Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/12/2022 στις 11:02 ΠΜ, Herald είπε

Τα fps ειναι all over the place παντως, απλα περπαταω μεσα σε ενα δωματιο και παω 90 - - > 50 - - > 77 - - - > 108 - - - > 44. Απλα alt f4 και περιμένω κανα patch η κατι

The same here

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Herald είπε

Οχι αλλα δεν μαρεσει το dlss3, μαζι με gsync το καταλαβαίνεις αβερτα το lag. Σαν να παιζω online ειναι 🙄

Καλα εδω λενε οτι δεν εχει καθολου lag τελικα εχει? Ειδικα με ποντικι ο διπλασιασμος του latency ειναι απαγορευτικος σε οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι πιο γρηγορο απο το flight simulator. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλα εδω λενε οτι δεν εχει καθολου lag τελικα εχει? Ειδικα με ποντικι ο διπλασιασμος του latency ειναι απαγορευτικος σε οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι πιο γρηγορο απο το flight simulator. 

Xωρίς gsync είναι okay, με gsync φαίνεται η διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Xωρίς gsync είναι okay, με gsync φαίνεται η διαφορά

Το θεμα ειναι χωρις gsync δεν εχεις συγχρονισμο στα fps με τα hertz της οθονης οποτε δεν υπαρχει tearing και σπασιματα στα hertz που δεν ειναι σε αυτα της οθονης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχω βαλει timestamp.. 

Ουτε εγω παρατηρω τπτ ιδιαιτερο και παιζω και σε mouse+kbrd.. Μονο DLSS3 ομως οχι και upscaled DLSS quality

Mind you ειμαι στο 42C2 LG τωρα που ειναι gsync compatible και οχι gsync/ultimate monitor οποτε δεν μπορω να τσεκαρω..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όσοι πήραμε κάποια extra skills, ήταν επειδή έκαναν rework το skill tree μετατρέποντας όλα τα 5 levels στα 3 με πιο απότομο scale. Επίσης nerfαραν κάποια και buffαραν άλλα. Οπότε όσα skills ήταν τοποθετημένα σε αυτά 5 επιπέδων επιστράφηκαν στους παίκτες. Για αυτό πήρα εγώ 20 ας πούμε, σε χαρακτήρα επιπέδου 35 (hybrid attack/sign/alchemy build).

Με αυτά τα έξτρα τώρα είναι πιο εύκολο να ξεκλειδώσεις περισσότερα mutations στα dlc αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έβαλα σήμερα μετά το 2ο hotfix ίσα ίσα για να τσεκάρω πως πάει το DX12 RT enable στο σύστημά μου (12600Κ, 3070Ti) στα 2Κ....

δοκίμασα τα πάντα. λούστηκα και με Ούλτρεξ.

.

.

.

.

.

.

 

 

Τελικά αποφάσισα να αλλάξω σαμπουάν 

Always Sunny Fx GIF by It's Always Sunny in Philadelphia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, greekfragma είπε

το έβαλα σήμερα μετά το 2ο hotfix ίσα ίσα για να τσεκάρω πως πάει το DX12 RT enable στο σύστημά μου (12600Κ, 3070Ti) στα 2Κ....

δοκίμασα τα πάντα. λούστηκα και με Ούλτρεξ.

.

.

.

.

.

.

 

 

Τελικά αποφάσισα να αλλάξω σαμπουάν 

Always Sunny Fx GIF by It's Always Sunny in Philadelphia

γω το έκανα uninstall, θα περιμένω καιρό μήπως το στρώσουν. Υπάρχει backlog να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, xtrmsnpr said:

γω το έκανα uninstall, θα περιμένω καιρό μήπως το στρώσουν. Υπάρχει backlog να ασχοληθώ.

 

νομίζω δε πήραν το μάθημά τους από το CB2077...δε ξέρω αν και πότε θα στρώσει το Witcher3 απλά αυτή τη φορά χτύπησαν πολύ ευαίσθητο τίτλο με τεράστιο κοινό και θα το πληρώσουν χειρότερα το επόμενο διάστημα.

το rage που υπήρξε στο Cyberpunk release θα μοιάζει ψεγάδι.

τα παραπάνω τα στηρίζω στο πόσο dedicated community έχει το Witcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

νομίζω δε πήραν το μάθημά τους από το CB2077...δε ξέρω αν και πότε θα στρώσει το Witcher3 απλά αυτή τη φορά χτύπησαν πολύ ευαίσθητο τίτλο με τεράστιο κοινό και θα το πληρώσουν χειρότερα το επόμενο διάστημα.

 

Πιο μαθημα απο το Cyberpunk ? Ολα καλα πηγαν και ερχεται και το expansion σε λιγο καιρο . Και με το witcher 3 ολα καλα , ειχε θεματακια στην αρχη βγαλαμε 2 hotfix για PC και ολα καλα . Παμε για αλλα τωρα . Ετσι κι αλλιως ολοι συμφωνουν οτι το RTX οταν δουλευει στο PC ειναι φανταστικο .

 

Υπογραφη : ο community manager της cd projekt 

 

Spoiler

🤣🤣🤣

 

Εγω αμφιβαλω για το αν ερθουν νεα patch τουλαχιστον αμεσα . Κατι θα ειχαν δηλωσει . 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

νομίζω δε πήραν το μάθημά τους από το CB2077...δε ξέρω αν και πότε θα στρώσει το Witcher3 απλά αυτή τη φορά χτύπησαν πολύ ευαίσθητο τίτλο με τεράστιο κοινό και θα το πληρώσουν χειρότερα το επόμενο διάστημα.

το rage που υπήρξε στο Cyberpunk release θα μοιάζει ψεγάδι.

τα παραπάνω τα στηρίζω στο πόσο dedicated community έχει το Witcher.

Κατανοητό και έτσι είναι, τουλάχιστον έτσι πρέπει να γίνει με γερή σφαλιάρα.
Από την άλλη υπάρχει τέτοιο γερό fanbase και τέτοια αγάπη για την σειρά αυτή, που ίσως συγχωρεθούν αρκετά πράγματα ή μπορεί να μη μπει στον κόπο κόσμος να ασχοληθεί.

Ας πούμε, ήταν κάτι που περίμενα να γίνει για μένα να γίνει το χάος με το πως θα τρέχει το παιχνίδι, ότι θα βγάζει η εταιρία αυτή αυτό θα περιμένω. Δε με πείραξε τόσο που τρέχει όπως τρέχει, όσο ότι είπα, σβήνω τελείως όλα τα saves μου και ξεκινάω από την αρχή φρέσκα όλα με τη νέα έκδοση. Θα περιμένω δε πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειαζεται να χτυπιεται κανεις παιδια,αλλο τα τεχνικα θεματα γραφικων και τα bugs και αλλο η αποδοση. Η αποδοση δεν θα φτιαξει, αντε να παρεις στο τσακιρ κεφι ενα 10% και να φτιαξουν τα frametimes λιγο, αλλα ολα δεξα και κρεμα 70-80fps δεν νομιζω ουτε ο Χριστος τετοια θαυματα..   

Δεν ειναι ολα θεμα "optimization" ,το παιχνιδι ειναι μια enhanced edition που για να τρεξει ειδικα με τα RT fx σε καθε αναλυση, θελει και καλο αναλογικα h/w.. 

Το witcher 3 εχει κριθει προ πολλου δεν θα κριθει τωρα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...