Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Τέλος προσφορών και αύξηση τιμής έως και 500% από 1η Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλαμε για ενα OS το οποιο εχει κανει καποιους ζαμπλουτους για αυτο μιλαμε.

 

Σαφώς! Και αυτό το έχει κάνει!

Άλλωστε, πολλά μέσα στο βάθος του χρόνου έχουν κάνει ζάμπλουτους κάποιους, δεν το συζητώ!

Μήπως εδώ, τα "κλέβει" κάποιος από κάποιον γιατί εγώ στις αγοραπωλησίες έχω μείνει! Κάποιος πουλά κάτι και κάποιοι αγοράζουν άμα τους αρέσει.

 

Όλο αυτό όμως, δεν κατάλαβα γιατί θα έπρεπε να μας "απασχολεί" στην συγκεκριμένη μας κουβέντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα που έβαλα το media center, μου εμφάνισε το συγκεκριμένο error, αλλά έκανα ενεργοποιήση μέσω skype, και πλέον μου είναι ενεργοποιημένα κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Win 7 και ξερό ψωμί!! Άσε που όσοι έβαλαν τα 8 βάλανε και το Classic shell που τα κάνει σαν τα 7..

μην βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Win 7 και ξερό ψωμί!! Άσε που όσοι έβαλαν τα 8 βάλανε και το Classic shell που τα κάνει σαν τα 7..</p>

 

Τι ειναι το classic sell?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΣΥΜΒΟΥΛΗ.

 

Καντε BACKUP ολοι ειτε εχετε desktop ειτε laptop το activation σας με Advanced Tokens.

Το οποιο γινεται πως? :-)

 

Win 7 και ξερό ψωμί!! Άσε που όσοι έβαλαν τα 8 βάλανε και το Classic shell που τα κάνει σαν τα 7..

Με την καμια ομως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι το classic sell?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Επαναφέρει το κλασσικό start menu,όπως επίσης σου δίνει τη δυνατότητα να:

1.απενεργοποιησεις τα hot corners

2.κανεις boot απευθείας στο desktop

3.να διαλέξεις πιο star menu θες(XP,vista/7,8)

Και κάποιες μικρό ρυθμησεις άλλες που αφορουν το start menu!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΟΡΩ φυσικά να το αγοράσω online μέσα από επιλογή του λειτουργικού ή πρέπει να πάω σε κάποια σελίδα για να το κατεβάσω. Θέλω αναβάθμιση από τα 7 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για desktop δεν είναι ότι καλύτερο το metro αλλά για ultra-book με οθόνη αφής είναι μια χαρά.

Όχι μόνο για οθόνες αφής.

Δες εδω τι προσπαθεί να κάνει η ms και σπρώχνει έτσι το metro ui.

 

 

Με δεδομένη την εξάπλωση του kinect και των 3d καμερών ψάχνουν εναν εύκολο και πρακτικό τρόπο και συνάμα εντυπωσιακό τρόπο να ξεφορτωθούν mouse-keyboard. (τα καλώδια - τον φυσικό χώρο που πιάνουν - την άσχημη εικόνα του να βλέπεις πεταμένα χειριστήρια keyboard και mouse στο HTPC του σαλονιού για παράδειγμα.)

 

Ότι ακριβώς ξεφορτώθηκε ο jobs στο iphone.

 

Για να γίνει δυνατό κάτι τέτοιο έπρεπε να μεγαλώσουν τα εικονίδια να καταργησούν τα πολλά buttons και drop menus και να τα αντικαταστήσουν με άλλα μενού τα οποία μπορούν να δουλέψουν άνετα με gestures.

 

Πιστεύω κάτι σαν τις οθόνες του minority report είχαν στο μυαλό τους.

Ε σε ένα τέτοιο στυλ χειρισμού το κλασσικό gui των windows θα αποτύχαινε όπως απέτυχαν τα ms windows mobile 6.1 για κινητά τηλέφωνα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ να σας κάνω μια ερώτηση όταν κάνεις αναβάθμιση ο κωδικός για το παλιό λειτουργικό είναι ενεργός έτσι; Δηλαδή κάνω αναβάθμιση παίρνω καινούργιο κωδικό και μετά δεν μου αρέσει κάνω backup στο Vista και μου ζητά τον κωδικό ενεργοποίησης θα μπορέσω να βάλω αυτό που έχω και να ξαναγυρίσω στα Vista;

Επίσης από Vista αξίζει να πάω στα 8pro ή όχι;

Σας ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...