 ευρω που αξιζε με χιλια αλλα δεν γινεται.

30€ είναι, αλλά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου!

Γιατί με τα νέα από τη μαμά windows8 μηχανήματα δε ξέρω τι παίζει!

 

Οπότε βάζω την επιλογή I already have a product key;

 

Και επίσης, για να μου δώσουν δωρεάν κλειδί για το media center απαιτείται μόνο έγκυρο e-mail; Τίποτα άλλο;;;

Με τη πατάτα και τις δωρεάν ενεργοποιησεις μέσω του media center,πρέπει να τους πάρεις τηλ. για να σου στείλουν κωδικό!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι νεο έχουν προσφέρει εκτός απο ενα άχρηστο μετρο , αλλαγή  της μπαρας των φακέλων , την παύση μετακίνησης , διαβασμα iso και καλύτερο task manager ( μονο τα δυο τελευταία είναι - βρίσκω χρήσιμα ) 

αφαίρεσαν και την εναρξη... 

 

Για desktop δεν είναι ότι καλύτερο το metro αλλά για ultra-book με οθόνη αφής είναι μια χαρά.

Αυτά που είπες + οτι καταναλόνουν λιγότερη ram, έχουν πολύ καλύτερο search αλλά έχουν και γρηγορότερο boot.

Όσο για το start button το οπίο δεν έχω καταλάβει γιατί σας δυσαρέστησε τόσο. Ναι οκ καλά θα ήταν να υπάρχει αλλά έχουν βγει αξιόλογα προγράμματα μιας και έκαναν πολλοί λόγο γι αυτό όπως πχ το classic shell το όποιο και χρησιμοποιώ αφού και είναι ''εγκεκριμένο'' από την εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωδικός μου ήρθε σε e-mail σε 2-3 λεπτά από τότε που έδωσα το e-mail μου.

 

Αλλά, προσπάθησα και με άλλο e-mail και δεν το δέχτηκε. Λογικά πρέπει να πάω σε άλλο pc. Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το κλειδί που θα πάρω από το άλλο pc σε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωδικός μου ήρθε σε e-mail σε 2-3 λεπτά από τότε που έδωσα το e-mail μου.

 

Αλλά, προσπάθησα και με άλλο e-mail και δεν το δέχτηκε. Λογικά πρέπει να πάω σε άλλο pc. Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το κλειδί που θα πάρω από το άλλο pc σε αυτό;

Τώρα στο στειλαν ή πιο παλιά?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Δεν μπορώ να βγάλω άλλο από άλλο pc και με άλλο e-mail και να το βάλω σε αυτό;

Εγώ δοκίμασα σε 3 διαφορετικά pc με 5 διαφορετικά email και μόνο μια άδεια κατάφερα να πάρω!

Μπορείς να ενεργοποιήσεις μόνο μια άδεια σε ένα pc!

Αυτό που πήρες τώρα τι θα το κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...