Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν για αυτούς που θέλουν να παίξουν το witcher3 όπως το έπαιζαν πριν το Update και χωρίς το Launcer υπάρχει o εξής τρόπος:

rightclick on game in library -> properties -> Betas -> in dropdown select "classic"
ξανακατεβάζεις το παιχνίδι όπως ήταν πριν το Update (50gb)

Για να μην εμφανίζετε ο Launcher 

1)Right click on game in libraty -> properties -> General -> add --launcher-skip to LAUNCH OPTIONS

2)Rigth click on game in libraty -> properties -> Local files -> Browse
3) find file called "launcher-configuration.json"
4) open it with by notepad
5) change line <<"fallback": "DirectX 12">> by <<"fallback": "DirectX 11">>
6) save changes
7)launch game

παίζει κανονικά χωρίς τον launcher

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπτικά τα σπάει το παιχνίδι πάντως με το RT, όταν λύσουν τα θέματα με το performance(Δεν περιμένω να τα λύσουν 100% αλλά περιμένω να το στρώσουν αρκετά) θα τα σπάει.

Να δούμε και τι βελτιώσεις θα κάνει ο modder στο HD Reworked που θα βγει Q3 2023. Δεν έχω υπομονή να περιμένω ως τότε, το ξαναπαίζω τώρα, είναι ήδη πολύ καλό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το παιχνίδι είναι απίστευτα όμορφο. Παίζω με DLSS 2 Quality και DLSS 3 με controller για να μην έχω θέματα με απόκριση και τα σχετικά και είναι πραγματικά άλλο πράγμα.

Εν τω μεταξύ δεν το έχω παίξει ποτέ, δεν είχα κολλήσει ποτέ με το συγκεκριμένο, ίσως γιατί απαιτούσε πολύ χρόνο. Άντε πάμε για κάψιμο πάλι, να μαστε καλά.:D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα να βάλω κάποια mods(Auto-loot, fast travel από παντού κλπ) αλλά νομίζω ότι χαλάνε την εμπειρία του RPG. Το repair που χρειάζονται τα items ή το weight limit είναι ίσως σπαστικά αλλά ταυτόχρονα θεωρώ ότι προσθέτουν και μια ''αληθοφάνεια'' που μ' αρέσει.

Ο καθένας όπως βολεύεται βέβαια, αν ήταν άλλος τίτλος που ήθελα να rush-άρω σίγουρα θα χρησιμοποιούσα αρκετά από αυτά.

Το λυπηρό είναι ότι έχουν περάσει σχεδόν 8 χρόνια από την κυκλοφορία του και ακόμα δεν έχει βγει αντίστοιχα καλό RPG.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
34 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Το λυπηρό είναι ότι έχουν περάσει σχεδόν 8 χρόνια από την κυκλοφορία του και ακόμα δεν έχει βγει αντίστοιχα καλό RPG.

Εχουν βγει και καλύτερα RPG, αλλά δεν τα παίζεις γιατί δεν είναι ίδιου είδους/στυλ. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Εχουν βγει και καλύτερα RPG, αλλά δεν τα παίζεις γιατί δεν είναι ίδιου είδους/στυλ. 😛

Από το 2015 ως τώρα ; Ποια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη δημοφιλης αποψη : Αν και λιγο πολυ νομιζω οτι ολοι το ξερουν απλως αποφευγουν να μιλανε για αυτο

 

Αφηγηματικα και επιπεδο βαθους χαρακτηρων το παιχνιδι ειναι αριστουργημα . Σε ατμοσφαιρα το ιδιο, ανεκαθεν ηταν συγκλονιστικη και η νεα εκδοση ειναι ακομα καλυτερη .

 

Αλλα η κυρια υποθεση δεν ειναι καλη #pestenamefate . Μακραν κατωτερη απο το witcher 2 . Εκει νομιζες οτι ησουν στη καρδια του πολεμου , τωρα ο πολεμος ειναι το background και εσυ τις περισσοτερες ωρες ψαχνεις τη ciri . Νοιωθεις λιγο σα να κανεις sidequest και σα να εισαι παρατεχαμενος τη στιγμη που ο μονος χαρακτηρας που μετραει ειναι η ciri . 

 

Ναι αφηγηματικα τα επιμερους main quest ειναι συγκλονιστικα αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι η κυρια ιστορια δεν . Και τα επιμερους main quest ειναι πολυ καλυτερα απο το main story και τα side quests εχουν καλυτερη ιστορια απο το main story και τα witcher contracts εχουν περισσοτερο ενδιαφερον (ειναι τα αγαπημενα μου εξαλλου) .

 

Ναι οκ καποια στιγμη γινεσαι και εσυ ενας εκ των πρωταγωνιστων αλλα εκει εχω αλλα θεματα. Θα περιμενω ομως να φτασω end game για να μιλησω για αυτα μπας και αλλαξω γνωμη .

Παρολα αυτα φυσικα και μιλαμε για ενα απο τα σημαντικοτερα και καλυτερα rpg ολων των εποχων για εμενα, το οποιο ομως εχει απογοητευτικη κεντρικη ιστορια αλλα και προσοντα για τα οποια θα μπορουσα να γραψω σελιδες (αλλα δε θελετε :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thresh είπε

Divinity Original Sin 2? Pillars of Eternity? Pathfinder? Disco Elysium?

Καμία σχέση με Witcher. Αντίστοιχο με το Witcher θα ήταν ένα νέο Elder Scrolls ας πούμε ή κάτι παρόμοιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Μη δημοφιλης αποψη : Αν και λιγο πολυ νομιζω οτι ολοι το ξερουν απλως αποφευγουν να μιλανε για αυτο

 

Αφηγηματικα και επιπεδο βαθους χαρακτηρων το παιχνιδι ειναι αριστουργημα . Σε ατμοσφαιρα το ιδιο, ανεκαθεν ηταν συγκλονιστικη και η νεα εκδοση ειναι ακομα καλυτερη .

 

Αλλα η κυρια υποθεση δεν ειναι καλη #pestenamefate . Μακραν κατωτερη απο το witcher 2 . Εκει νομιζες οτι ησουν στη καρδια του πολεμου , τωρα ο πολεμος ειναι το background και εσυ τις περισσοτερες ωρες ψαχνεις τη ciri . Νοιωθεις λιγο σα να κανεις sidequest και σα να εισαι παρατεχαμενος τη στιγμη που ο μονος χαρακτηρας που μετραει ειναι η ciri . 

 

Ναι αφηγηματικα τα επιμερους main quest ειναι συγκλονιστικα αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι η κυρια ιστορια δεν . Και τα επιμερους main quest ειναι πολυ καλυτερα απο το main story και τα side quests εχουν καλυτερη ιστορια απο το main story και τα witcher contracts εχουν περισσοτερο ενδιαφερον (ειναι τα αγαπημενα μου εξαλλου) .

 

Ναι οκ καποια στιγμη γινεσαι και εσυ ενας εκ των πρωταγωνιστων αλλα εκει εχω αλλα θεματα. Θα περιμενω ομως να φτασω end game για να μιλησω για αυτα μπας και αλλαξω γνωμη .

Παρολα αυτα φυσικα και μιλαμε για ενα απο τα σημαντικοτερα και καλυτερα rpg ολων των εποχων για εμενα, το οποιο ομως εχει απογοητευτικη κεντρικη ιστορια αλλα και προσοντα για τα οποια θα μπορουσα να γραψω σελιδες (αλλα δε θελετε :P)

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς με αυτά που έγραψες. Άποψη μου είναι όμως ότι καλύτερα που δεν είχε πιο ενδιαφέρουσα και πολύπλοκη main quest, διότι έτσι ο κόσμος δεν θα αφοσιωνόταν τόσο στα sidequests και θα έχανε την ουσία του παιχνιδιού (προφανώς δεν αναφέρομαι σε όλους). Ακόμα και εμείς που δεν αφήσαμε ούτε ερωτηματικό στα Skellige, αν μας απορροφούσε τόσο η κύρια ιστορία θα το κάναμε με τόση άνεση το exploration ή θα βιαζόμασταν να δούμε τι θα γίνει μετά σε στυλ Final Fantasy; Δεν ξέρω, εγώ στο πρώτο playthrough πάντως θα είχα χάσει πολύ πράγμα (όπως χάνω με τα FF). Και μετά πόσοι είναι αυτοί πια που παίζουν παιχνίδι τέτοιου μεγέθους 2 και 3 φορές; (Οι παρόντες εξαιρούνται γενικά μιλάω...:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Καμία σχέση με Witcher. Αντίστοιχο με το Witcher θα ήταν ένα νέο Elder Scrolls ας πούμε ή κάτι παρόμοιο.

Γι' αυτό σου έγραψα ότι δεν είναι το ίδιο στυλ με Witcher, αλλά καλώς ή κακώς αυτά είναι τα "ορθόδοξα" RPGs.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrisde είπε

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς με αυτά που έγραψες. Άποψη μου είναι όμως ότι καλύτερα που δεν είχε πιο ενδιαφέρουσα και πολύπλοκη main quest, διότι έτσι ο κόσμος δεν θα αφοσιωνόταν τόσο στα sidequests και θα έχανε την ουσία του παιχνιδιού (προφανώς δεν αναφέρομαι σε όλους). Ακόμα και εμείς που δεν αφήσαμε ούτε ερωτηματικό στα Skellige, αν μας απορροφούσε τόσο η κύρια ιστορία θα το κάναμε με τόση άνεση το exploration ή θα βιαζόμασταν να δούμε τι θα γίνει μετά σε στυλ Final Fantasy; Δεν ξέρω, εγώ στο πρώτο playthrough πάντως θα είχα χάσει πολύ πράγμα (όπως χάνω με τα FF). Και μετά πόσοι είναι αυτοί πια που παίζουν παιχνίδι τέτοιου μεγέθους 2 και 3 φορές; (Οι παρόντες εξαιρούνται γενικά μιλάω...:P)

Καλα προσωπικα ακομα και στο final fantasy ο κοσμος καταστρεφεται κ εγω ειμαι στα καζινο :D

 

Πιο πολυ σαν παραπονο τα γραφω . Το witcher 3 εχει παρα πολλες στιγμες που μπορουν να σε κανουν να ανατριχιασεις ασχετα απο την κεντρικη ιστορια . Ακολουθει μια απο τις πιο αξιομνημονευτες στιγμες γενικα στο gaming 

*****

Ειμαι πανω στο αλογο βλεπω λυκους. Επιταχυνω για να τους αποφυγω . Με ακολουθουν . Περναω απο μια κατοικημενη περιοχη κ βλεπω τους λυκους να στρεφουν τη προσοχη τους σε ενα παιδακι το οποιο αρχιζει να τρεχει . Κατεβαινω απο το αλογο σκοτωνω τους λυκους , "σωζω" το παιδι. Παω κοντα στο παιδακι το οποιο μου κανει χειρονομια και μου λεει f@ck you . Εχω μεινει στηλη αλατος.

 

Τετοιες unscripted στιγμες δε βρισκεις πουθενα 

Και υπαρχουν κ πολλα ακομα που ομως εχουν κ λιγο spoiler απο side quest μεσα οποτε τα αφηνω στην ακρη 

**τα παιδια βριζουν στο witcher αμα πας να τα τσιγκλησεις ειναι ασχετη αντιδραση απο τη περιπετεια με τους λυκους αλλα και παλι 

 

Edit :

@chrisde

Εδω κολλαει αυτο FB_IMG_1670667435482.jpg.013cc209c2ada909de695a39aac2b155.jpg

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή η μουσταρδίλα στο original ήταν τραγική πάντως..Και χωρίς RT δείχνει πολύ καλύτερα η next-gen.

https://imgsli.com/MTQzMjQy

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτή η μουσταρδίλα στο original ήταν τραγική πάντως..Και χωρίς RT δείχνει πολύ καλύτερα η next-gen.

https://imgsli.com/MTQzMjQy

Εμενα μου αρέσει δεν το πείραξα ποτε, Toussaint όμως ναι, γιατί εκεί και είναι μούφα αλλα και έχουν κάνει disable/enable κάποια effects, υπάρχει τέλειο visual mod για εκεί.

2 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Αλλα η κυρια υποθεση δεν ειναι καλη

Κανένας normal που έχει παίξει τα games δεν θα σε φάει, συμφωνώ ότι το τρίτο μέρος έχει το υποδεέστερο main story, παραμένει όμως χιλιόμετρα μακριά από τα περισσότερα games εκεί έξω.

Το story το βλέπεις σαν trilogy, που και πάλι λάθος είναι γιατί τα games θεωρούνται continuation από τα βιβλία και συνδέονται άμεσα. Tο πρώτο Witcher έχει το καλύτερο main story by far imho.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ε3 η χρωματική παλέτα ήταν όπως τώρα στο next-gen πάντως και θυμάμαι τότε που όλοι έψαχναν mods για να το κάνουν σαν την Ε3.

Anyway, ο καθένας με τα γούστα του, προσωπικά θέλω ''real-life'' καταστάσεις στα χρώματα χωρίς κορεσμούς και σουρεαλισμούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...