Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Τέλος προσφορών και αύξηση τιμής έως και 500% από 1η Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πρέπει να κάνεις ενεργοποίηση από skype κλπ Δεν μου έχει τύχει ποτέ, αλλά σίγουρα δε χάνεται το κλειδί. Αν έχεις και τα dvd για να τα εγκαταστήσεις, είσαι κομπλέ.

 

Όσο για την τελευταία ερώτηση, η απάντηση είναι αυτονόητη. 8pro, και γρήγορα...

 

Και μία φιλική συμβουλή, και να μη σου αρέσουν τα 8 σε θέμα metro ui είναι πραγματικά αμαρτία να γυρίσεις στα σVista από ένα τόσο σταθερό, γρήγορο και κορυφαίο λειτουργικό όπως τα 8pro για τέτοιους λόγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κωδικοί των Windows συνδέονται με τις εκδόσεις τους και, κανονικά, δεν ακυρώνονται. Άρα μπορείς να κάνεις όσες εγκαταστάσεις θες από το καθένα τους αρκεί να μην τις κάνεις να είναι ενεργές σε παράλληλους χρόνους, σε πάνω από ένα μηχάνημα.

Άρα αυτό που ρωτάς, αν το κατάλαβα καλά, θα μπορείς να το κάνεις απροβλημάτιστα.

Να υποθέσω πως, εκεί που είπες για backup, εννοούσες restore και, επί της ουσίας, είναι απλώς επανεγκατάσταση.

Το αν αξίζει να πας από τα Vista στα 8 ή και από οπουδήποτε, όπου αλλού, ουσιαστικά μόνο εσύ θα μπορείς να το απαντήσεις σωστά για εσένα γιατί μόνο εσύ θα μπορείς να είσαι ο σωστός κριτής για το πώς θα σου βγει, αρκεί βέβαια να μπορέσεις να έρθεις σε κανονική επαφή με αυτά που θα χρειαστεί να συγκρίνεις και να μη βασιστείς απλώς σε φήμες.

Προσωπικά βέβαια, θα σου έλεγα πως αξίζει και πολύ μάλιστα αλλά, αυτό, μπορεί και να μη σημαίνει τίποτα για άλλους ή και για εσένα τελικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nick789, @CosmosKGR σας ευχαριστώ πολύ παιδιά διαβάζοντας τα μηνύματά σας έχω πάρει την οριστική απόφαση και αύριο θα προχωρήσω στην αγορά μέσω paypal.

Ευχαριστώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nick789, @CosmosKGR σας ευχαριστώ πολύ παιδιά διαβάζοντας τα μηνύματά σας έχω πάρει την οριστική απόφαση και αύριο θα προχωρήσω στην αγορά μέσω paypal.

 

Ευχαριστώ...

 

Μην ξεχάσεις όμως, αν δεν το έχεις κάνει ήδη δηλαδή, να κατεβάσεις και να τρέξεις πριν, το προγραμματάκι τους που ελέγχει τα περί συμβατότητας των 8 με το προς εγκατάσταση σύστημά σου.

Συνήθως δεν υπάρχουν σοβαρές -  απαγορευτικές ασυμβατότητες αλλά καλό είναι να προηγηθεί κι αυτό.

Το ίδιο πρόγραμμα άλλωστε, αν συναινέσεις, θα σε οδηγήσει εύκολα και στα επόμενα βήματα προς την επίσημη οδό αγοράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης από Vista αξίζει να πάω στα 8pro ή όχι;

 

 

 

 

Από vista αξίζει να πας και στα xp οπότε  η μετάβαση σε 7 ή 8 θα είναι η μέρα με τη νύχτα. Φρόντισε να στήσεις πρώτα τα 8 σε ένα virtual machine για να δεις αν σε βολεύουν γιατί τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά σε σχέση με ότι είχες συνηθίσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε παιδιά σας ευχαριστώ θα ο αγοράσω το βράδυ 

@CosmosKGR κατέβασα αυτό το πρόγραμμα και μόνο δυο προγράμματα μου έβγαλε έτσι προβληματικά οπότε δεν έχω πρόβλημα, πιστεύω πως δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα και με τα drivers του υπολογιστή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μία χαζή ερώτηση;

Εχω win 7 64bit και πειτε ότι αγοράζω την αναβάθμηση σε win8 pro 64 bit και τα αναβαθμήζω αν μετα θέλω να κάνω format θα πρέπει να περάσω πρώτα τα win 7 και μετα την αναβάθμηση ή περνάω μόνο τα win 8;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο mac τα νέα λειτουργικά είναι δωρεάν και απλά τα κατεβάζεις, χωρίς πολλά πολλά

 

Sent from my iPhone using Insomnia

και μετά ξύπνησες...

 

http://www.apple.com/osx/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mac τα νέα λειτουργικά είναι δωρεάν και απλά τα κατεβάζεις, χωρίς πολλά πολλά

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Άρα value for money, τα mac. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο με παραπλήσια specs με το δικό μου? Μέχρι 4000 ευρώ δίνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φαντάζομαι το meeting πάντως:
- Τα Windows 8 δεν έχουν και την καλύτερη αποδοχή από το κοινό, ειδικά στις desktop συσκευές, τι να κάνουμε για να το επιλύσουμε;

- Αυξήστε την τιμή κατά 500%.

- Μπράβο, μπράβο, άξιος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουσιαστικά δεν την αυξάνουν, απλά σταματάνε την προσφορά :P

Ναι, τυπικά έτσι είναι. Αλλά αν ήθελαν να συνεχίσουν να έχουν σαν στόχο τον home user, θα έπρεπε να επεκτείνουν την προσφορά επ'άπειρον. Σαν την πίτσα φαν ένα πράγμα :P Αλλά υποθέτω στοχεύουν στις ακριβές άδειες μέσα σε εταιρικό περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...