Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Τέλος προσφορών και αύξηση τιμής έως και 500% από 1η Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ Με τα 8αρια αισθανομαι οπως οταν ειχα τον πρωτο υπολογιστη μου με τα 95, εψαχνα ολη ημερα να βρω πως κανει αυτο και εκεινο, ετσι ειναι παλι τωρα.

Ο πρωτος μου υπολογιστής ήταν με XP!Έκανα 2 μήνες να καταλάβω τι μου γίνεται!:P

 

 

Σε windows από το θείο μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση;

Ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αναβαθμίσετε παιδιά είναι μεν γρήγορα (αν έχεις καλό υπολογιστή) αλλά όσο αφορά τις επιδόσεις στα παιχνίδια ξεχάστε το . Τουλάχιστον τα 64bit που έχω βάλει.

Νιώθω πως πάλιωσε ξαφνικά το κομπιούτερ μου

έπαιζα όλα τα καινούργια games σε ανάλυση 1920χ1080

με πολύ καλή ποιότητα και μου έβγαζε πολλά frames.

Τώρα πχ πάω να παίξω το batman imposters και κολλάει τόσο πολύ που είναι αδύνατον να παίξεις. Το ίδιο γίνεται νομίζω σε μικρότερο βαθμό όμως και σε άλλα games.

Επίσης το όλο στυλ τους με το metro κλπ δεν μου αρέσει ούτε αισθητικά ούτε από καμιά άποψη.Τα πληρωσα τα τέσταρα αλλά τελειώνει εδώ το θέμα , το linux μου αρέσει περισσότερο και ας έχει και τα περιεργά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μην αναβαθμίσετε παιδιά είναι μεν γρήγορα (αν έχεις καλό υπολογιστή) αλλά όσο αφορά τις επιδόσεις στα παιχνίδια ξεχάστε το .

Πόσες φορές να το πείς?!Σ'ακουσαμε!!!

 

Αν και σου το έχουν ξανά πει,δεν έχουμε όλοι το πρόβλημα σου,μια χαρά τις ιδιες επιδόσεις έχουν τα παιχνίδια στα 8,όπως είχαν με τα 7!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 200€ ρε για windows 8?...εγω τοσα χρονια μια φορα λεφτα στα λειτουργικα της microsoft δν εχω σκασει....(να νε καλα το ιντερνετ)....ηλικρινα δν εχω προσεξει διαφορα του πειρατικου απτο αυθεντικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε, να βγει κανα activation της προκοπής, γιατί με 15 ευρω αναβάθμιση κανείς δεν ασχολούνταν. Αν και δεν νομίζω να τα βάλω, αλλά καλό είναι να υπάρχουν (τσάμπα) επιλογές :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αναβαθμίσετε παιδιά είναι μεν γρήγορα (αν έχεις καλό υπολογιστή) αλλά όσο αφορά τις επιδόσεις στα παιχνίδια ξεχάστε το . Τουλάχιστον τα 64bit που έχω βάλει.

Νιώθω πως πάλιωσε ξαφνικά το κομπιούτερ μου

έπαιζα όλα τα καινούργια games σε ανάλυση 1920χ1080

με πολύ καλή ποιότητα και μου έβγαζε πολλά frames.

Τώρα πχ πάω να παίξω το batman imposters και κολλάει τόσο πολύ που είναι αδύνατον να παίξεις. Το ίδιο γίνεται νομίζω σε μικρότερο βαθμό όμως και σε άλλα games.

Επίσης το όλο στυλ τους με το metro κλπ δεν μου αρέσει ούτε αισθητικά ούτε από καμιά άποψη.Τα πληρωσα τα τέσταρα αλλά τελειώνει εδώ το θέμα , το linux μου αρέσει περισσότερο και ας έχει και τα περιεργά του.

ποια καρτα γραφικων εχεις ; αν ειχεις amd radeon hd 4000 και πισω τοτε φταινε οι drivers

 

Τα windows 8 ειναι βελτιωμενα 7αρια(αν και μπορουσαν να αφησουν το aero), τωρα το metro ειναι θεμα γουστου.

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει οποτε και εχω βαλει το startisback το οποιο επαναφερει το startmenu χωρις να τρεχει καποια διεργασια και να επιβαρυνει το συστημα, ειναι οπως ακριβως το start στα 7αρια.

Ολοι λετε μουφα τα 8αρια και τα συγκρινεται με τα vista, τα vista οταν βγηκαν ειχαν παμπολα προβληματα κυριως σε θεματα μπλε οθονων,τα 8αρια δεν εχουν τετοια προβλήματα, απλα εχου αντικαταστησει το start με το metro.

Για μενα ηταν ευκαιρια να παρω γνησια windows με 15 ευρω αφου μεχρι τωρα ειχα σπασμενα 7αρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε, να βγει κανα activation της προκοπής, γιατί με 15 ευρω αναβάθμιση κανείς δεν ασχολούνταν. Αν και δεν νομίζω να τα βάλω, αλλά καλό είναι να υπάρχουν (τσάμπα) επιλογές :P

εχει βγει αν τα σπασεις αρχικα και μετα βαλεις windows media center κωδικο (που μεχρι τελος του μηνα στο στελνουν δωρεάν) τοτε ενεργοποιουνται μονιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M$ εισαι για το πεος κανονικα.Ηθελα να ξερα,λιγο μυαλο δεν εχουν σε αυτη την εταιρια?Πανε σαν τα γιδια στην σφαγη,αργα ή γρηγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω μια αδεια των 7 που δεν εχω ενεργοποιησει και θελω να την εκμεταλευτω για να κανω αναβαθμιση στα 8 pro στο tablet που θα παραλαβω μεσα στον Φλεβαρη.

Τι μπορω να κανω ετσι ωστε να προλαβω ημερομηνιες.

Μπορω να το χρησιμοποιησω να κανω την αγορα απο pc που εχω ηδη,αλλα να χρησιμοποιησω/ενεργοποιησω τον κωδικο στο tablet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όχι. Έτσι την πάτησα κι εγώ.

 

Το κλειδί που θα πάρεις για τα 8, μπορείς να το βάλεις μόνο στον υπολογιστή που έκανες αναβάθμιση από τα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...