Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε pc που το έβαλα πάντως έμεινα με το στόμα ανοιχτό με τις αλλαγές που έχουν κάνει …αξίζει πραγματικά να το ξανά παίξεις ας έχω γράψει στο αρχικό 250 ώρες…είναι πραγματικά πανέμορφο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου προτείνατε ένα δυο HD mods στην 1.32 version

Το μονο που χρειάζεσαι είναι The Witcher 3 HD Reworked Project, που έχει που έβαλε και το update, από εκεί και πέρα θα πρότεινα το HD Monsters Reworked mod και το HDAR - HD Animals Reworked. Όλα δουλεύουν άψογα αναμεταξύ τους, αλλα επειδή το HDAR αλλάζει και την Roach θα σου πρότεινα να βάλεις από επάνω το Ε3 Roach Collection, το οποιο φτιάχνει και τα broken shadows στα άλογα το οποιο είναι παρα πολύ ενοχλητικό. Ότι άλλο θες ρωτα πρόσφατα τελειωσα playthrough με πάνω από 100 mods. ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το μονο που χρειάζεσαι είναι The Witcher 3 HD Reworked Project, που έχει που έβαλε και το update, από εκεί και πέρα θα πρότεινα το HD Monsters Reworked mod και το HDAR - HD Animals Reworked. Όλα δουλεύουν άψογα αναμεταξύ τους, αλλα επειδή το HDAR αλλάζει και την Roach θα σου πρότεινα να βάλεις από επάνω το Ε3 Roach Collection, το οποιο φτιάχνει και τα broken shadows στα άλογα το οποιο είναι παρα πολύ ενοχλητικό. Ότι άλλο θες ρωτα πρόσφατα τελειωσα playthrough με πάνω από 100 mods. ;)

Πρόσεξες μήπως κατανάλωση VRAM με αυτά τα τρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, just getting started είπε

Πρόσεξες μήπως κατανάλωση VRAM με αυτά τα τρία;

Aμα έχεις 4GB και πάνω είσαι μια χαρά, δεν είχα ποτε θέμα με stutter η να αργούν να φορτώσουν textures. Aμα για κάποιο λόγο δεν βλέπεις την επιλογή στο texture setting υπάρχει fix στo description. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με RT το παιχνίδι μαμιέται. 
Με rtx2070 super σε 1440p το γύρισα απλά σε RT off, έπαιξα το quest στο Devil's Pit, πήρα το Netflix Armor, upgrade στον φίλο μας τον μάστερ στην Toussaint και γεια σας unistall.

Δεν ξαναπαίζεται αυτό το πράμα με 460 ώρες που χα γράψει. Κάψιμο.

 

*Μουσική και επίσκεψη στο Kaer Morhen με έπιασε νοσταλγία γαμώτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα λιγο και εχω να πω τα εξης :

 

*Τα RT effects ειναι φανταστικα, απογειωνουν  την ατμοσφαιρα 

 

*Ναι το παιχνιδι ειναι βαρυ και απο τη στιγμη που στις ιδιες ρυθμισεις με την παλια εκδοση παιζει χειροτερα υπαρχει θεμα . Θεωρητικα το οτι στο νεο patch εχουν φορτωσει καποια mods μπορει να δικαιολογησει καπως τη κατασταση αλλα απο τη στιγμη που το παιχνιδι επαιζε αξιοπρεπως σε fx 6300 και ati 5770 ( ναι εκει εκανα 1ο playthrough) ολες οι θεωριες μπαινουν στην ακρη . Επρεπε να προσεξουν την αποδοση περισσοτερο 

 

Παρολα αυτα με 5800x 3d , 3060 ti , 16 gb ram στα 3800 tuned βρηκα τις ρυθμισεις που μου επιτρεπουν να παιξω full rt με dlss ultra perfomance σε 1440p , με μερικες ρυθμισεις ultra απο ultra +  και 1-2 στο high με 55+ frames με πτωση στα 40-45 στα cut scenes . Οτι και να λεμε δικαιολογειται ο τιτλος next gen update . Ευκολα αξιζει νεο playthrough με αυτο το τροπο , αλλα θα περιμενω και κανενα patch κ κανενα hardware unboxed να ξανατεσταρει ολες τις ρυθμισεις απο την αρχη για το καλυτερο συνδυασμο εμφανισης / αποδοσης μιας κ αυτο ειναι δουλεια απο μονο του :P

Το λιγο που επαιξα stuttering δεν ειδα , ισως φταιει ο 58003d, ισως το nvidia reflex που εβαλα στο on ή και καποια ρυθμιση που εβγαλα απο το ultra + . Λιγο επαιξα αλλα απο οτι διαβαζω θα επρεπε να γονοταν χαμος 

 

Τελικα καταληγω οτι ναι μεν η κατασταση θα επρεπε / θα μπορουσε να ειναι καλυτερη αλλα βρισκω πολυ υπερβολικο το κραξιμο που εχει πεσει παρολο που ίσως οφειλεται σε πραγματα που δεν εχω δει ακομα ή σε διαφορετικο hardware απο το δικο μου (πχ amd gpu, αργες μνημες , χειροτερο cpu κτλ)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

steam εμένα δεν ξεκινάει, πρέπει να βγάλω τα mods πρώτα; βγάζει κάτι script complation errors 

έβγαλα το mods folder και ξεκίνησε

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Τελικα καταληγω οτι ναι μεν η κατασταση θα επρεπε / θα μπορουσε να ειναι καλυτερη αλλα βρισκω πολυ υπερβολικο το κραξιμο που εχει πεσει παρολο που ίσως οφειλεται σε πραγματα που δεν εχω δει ακομα ή σε διαφορετικο hardware απο το δικο μου (πχ amd gpu, αργες μνημες , χειροτερο cpu κτλ)

Το κράξιμο πέφτει γιατί μετά το κράξιμο του CP77 δεν φαίνεται να βάλαν μυαλό. Επίσης το ότι έχει χειρότερο performance στα ίδια settings είναι επίσης θέμα και όχι δεν έχει να κάνει με mods γιατί δεν έβαλαν κανένα mod που επηρεάζει graphs. Τα texture mods που βάλαν ισα ισα κάνουν το game να τρέχει καλύτερα. Πρόσφατα έκανα playthrough με όλα τα HD texture mods και δεν είδα καμια διαφορα στα fps, ισα ισα το traversal stutter μειώθηκε στο ελάχιστο. Επίσης δεν έχει σημασία το hardware, διότι για να δεις αυτά τα textures χρειάζεται να το βάλεις στο ultra+ άμα δεν κάνω λάθος, το οποιο είναι καινούργιο setting.

3 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

steam εμένα δεν ξεκινάει, πρέπει να βγάλω τα mods πρώτα; βγάζει κάτι script complation errors 

Εννοείτε, ότι mod χρησιμοποιεί script και δεν είναι στην λίστα που έκανε publish η CDPR, είναι broken. Σβήσε τα πάντα και verify από Steam. Πέρα από τα listed mods, μονο texture mods μπορείς να βάλεις. Μερικά mods έγιναν ήδη update, οποτε πάρτα με την σειρά και δες.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εννοείτε, ότι mod χρησιμοποιεί script και δεν είναι στην λίστα που έκανε publish η CDPR, είναι broken. Σβήσε τα πάντα και verify από Steam. Πέρα από τα listed mods, μονο texture mods μπορείς να βάλεις. Μερικά mods έγιναν ήδη update, οποτε πάρτα με την σειρά και δες.

Thanks. Σε dx12 τρώω crash, δεν ξεκινάει καν. Σε dx11 μπήκε. Θα κάνω verify και βλέπουμε. Βαριέμαι και που το σκέφτομαι αλλά τι να κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

Thanks. Σε dx12 τρώω crash, δεν ξεκινάει καν. Σε dx11 μπήκε. Θα κάνω verify και βλέπουμε. Βαριέμαι και που το σκέφτομαι αλλά τι να κάνεις.

Κοίτα προσωπικά δεν κάνω το update γιατί δεν αξίζει με το gpu που έχω, για σένα ίσως να αξίζει αφού ο φίλος πιο πάνω πλησιάζει τα 60fps με RT on.

Εάν δεν έχεις σκοπό να ανοίξεις RT λίγο ανούσιο το update, εκτος άμα δεν θες να κανεις install mods και προτιμάς ότι έχει το update.

Φυσικά είναι πολύ εύκολο να βάλεις mods στο game, αλλα κάποιοι απλά δεν θέλουν να μπούνε στην διαδιασία και το καταλαβαίνω.

Τώρα άμα έχεις μπόλικα mods με scripts, λίγο ανούσιο βρίσκω το update, θα σου κακοφανεί χωρίς αυτά imho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έστρωσα σε dx12. Βρήκα τα κύρια mods που ήθελα και ένα ικανοποιητικό reshade preset για next gen. Μπόμπα, η διαφορά είναι μεγάλη οπτικά ρε συ. Η αλλαγή στην κάμερα μεγάλη επίσης, ίσως πιο immersive αλλά θέλει συνήθεια. Θεωρώ αξίζει με όσα πρόλαβα να δω. Αύριο πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το μονο που χρειάζεσαι είναι The Witcher 3 HD Reworked Project, που έχει που έβαλε και το update, από εκεί και πέρα θα πρότεινα το HD Monsters Reworked mod και το HDAR - HD Animals Reworked. Όλα δουλεύουν άψογα αναμεταξύ τους, αλλα επειδή το HDAR αλλάζει και την Roach θα σου πρότεινα να βάλεις από επάνω το Ε3 Roach Collection, το οποιο φτιάχνει και τα broken shadows στα άλογα το οποιο είναι παρα πολύ ενοχλητικό. Ότι άλλο θες ρωτα πρόσφατα τελειωσα playthrough με πάνω από 100 mods. ;)

Το χρειαζόμαστε; Τι κερδίζουμε σε αυτά τα δύο Mods που αναφέρεις; Καλύτερα σχεδιασμένα αντικείμενα ή τέρατα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Έρχεται αναβαθμισμένη έκδοση του HD Reworked Q2 2023..

Μας δουλεύει ο Hogan? Ποσο καλύτερα textures δηλαδή?! :P

Επίσης δεν υποτίθεται ότι δουλεύει στην CDPR τώρα? Όπως και να έχει απλά, bring it! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...